Jump to content

Arka lambalar

honuuu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

rearcopy.jpg

Arkadaşlar internette karşılatığım arka lambaları şöyle bir karede toparlayıp sizlerle paylaşmak istedim. hemde kaplamalar hariç hangisinin hangi modele ait olduğunu tam çözemedim ben.

stopları beyaz olanlar led, fakat sisleri beyaz olanlar veya tamamı beyaz olanlar neyin nesi hangi modele ait, bilenler varsa sorayım dedim???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

üst soldaki araçtakiler led far. led far olmayanlarda sol tarafta sis farı hepsinde mevcut bildiğim. bence kendileri yapmış olabilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ortadakiler nasıl oluyo stoplar normal lamba, sis led mi, nasıl bi kombinasyon yapmışlar?? yada stoplarda led ama dışını kırmızıyla mı kaplamışlar acaba??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arka stoplar 2 parça olduğu için bagaj kapağı üzerinde olanları veya dış taraftakileri diğerlerinden bağımsız olarak değiştirmiş olabilirler.

Mazda'nın orijinal aksesuarlarında led stoplar var mesela

GetImage?imageId=D031003A413F46FBB58D3EC6E15D67A2

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şu SEMA EDITION'ın stop lambaları çok güzel yaa..

Yunus tavanı sema versiyondaki gibi siyah yapabilirsin :)

bende yapayım diyorum ama benimki zaten siyah :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi tavan filmli, stoplar kırmızı, bagaj üstü spoiler, çift egzoz ve spor tampon var. Yapınca böyle yapmak lazım. Ama pahalıya çıkar.

evet, yaptın mı iyi birşey yapmak lazım ama masraflı olur dediğin gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk etapta yapmayı düşündüğüm 3 şey var:

- Şık bir egzoz ucu, ki muhtemelen Cem Bey'in aracındaki,

- Hava filtresi kiti,

- 3. stop lambasının LED'e çevrilmesi.

2. ve 3. yapabiliriz ilki bende var çünkü.

stop led'i de kendimiz yaparız

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Abi pazar günü de Bahçelievler'de park halinde bi HB gördüm, beyaz. Arka stopları kırmızı yapmış. Çok şık olmuştu. Akşam saati olduğu için ve telefonumun kamerası çok kötü olduğu için çekmedim. Ama çok güzeldi. Hatta Hanım'a gösterdim, o da beğendi ama yaptırma dedi.. :D Bigün yolum düşerse o taraflara daha iyi bir makine ile çekicem fotoğrafını. Hatta belki olur da rastlarsam sahibine sorarım. Ya da camına not bırakırım.. (Bu not bırakma işi şimdi aklıma geldi. O zaman aklıma gelseydi bırakırdım valla.)

:)

beyazda kırmızı bayağı yakışır evet.

ben sordum da sadece ön tampon getiriyorlar galiba arka varmıydı bak hiç aklıma gelmedi,

sorayım bende bunu :)

hatta kendisi dedi ön tampon getiriyoruz diye, bende dedim çamurluksuz ve ön kaput olmadan bir işe yaramaz :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o dediğiniz parça var e bay de ahanda bu dur;

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/10-11-MAZDA-3-4D-5D-RED-8-LED-REFLECTORS-LIGHTS-HB-MPS-/190425860371?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Make%3AMazda|Model%3A3|Year%3A2010&hash=item2c56440913#ht_4589wt_939

hatta bizim hb lerdeki kısa reflektörleri söküp bunlara göre yer ayarlanabilir mi diye düşünülebilir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi sadece kaput değişebiliyor sanırım.. Ben değiştiricem.. :D

yok uymuyormuş sağ ve sol çamurlukta değişmesi gerekiyormuş. bir ara konusu olmuştu forumda, servise sormuşlar bu şekilde cevap vermiş. bende bakıyorum sanki uymayacak gibi geliyor :)

araştırmak lazım ama yinede

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o dediğiniz parça var e bay de ahanda bu dur;

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/10-11-MAZDA-3-4D-5D-RED-8-LED-REFLECTORS-LIGHTS-HB-MPS-/190425860371?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Make%3AMazda|Model%3A3|Year%3A2010&hash=item2c56440913#ht_4589wt_939

hatta bizim hb lerdeki kısa reflektörleri söküp bunlara göre yer ayarlanabilir mi diye düşünülebilir...

bizimkilere uydurmak zor olur bunu,  çok farklı çünkü

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizimkilere uydurmak zor olur bunu,  çok farklı çünkü

Abi konu kopmuş gitmiş başka yerlere, ikinci sayfaya başlamışsınız, ben farketmemiştim ya :D birinci sayfada geçen muhabbete daldım, siz buyrun devam edin...

Bizim araçlara uydurma konusunda da; zor ama yapılmayacak bişey değil be abi adamlar ne haldeki tamponu alıp toparlıyolar sıfır gibi yapıyolar. Bizim reflektörleri söküp yerine bunu takmak da o imkansız değil yapılabilitesi olan bişey bence...

Bu arada mps tampon olayının maliyeti baya fazlaya geliyordu yanlış hatırlamıyorsam, gel biz seninle yurt dışından şu lip dedikleri parçalardan getirtelim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya Abi, olmazsa Cumartesi günü şu Mazda Türkiye'ye gidelim de MPS'le karşılaştıralım. Bana da uyucakmış gibi geliyor. Eğer uyarsa ve hava filtresi olayını çözersem kaputu değiştirebilirim.. :D

sorarız Cem'e cumartesi. O biliyordur. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...