Jump to content

Mazda3 mü Golf 6 mı ?

kdr14

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar ocağın sonunda 10 senelik vw polo 1.4 otomatikten ayrılacağız gibi birşey.Babam golf 1.6 dizel otomatik diyor bende mazda 3 diyorum.Babam söylediklerimi her zaman dikkate alır onun için onu hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum sizlerden yardım istiyorum.Mazda diyince hep çok yakar parçası pahalı falan diyorlar.Ülkemizde bu da gayet korkutucu malum benzin 4 lt oldu.Dizelin evet bir avantajı var mazdadan tabikide daha az yakar ama 58-60 milyar civarı highline modeline istiyorlar büyük rakam :) onun için mazda biraz daha ön planda şuanda 6 ay boyunca araba durmadan 80-100 km yol yapıcak yollar sakin şehir dışı ayrıca.Sizin bilgilenirize dayanarak hangi arabada karar kılabiliriz.Aldığımız arabayı 10 sene kullanacağız alıp satım gibi bir alışkanlığımız yok.Şimdiden teşekkür ederim.

Beyaz bir mazda 3  impressive at'de iyi olur :) Memleketim mazda 3 görür..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 52
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Fazladan verecegin 15.000 TLyi (daha fazla da olabilir) bankaya koy, hem senelik bakim masrafini cikarirsin hem de 10 senelik benzin - dizel farkini :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

impresive at alıp, lpg taktırabilirsiniz. ben öyle kullanıyorum :) hem yakıt ucuza geliyor hem araç. 60bin vosvosa vermem şahsen. vosvos ile arada parça,servis farkı olacağını sanmıyorum. neticede ikisi de yerli araç değiller. hata vosvos daha pahalı olabilir. hele bir de dsg sorun çıkartırsa tadından yenmez.

şahsen mazda kadar az arıza çıkaran araç görmedim. bir aracımız da '92model 626. 320binde motor yaptık. sizin gibi 10 değil, 20 yıl biniyoruz biz :) düzenli bakımı yapıldığı takdirde yolda bırakmaz kolay kolay. ama yakıt işine bir şey diyemem.  yeni aracımdan da çok memnunum. daha önce tartışılmış konulardan da yararlanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mefuhan

Bence Mazda3 al. Golf krallığı eskidendi piyasada alternatif yokken Abdurrahmançelebi kesiliyordu... şimdi alternatif çok hatta mazda3 e de alternatifler var ama benim kararım mazda 3 den yana olurdu ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ibrahim

Daha öncede konuşuldu diye hatırlıyorum ama marka var diye fazladan ödenecek miktar bence saçma olur, mazda 3 sınıfına göre oldukça sağlam ve kaliteli..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda daki genişlik, rahat ve konforu golf de bulamazsın, son kasası iyice küçülmüş, 10 sene vw ye binmişsiniz 10 senede mazda ya binin, hayat tek markayla geçmez :) bende 10 senelik opel maceramı sonlandırıp mazda ya geçtim geçen ay.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şehir dışı 5.5 6 lt yaksa sorun olmaz bizim için ama 9 10 lt lere fırlarsa sorun olacağı kesin  100 km hergün yol yapıcak araba bakalım 1 ay sonra gidiyoruz bakmaya balıkesirde mazda bayisi vardı sanırım kapanmadıysa kia ile birlikte satıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fazladan verecegin 15.000 TLyi (daha fazla da olabilir) bankaya koy, hem senelik bakim masrafini cikarirsin hem de 10 senelik benzin - dizel farkini :)

katılıyorum....

Golf güzel kabul ama o kadar para verecek kadar değil... Mazdanın + donanımı bile yeter....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet golf pahalı gelicek dsg şanzımanda sorunlu onunda derdi çok mazda yakıtta biraz problem oda sürücüye bağlı.Mazdanın tek derdi var oda aldıktan sonra kızların dibi düşmesi  :Dalışıcaz artık inşallah alırız balıkesirde varmış bu arada mazda bayiisi teknak oto

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazdanın yakıtı segmentine göre problem değil, yanlış anlaşılma olmasın. Dizelle karşılaştırılınca tüm benzinliler gibi yakıtı fazla kalır.

Kızlar konusunda yapacak ve önerecek bir şey yok maalesef.  O kızlarla alakalı, forumla değil :)

Geçen durakta mazda 3 gördüm de kızlar gözlerini alamadı ondan dedim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Boşver kızları :)

Sen otur o golf ile mazda3ün donanımını kalem kalem karşılaştır. Aradaki yakıt farkını falan hesapla. Bildiğim kadarıyla mazdanın yetkili servis bakım fiıyatları düşük. Mazda da "aaaa şu arıza çıktı, yolda kaldım" diyeceğin bir şey olmaz. Bunları düşün karar ver. ikisininde 6şar litre yaktığını farzet kes böl parçala hesapla. Benim merso otomatik dizel ve 8 civarı yakıyor şuan.

Tamam abi ben zaten iktisatçıyım hesap bizim işimiz :) bizim 1.4 polo otomatik 25 krş yakıyor çok değil ama 1.4'e göre fazla.Mazda dizel otomatik çıkarır mı acaba skyg ile skyd motorlar gelicek diyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok abi tam rakam bu hiç zorlamadan gidiyoruz yani 80 km hız da 1900 devire tekabül ediyor bu civarda gidersem 25 krş

ama spor suruse geçtiğim zaman 12 lt falan harcıyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Edremit - Altınoluk - Küçükkuyu yolu. Aynen dediğin gibi golfun fiyatı belirleyecek herşeyi.

Dümdüz yol, ben benzinli araca o yolda 7 lt'den fazla yaktırmam.

7x3.88: 27 krş  valla tadından yenmez 15-16000 fark veripte üstüne dizel almam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dümdüz yol, ben benzinli araca o yolda 7 lt'den fazla yaktırmam.

7x3.88: 27 krş  valla tadından yenmez 15-16000 fark veripte üstüne dizel almam

dediğin gibi dümdüz :) bide şu soru işareti var kafamda 1.6 4 ileri otomatik şanzıman mazda performans nasıldır acaba ben kullanmadım ama kullananların görüşü nedir ? 200 km/h rahat görür mü ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

dediğin gibi dümdüz :) bide şu soru işareti var kafamda 1.6 4 ileri otomatik şanzıman mazda performans nasıldır acaba ben kullanmadım ama kullananların görüşü nedir ? 200 km/h rahat görür mü ?

O yolda 200km yapabiliyormusunuz? Mazda otomatşk şanzımandan dolayı 1 tane problem yaşayan görmedim ve duymadım. 2cisi Vw ile ilgili bir yığın şanzıman problemi var. 3.cüsü sınıfında Otmatik olupta en az yaktıranlardan biri diyebiliriz herhalde.

Bence gidip ikisinide test edin .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...