Onur Paçcı

BRC taktırdım

Selam arkadaşlar 2006 model Mazda 3 At aracıma 1500 Tl ye Brc lpg kiti taktırdım su anda 2. depoyu kullanmaktayım hiç bi sorun yok şimdilik titreme çekmeme gibi benzinde nasılsa gazdada aynı ama ilk yakıt tüketimi umduğumun çok üzerinde çıktı tamaman boş olan 45 lt lik depo yu doldurttum lt si 2,13 87 tl gaz aldı toplam 250 Km gitti toplam % 60 gazladım kalanı normal 90 100 km arası kullanıştı tam 250 kmde ikaz sesi geldi ve araba benzine geçti tekrardan gaz almaya gittim gene 2,13 den depoyu doldurttum bu sefer 73 Tl gaz aldı bu sefer normal kullanmaya çalışacagım verileri tekrardan sizinle paylaşacağım.Sizce bu tüketim düşermi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun Onur, birkaç depo sonra bir daha ayara gideceksin değerlerini not al. Bence şehir içi kullanımda 22-25 krş arası normal otomatik vites'de.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İlk 1000 km ölçümleriniz yüksek çıkabilir 1000 km den sonra gene yüksek devam ederse servisimize uğrayın dediler.İnşallah düşer

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Onur şu anda 0,290 krş. gibi görünüyor.. biraz fazla gibi..

bi kaç depo sonrada bilgileri paylaşırsan sevinirim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2. depo yu bitirince bilgileri tekrardan paylaşacağım şimlik 60 km yol yaptım hala full gözüküyor=)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar uzun süredir internete giremiyordum sizinle yakıt değerlerimi paylaşıyım istedim yakıt tüketimim gözle görülür derecede düştü yaklaşık 1500 km yol yaptım lpg ile depoyu doldurma ve ölçme fırsatım olmadı en son depo yu 1,91 den doldurdum 27 tl aldı üzerine 265 km yol yaptım ve tekrardan 1,91 de doldurdum 52 tl gaz aldı buda km de 196 kuruş ediyor.Yol bilgisayarımda ortalama 9,1 lt gösteriyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar uzun süredir internete giremiyordum sizinle yakıt değerlerimi paylaşıyım istedim yakıt tüketimim gözle görülür derecede düştü yaklaşık 1500 km yol yaptım lpg ile depoyu doldurma ve ölçme fırsatım olmadı en son depo yu 1,91 den doldurdum 27 tl aldı üzerine 265 km yol yaptım ve tekrardan 1,91 de doldurdum 52 tl gaz aldı buda km de 196 kuruş ediyor.Yol bilgisayarımda ortalama 9,1 lt gösteriyor.

Yeni veriler baya iyi.. 196 kuruş uzun yol mu? şehiriçi mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şehir içi ama hiç yoğun trafik yok 100 km hızı gecmeden bu ölçümü yaptım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şehir içi ama hiç yoğun trafik yok 100 km hızı gecmeden bu ölçümü yaptım

şehiriçi için baya uygun geldi bana...

bu gidişle bende taktırıcam lpg yi..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben tavsiye ederim şimdilik hiç bir sorun yaşamadım inşalllah da yaşamayız bundan önce dizel accent era vardı 110 hp o bile 200 kuruş yakıyordu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet simit tüp

bagajda bir çıkıntı oluyor dimi.. sığmıyor tam olarak...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

o çıkıntıyı etrafında köpük koyarak eşitliyorlar sorun kalmıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.