relics

Mazda3 LPG aşırı yakıt tüketimi ve titreme

Bu konuda 44 ileti var

slm. arkadaşlar. 2005 mazda 3 at sahibiyim. aracım lpg li. fakat son iki üç aydır araçta vites geçişlerinde titreme var. motor kulakçığının biri değişti yine aynı şekilde titriyor. ayrıca lpg li olmasına rağmen şehiriçinde yakıt tüketimim çok fazla. yol bilgisayarı +/- yüzde 5 ihtimalle net tutturuyor ve 14-15 leri görüyor. bu çok fazla değilmi sizce. en son 50 tl lik lpg ile 184 km yapabildim. buda 318 kuruş demek. şehiriçi şehirdışı karışık. ne yapayım bilemedim. bujilere falanmı baktırayım yoksa bu araba gerçekten böyle yakacaksa değiştireyimmi lütfen yardımcı olun..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

lpg kontrollerini yaptırdım. hatta kaçak vardı sızdırmazlıkta çıktı onuda yaptırdım vizemi aldım. değerlerim daha önceki değerlerim 12-13 tü. zaten 14-15 olması anormal değil midir ?? lpg li otomatik kullananlar kaçı görüyor yol bilgisayarında paylaşırlarsa sevinirim. ben öncelikle buji ve hava filtresine baktırayım dediğiniz gibi. ama bunlar normal çıkarsa bu yakıt baya bi cep yakacak gibi duruyor...hoşçakalın..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

lpg fiyat 2.26 ş.içi 20 şehirler arası ortalama 18

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu manuelmi at içinmi. at için ise şehiriçi 20 kuruş mükemmel bence...benim arabamda büyük sorun var demektir o zaman..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yok manuel

ama pek devirli kullanmam ben ona rağmen böle

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

anlıyorum kesinlikle çok iyi bir yakıt tüketimi. canım gerçekten çok sıkılıyor bu duruma. bu hafta götürmem lazım kontrole..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bencede bi götürmenizde fayda var lpg bakımı yapılıyor etkiler oda

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yok kompresyona baktırmadım. buji, hava filtresi ve kompresyona baktırayım o zaman. biraz önce işe geldim 3 km. yol. yol bilgisayarı 14 ten aşağı hiç inmedi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sabah zaten çok yüksek olur tüketim . Araba daha ısınmamıştır.

Gerçek tüketimi uzun yolda görmek lazım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tabi farkındayım yüksek olacağının ama 14-15 olması bana yüksek geliyor tabi. lpg nin hiçbir anlamı kalmıyor. arabamı çok seviyorum satmak istemiyorum işin açıkçası. ama çok yol yapan biri olduğum için bu sorunu çözemezsem tabi ortada bir sorun varsa otomatik benzinli çok az yakan bir araba almak zorunda kalıcam sanırım..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arabayı değiştirsen de bu durum değişmez ki ( dizel almadığın sürece ) . Sıralı sistemde 3-5 kmlik mesafelerde zaten tasarruf beklenilmez..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ne bileyim bi honda jazz lpg li otomatik falan araştırmıştım biraz hiç beğenmediğim halde. yada dediğin gibi dizel otomatik almak gerekecek. neyse inşallah böyle birşeye gerek kalmaz..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim yakıtta arttı soğukla beraber. iş-ev 10km .. 10-11 lt diyor yol bilgisayarı demekki 12 civarı yakıyor. geçen aldığımda 27 kuruş ölçmüştüm . burada gaz da pahalı tabi 2.4 civarı .soğuk hava ,kısa mesafe lpg yi etkiliyor. yazın 10lt civarı yakıyordu. bende klima da sürekli açık belirteyim :)

senin araçta bi sorun olduğu kesin, 14lt çok fazla. hava filtresi değiştimi son zamanlarda ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

at sanırım değilmi ? işte benimki 12 yi görsün o zaman sorun yok. ona zaten razıyım. ama 14-15 çok fazla.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet bendeki otomatik vites yeni kasa. az evel işe gelirken baktım 11lt diyor bilgisayar. sizin ayarlarda bir sorun olabilir. kirli hava filtresi de yakışı artırır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben izmir deyim lpg 2.26 şuanda. 14 lt. x 2,26 = 316 kuruş. zaten en son 318 kuruş yaktım. bilgisayar değerleride çok normal. zaten mazdanın yol bilgisayar olayı gerçekten çok iyi. bundan önce toyota corolla vardı hiç tutmuyordu bilgisayar. mazda neredeyse birebir veriyor değeri. yakıt değeriniz çok iyi sizin bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

biraz itinalı kullanıyorum :) lpg de yakıt değerine 1 lt ekleyin. 11 diyorsa 12 yakıyordur. yaklaşık tabi. araca bir lpg ayarı yaptırın siz,ayar tutmazsa zaten sorun vardır çıkar.  benim ki iyi değil de normal diyelim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ayarlarını daha yeni yaptırdım lpg nin zaten. arabamda titreme vardı motor kulakçığı dendi yaptırdım. ama titreme halen var. bu titreme sürüş esnasında 2-3 viteste devir alırken oluyor genelde rahatsız ediyor. 81.000 km. deyim şuan. demekki benzinle kullansak yakılan yakıtı düşünemiyorum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kaç kmdir LPG li bu araç ve benzinde de yapıyor mu bu titremeyi ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.