Jump to content

Far Ampulü Nasıl Değiştirilir?

Mücahit
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ön ve arka farlarınızın ampulü aniden yanabilir. Bu durumda trafik güvenliği açısından büyük önem taşıyan lambalarn yanmadığından trafik cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca uzun yolda ve gece yolculuk ediyorsanız, görüş açınız azalabilir.

Bu sebeple trafikte zor durumda kalmamak için otomobilinizin bagajında mutlaka yedek bir ampul bulundurun. Bozuk ampulü değiştirmek sadece 3-5 dakikanızı alır. Bunun için bir yedek ampül ve bir tornavida gereklidir.

Değiştirme işlemi sırası

1- Far ampulünün fişi çekilir.

2- Far ampulünün lastiği çıkarılır.

3- Yanan ampül çıkarılır. Aracınızda bulunan yedek ampülle değiştirilir.

4- Ampulü taktıktan sonra yine sırasıyla lastik ve fiş takılır.

Kaynak:netbul.com

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi iki konuda bilmişlik gibi olmasın ama ek yapıcağım izin verirsen.

1)Bazı araçlarda lastik yok kapak var daha kolay sökülüyor.

2)Ampul sökülürken ve takılırken farlar kapalı olmalı çünkü ampul takıldığında  bir anda akım geleceğinden yeni ampulde patlayabilir veya kısa devre yapabilir.Ve sigortayı attırır o zaman iki far birden yanmayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim arabalarda o kadar kolay değil işte bu iş, bu kadar basit olsa değiştiricem parkları Okan'ın verdiğiyle ama sol farların arkasında ne olduğunu ne işe yaradığını bilmediğim muhafaza kapağı gibi bir şey var, önce onun sökülmesi gerekiyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yanlış bilginin formumuzda bulunmaması açısından yazıyorum..

bizim arabalarda park ampüllerini değişmesi kadar kolay bişey yok ampülü hafifçe yarım daire kadar çevçevirin ve çekin bukadar basit kısaları bilmiyorum onlar zor olabilir parklara göre

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

abi bizim kısa farlar 55w H7.acaba bunların yerine 100W H7 taksak sakıncası olur mu? yolsa gidrken falan sigorta atar mı?

Bu biraz uzman sorusu olmuş en iyisi işin uzmanına sormak lazım elektrik işi biraz önemli bir konu
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu biraz uzman sorusu olmuş en iyisi işin uzmanına sormak lazım elektrik işi biraz önemli bir konu

Evet mücahit abi öylede bilen vardır heralde sitede.Elektrikçi bişe olmaz diyo.Ama sigorta kaç amperlik falan teknik bilgisi olmadığından güvenmiyorum ben.Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlar inşallah  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Evet mücahit abi öylede bilen vardır heralde sitede.Elektrikçi bişe olmaz diyo.Ama sigorta kaç amperlik falan teknik bilgisi olmadığından güvenmiyorum ben.Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlar inşallah  :)

röle gerekebilir iyice araştır derim
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

bülent abi nerden araştırayım.Bilenlerin hepsi burda da cevap yazmıyolar  :D

oto elektrikçiler bilir varmı aramızda oto elektrikçisi :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence kendi ampulünden yüksek watt lı bir ampul takarsan tesisatı yakabilirsin.Başımıza geldi.Watt'ı ,Volt'u hayatında duymamış bir elektrikçi mavi ampül takayım diye farklı wattlı bir ampul takmış bir arabaya sonra abi geldi bakıma diye aydınlatmaları kontrol ederken farın birinin yanmadığını gördük.Farın arkasına gelen kablo komple yanmış,soket erimiş,sigorta atmamış.Sigorta atarsa tesisatı kurtarır ancak.Uygun ampulü kullanmanı öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yorumun için saol kardeşim.Ama tesisat o kadar dandik olmaması lazım bence.Sonuçta sigorta sistemin zarar göreceği bi anda enerjiyi kesmesi gerekir.Hangi araca taktırdınız?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...