Jump to content

RX-8 Paspas

Elgitaro
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese selamlar,

2010 Mazda Rx-8 im var. Ön paspas her zaman kayıyor ve ön kısmı metal ayak dayama plakasının arasına sıkışıyor. Bu gidişle yakında yırtılacak. Aslında paspasta sabitlemek için delik olduğunu gördüm (arka orta kısımda). Ancak arabada paspası sabitlemek için birşey yok. Öneriniz var mıdır? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende Mazda 3 için kauçuk paspas aldım servisten. Paspaslarda sabitlemek için delik var doğru ve ayrıca aparatlarda çıkıyor. Fakat yere sabitlenecek yer yok. Kullanım klavuzunda yerdeki halıyı delerek sabitlenmiş şeklini gösteriyordu bende sabitlemeden koydum. Ben kayma ile ilgili bir sıkıntı yaşamadım ama yapıları farklı olaibilir tabi. Sizin de alt tarafı muhtemelen delmek gerekecekti eğer geçebilecek yerleri yok ise

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim hatırladığım kadarı ile koltuğun altındaki metale sabitleniyordu. Ben de takım çantasına attım öylece zira yıkatmaya götürdüğümde adam bilmeden hızla çeker paspası parçalar diye korktum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim hatırladığım kadarı ile koltuğun altındaki metale sabitleniyordu. Ben de takım çantasına attım öylece zira yıkatmaya götürdüğümde adam bilmeden hızla çeker paspası parçalar diye korktum..

araçlara göre farklılık gösteriyor olabilir belki o zaman,

en iyisi servise sorman, kafa karışıklığı olmasın.

veya Okanın burayı görmesi lazım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araçlara göre farklılık gösteriyor olabilir belki o zaman,

en iyisi servise sorman, kafa karışıklığı olmasın.

veya Okanın burayı görmesi lazım :)

yetiştim... verin kargo adresinizi göndereyim yarın aparatı...

hizmetimizde sınır yok...  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Koltuk raylarının en ön ortasında bir vida var, o sökülüp oraya vidalanacak olması gerekir ama benimki Burak'ın öngördüğü gibi ilk yıkamada pert olmuştu, paspas değil, vida...:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kusura bakmayın. Bi türlü bakamadım foruma. Evet bir aparat vermişler gerçekten. Aparat kullanım klavuzu çantasının içinde öyle 1 seneden beri duruyormuş  :2funny: İlk gün bu sopada ne demiştim. Unutmuşum uçmuş gitmiş kafamdan. Ama 1 sene boyunca hep bu paspas olayına veriştirip durdum  :D

Neyse sorun çözüldü, cevaplar için teşekkürler herkese.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kusura bakmayın. Bi türlü bakamadım foruma. Evet bir aparat vermişler gerçekten. Aparat kullanım klavuzu çantasının içinde öyle 1 seneden beri duruyormuş  :2funny: İlk gün bu sopada ne demiştim. Unutmuşum uçmuş gitmiş kafamdan. Ama 1 sene boyunca hep bu paspas olayına veriştirip durdum  :D

Neyse sorun çözüldü, cevaplar için teşekkürler herkese.

nereye takılıyormuş peki o aparatlar ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni RX-8'de var zaten koltuğun alt tarafında ortada plastik bi parça.

Paspasın orta tarafı ona yukardan oturtuluyor.

Ama bi faydası yok paspas kolayca çıkıyor ordan :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

nereye takılıyormuş peki o aparatlar ?

zeminde yerleri hazırdır. oraya takılıyor. montaj şemasında detaylı bir şekilde anlatılıyor olması lazım...

sonra paspas da ona takılıyor delik yerlerinden. kauçuk veya halı paspas için orjinal delikleri aynı yerde. aparat takıldıktan sonra istediğiniz paspası kullanabilirsiniz sağlıklı bir şekilde...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Bir gün aracı yıkamaya verdiğimde yolcu tarafı paspası çıkardıkları halde sürücü tarafı çıkaramadılar "abi çıkmıyo" dediler. Gittim ben baktım , ben de çıkaramadım. Sonra bir gün aracı kendim temizlerken paspasın koltuk altındaki bir vidaya tutturulmuş olduğunu gördüm. Yolcu tarafında öyle bir düzenek aradım, yoktu sadece sürücü tarafına yapmışlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

6 ay önce EVO da siyah üzerine kırmızı yazılı olan paspastan vardı, fakat standart paspas olduğundan havuzlu değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...