Jump to content

Mazda Servislerinde Parça Temini Kaç Gün Sürer?

mert1972
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Öncelikle tüm mazda severlere selamlar. Arkadaşlar ben 32 gündür (otuziki) sol ön koltuk kızağının garantiden değişimi için -sol ön koltuk kızağı- isimli parçayı bekliyorum. 1 senelik mazda kullanıcısı olarak bu normalmi ????

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle tüm mazda severlere selamlar. Arkadaşlar ben 32 gündür (otuziki) sol ön koltuk kızağının garantiden değişimi için -sol ön koltuk kızağı- isimli parçayı bekliyorum. 1 senelik mazda kullanıcısı olarak bu normalmi ????

Ben de 15 gündür ön tampon parçaları bekliyorum, yarın  gümrükten çekilecekmiş. Görmeden inanmıyorum çünkü en başta 10 gün ile başlamıştık. Tabi bu arada aracın serviste yattığını belirtmeme gerek var mı bilmiyorum.

Mazda'yı seviyorum ama Mazda Türkiye'den ciddi anlamda soğudum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burda bi arkadaşımın motor arıza lambası yandı (2004 Mazda 3).

2 gün sonra İzmir e servise gitti.

Kontrol sonrası Müşur da arıza var demişler ve değiştirmişler.

60 Lirada ücret almışlar.

Yani işi hemen hallolmuş.

Forumda bir konuda bazı bayilerde orjinal paspas bile bulunmadığını okumuştum.

Ben bi uğradığımda paspas takımı varmı dedim bayiye.

Kaç takım istiyorsun dediler. :)

Yine esnaf bi arkadaşım 0 İnsignia aldı Ekim ayında.

Bagaj havuzu alacam dedi.İlk ondan duymuştum bu havuz muhabbetini :D .

Ekim sonunda sipariş etti.

Eveli gün konuşurken Havuz hala daha gelmemiş.

Taktım kafaya hergün arıyorum diyor :D

Kardeşimin Ford Connect i var 2004 model.

Şimdi hatırlayamadım parçanın adını.

Tam 23 günde geldi iyi biliyorum.

Hani Fordun servisi çok parçası boldu.

Sarraf bi büyüğümüzün oğlu küçük bir kaza yaptı.

Araç 2009 model Toyota.

Ön panjur,Ön tanpon,Radyatörde ezilme ve sağ far da hasar var.

Servise bırakıldı.

28 gün sonra teslim aldılar.

Yani bu tip sıkıntılar her markada olabiliyor.

Yaşadığınız şehire ve oradaki bayiinin yoğunluğuna ve ilgisine bağlı biraz bu işler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Bence normal değil.Aradığın parçayı malesef bulamıyorsun.Bu da mazdadan vaz geçmek için yeterli bir neden oluyor insanlar için.Mazdanın tutulmamasının en büyük nedeni bu.Şimdi bazıları bir haftada mazdayı sattım,ayda üç tane mazda sattım derler ama parçaya gelince fos.Parça temini ve pahalılığı bu araç için büyük sorun.Parçalar belçikadan geliyormuş.İnternetten parça buluyorsun falan diyorlar ama her parçayı değil lamba,amaortisör,buji,bir takım mekanik parçalar falan.Ama sensörler falan bozulduğunda başına ağrılar giriyor.Gaz kelebek sensörüne 450 tl fiyat çıkardılar 99 model aracıma.Gel de mazdaya bin.

Gaz kelebek müşürü iyimiş, 300 civarı Opel astrada sıcak su  müşürü, sensörde değil :) İstanbul dışında yaşayan arkadaşların sıkıntı çektikleri doğrudur ama birçok parçayı servislerden veya sitede bulunan parçacılardan bulabilirler. Daha problemli araçlar var.Geçen ortağımın rover'a kaç tane parçayı rahatlıkla bulduk rover diye bir araç yok bu arada artık :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Normaldir, haftada bir gün sipariş geçiyorlar, bir günle sipariş gününü kaçırırsınız, bir sonraki siparişe kadar bir hafta boşa geçer, sipariş öteki hafta verilir, Belçika depo stoğuna göre bir hafta ile 15 gün arasında gönderilir, bir haftada da buraya gelir, son bir haftada da monte edilir...:)

Yani herkes işini düzgün yapsa bile aracın bir ay yatmasını normal karşılamak lazım, bir de bu döngüdekilerden biri işini ihmal ederse süre uzar...

Böyle olur otelden şirket idaresi, güzel yurdumun halleri....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yalniz 23 Aralikta istese de talep yapamaz, Xmas tatili var 10 gun kadar, Ha 2-3 Ocaktan 12 sine kadar ne beklediler dersen orada haklisin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben şöyle bir örnek vereyim.

