Xman

Arapların Mazda Sevdası

Geçen akşam Tunus, Yemen ve Ürdün gibi arap ülkelerinde geçen bir belgesel izlerken dikkatimi çeken bir nokta oldu. Başta panelvanlar olmak üzere caddeler ve sokaklar Mazda araçlarla doluydu. Öyle 3-5 araç değil, kalabalık bir caddede 50 araçtan neredeyse 40 tanesi Mazda, tıpkı bizim 1990 larda her yerin kuş serisi araçlarla dolu olması gibi :). Bu araplardaki Mazda sevdasını bilen varmı :) yoksa Mazda arap ülkelerinemi ağırlık veriyor satış stratejisi olarak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Babam bi kaç kez umre ziyareti için bi kaç kez de hac farizasını yerine getirmek için Arabistana gitti.

Özellikle Mazda Jeep ve Mazda 6 nın çok fazla olduğunu söylemişti.

Aynen dediğin gibi burada zamanında kuş serisinde olduğu gibi ordada Mazda çokmuş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

araplar evet mazda sever.. adamlar işi biliyo aslında japon sever hepsi ;) nede olsa sıcak iklim arabası ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

israilde de durum farklı değilmiş gidenlerin söylediğine göre çokça mazda varmış oradada. hatta geçen gün van damme nin kudüste çekilmiş bir filminde israil polis arabaları 99da çıkan 323lerdendi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araplar binmeyecekte kim binecek, adamların az yaktı çok yaktı derdimi var, sudan ucuz benzine cx-9 bile dayanamaz :D :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Babam bi kaç kez umre ziyareti için bi kaç kez de hac farizasını yerine getirmek için Arabistana gitti.

Özellikle Mazda Jeep ve Mazda 6 nın çok fazla olduğunu söylemişti.

Aynen dediğin gibi burada zamanında kuş serisinde olduğu gibi ordada Mazda çokmuş.

Ben de 2003 te Suudi Arabistan'da idim. O zaman da yer gök Toyota Camry idi :) Tabii algıda seçicilik olmadığı için Mazda gördüm desem yalan olur, bir de yeni seriler daha çıkmamıştı tabii. Muhtemelen Mazda3 ve Mazda6 çıktıktan sonra çok tutulmuştur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.