Jump to content

Mazda 3 Otomatik Şanzuman Değişimi Hakkında

camlica
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaslar,

sitede arastirdim ama sanirim goremedim, belki bu konu ile ilgili konuda acilmis olabilir eger oyle ise kusuruma bakmayin.

Merak ettigim bir husus var, amerika mazda 3 modellerinde otomatik sanzumanin 6 ileri oldugunu ve en kucuk motorun 2L oldugunu ogrendim. arac ayni ama sanjuman tipi farkli! merak ettigim husus, bu sanzumanlar turkiyedeki araclarda kullanilabilir mi? (1.6 L icin) bu sanjuman 2 sene sonra turkiyeye gelse, kendi aracimiza taktirmak teknik olarak mumkun olur mu? cok maliyetli bir ismidir? :dua:

cevaplar icin simdiden tesekkurler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ibrahim

Adı üstünde 2L üstü araçlara göre olduğundan o şekilde tasarlanıp uygun gerülmüş, daha düşük hacimli bir araca daha büyük şanzıman takmak bilmiyorum ama kazanç sağlıcagına performans kaybına neden olur, yinede takılmak istenirse neden olmasın. En düzgün işçiliğin servis tarafından yapılacağını düşünürsek ebay üzerinden (denk gelirse tabi) satın alıp getirtebilirsiniz yada americada mazda 3 sahibi birini bulup onun şase numarası ile sipariş verdirtebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Amerika pazarı ve orası için üretilmiş araçları Avrupa pazarı için üretilmiş araçlarla bir tutmayın. Böyle birşeyin olma ihtimali neredeyse sıfır ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaslar bir bilgiyi yanlis vermisim, 6 ileri degil 5 ileri otomatik olacak.

eger disli oranlarinda cok sıkıntı yoksa, 1.6 motor da 5 ileri sanzumanin kullanilmasinin sakincasi olmaz herhalde ( tabi mekanik gereksinimler problem cikartmazsa, yani parcalarin monte edilebilirligi). ama boyle biseyin cok maliyetli olacagi dusunuyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ibrahim

heralde 1 626 parası ödersiniz, böyle bir çalışmayı neden düşündüğünüzü merak ettim doğrusu, hani 5 ileri manueli 6 ileri yapıcam performans için deseniz tamam(motor güçlendirilmesi durumunda) ancak stock motora yüklenmek biraz fazla gelir. Hani şöyle düşünün M beden kıyafet giyen birine XL giydirmişsiniz gibi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Türkiyedeki 1600 cc motorla Amerikadaki 2000 cc motorun kullandığı 4 ileri activematic şanzıman aynıdır ve parça kodu da FN4A-EL dir sorunuzun yanıtına gelince abes işlerle uğraşmayın derim :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bi an noluyo dedim var ya:)), Mazda 3 şanzıman değişimi deyince şanzıman sıkıntısı yaşayan mı oldu derken baktım bizimkiler yine fantazi peşinde:),,, iyi ama bu durum, millet sıkıntısız arabaya bindiğinden bak ne fantaziler kuruyo...:))),,, fantazi sahibine bir soru? 100 kg bir adamın birinde o cüsseye ayak numarası 43 boyu 190 cm diğerinde 38  boyuda 170 cm; hangisinin yürümesi daha rahattır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

amerikadaki 2.0 L araclarda 5 ileri otomatik kullanilmiyor mu?

evet 1-2 senedir 5 ileri, 4 ilerilerde 2.0 motorla aynı
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bi an noluyo dedim var ya:)), Mazda 3 şanzıman değişimi deyince şanzıman sıkıntısı yaşayan mı oldu derken baktım bizimkiler yine fantazi peşinde:),,, iyi ama bu durum, millet sıkıntısız arabaya bindiğinden bak ne fantaziler kuruyo...:))),,, fantazi sahibine bir soru? 100 kg bir adamın birinde o cüsseye ayak numarası 43 boyu 190 cm diğerinde 38  boyuda 170 cm; hangisinin yürümesi daha rahattır?

karda mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bencede aracın DNA sı ile oynamayın fabrika ne yaptıysa odur.yoksa hesapta olmayan işler açabilir başınıza.bir parça değiştirirken o parçaya gelen diğer aktarma organlarınıda düşünün ( mesela eğer dediğiniz gibi olsa şanzıman kulağının yeride farklıdır ve şasi yada motor bağlantılarıylada uğraşmak gerekir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...