Malum 29 Ekim'de kaza yaptım, 1 Kasım da ekspertiz yapıldı ve tampon AutoKing'e gitti, 2 gün sonra değiştirilmesi yönünde karar çıktı. 4 Kasım Perşembe siparişinde siparişi verildi tüm parçalarımın ( ekspertiz onay vermeden parçaların siparişi verilemedi ). 9 veya 10 Kasım dı parçalar gelmişti. 13 Kasım öğlen de arabayı teslim aldım .

Yani eğer servis düzgün takip ederse siparişin geliş süresi hiç de uzun değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Bende 14 martta klima ısı sensöründen gelen ses için parça istettim daha gelen giden parça yok allah göstermesin bir kaza yapsak araba herhalde 3 ay yatacak serviste...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

bende yaşadığımı anlatayım.2004 astra yeni kasa sıfır almıştım kocaeliden.aracın arka koltuk kumaşı defolu çıktı.opel ekcan hem satış hem servis olduğu için orada tespit tutanağı yapıldı ne aradılar ne sordular.kendimde izmirde çalıştığım için manisa opel servisine bu durumu anlattım.manisa opel 3 ay sonra çağırdı koltuk kumaşını değiştirdi.araçta başka sıkıntılarda yaşadığım için soğudum 1 yaşında sattım.,

sattıkdan bi 6 ay sonra opel ekcan aradı gel koltuk kumaşın geldi değiştirelim diye.

demek istediğim iş serviste bitiyor.servis gevşekse müşteri şikayetleri artıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Malesef Mazda'nın piyasadaki en büyük eksisi bu. Aracımı ilk aldığım birkaç kişi üstüne basa basa söyledi, İlk fırsatta ilettim servise. Ancak Mazda bu pazar payına ve bu araç sayısına buraya bir yedek parça deposu yada altyapısı kurmuyor malesef. Tabi burada görev Mazda Türkiye'nin yöneticilerine düşüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Selam arkadaşlar,

Ben de Mazda3 almak üzereyim ama biraz midem bulandı. Hep sorunsuz dediğimiz MAzdaların da sorunları olduğunu görüyoruz. Ankara'da yaşıyorum, 4 tane servis var burada. Servislerde hiç yedek parça bulunmuyor mu? Bir parça arızalansa ithalat yapılmasını mı bekleyeceğiz? Araba serviste yatacak mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabalarda bir sorun yok, sorunsuz, burada anlatılanlar daha çok kaza, kullanıcı hatası vs. durumlarda parça temininin gecikmesiyle ilgili, yani kısacası kaza yapmazsanız bunları da dert etmeyin...:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende yazayım o zaman.

Bitlisten yola çıktıktan sonra arabanın camı taş değmesi sonucu  çatladı.

23 Temmuzda Hatay Mazda servisine gittim. Cam siparişi verildikten sonra camın gelmesinin yaklaşık 15 gün sürebileceğini söylediler. 2 Ağustos öğlen servisten aradılar camın geldiğini söylediler, işlerimden dolayı 3 Ağustos sabahı arabayı bıraktım, akşamına da arabayı aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servisten servise değişiyor yedek parça durumu, kimisi bende var hemen gel halledelim diyor, kimisi bende yok 15 güne gelir diyor, kimisi getirtmeye bile üşeniyor, yani sorun araçta değil bazı servislerde...

Ankara'da 4 servis varken bence gözünüzün korkmasını gerektirecek bir şey yok, İzmir'de 2 servis var, evimin dibinde ki bazen canımı sıksa da ikisiyle de bir şekilde işlerimi halledebiliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

navi bey amca ,büyük kaza olmadıkça (Allah korusun) servis sorunu yaşamazsınız. Her markada olduğu kadar olur . Hele Ankara'da çok tecrübeli servisler varken, o konu için endişe etmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok teşekkürler arkadaşlar...

Biraz içimi rahatlattınız. Bugün yine şöyle bir araştırma yaptım son kez. Birkaç farklı marka için galeri galeri dolaştım. Mazda'ya alternatif, hem fiyat hem kalite olarak daha uygun bir seçenek bulamadım. Bugün yarın sipariş veriyorum.

Bu arada yaşım nasıl oldu bilmiyorum ama 61 gözükmüş, asıl yaşım 38 :)

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün Ankara'daki bir servise ve satıcıya mail attım ve parça temini süresi için serzenişte bulundum. Bana hemen yanıt geldi.

"7 gün içinde hemen her parçayı temin edebiliyoruz ayrıca yakında parça deposu kurulacak ve dertler bitecek" dendi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...