Jump to content

91 modl mazda 626 1.6 aracım 2500 devirde bile titreme yapıyo.sebeb ne olabilir?

Guest caglarok
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

araç 3 viteste 2500 devirde olmasına rağman tekliyo gibi oluyo..sanki gaz bitiyo gibi titriyor..gtiim bujileri değiştrdm dün ona rağmen tam kesmedi..araç bayırlarda bayılıyo..sebeb ne olabilir kasa mı ağır geliyor acaba..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest caglarok

BUJİ KABLOLARINA BAKTRMADIM..BUJİLERİNİ DEĞİŞTRDİM SADECE..DEBRİYAJ SETİ DE YENİ DEĞİŞMİŞ..DEBRİYAJ SETİYLE BALATANIN BİR BAĞLANTISI VAR MI?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Debriyaj setinin içinde balatada mevcut, o zaman imkanınız varsa buji kablolarını orjinal servis ürünü alarak değiştirin, benim eski 323'üm sıfırdan motor yapılmış olmasına rağmen(eski sahibi yaptırmıştı) buji kabloları eski olduğundan gaz yemesi çok ağır devir aralarında kayıp çok fazlaydı, değiştirir değiştirmez aracım çok farketti hem yakıt hem performans olarak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gereken cevap verilmiş ilave olarak eğer tüp ayarınız bozuk ve fakir karışım varsa veya distrübitör vakum borusu patlak/yoksa da aynı problem olur araç rölantide normal çalışır fakat yokuşa gelince bayılır gaz yemez

ben kendim buji kablolarını yeni değiştirdim SEIWA marka taktırdım diğer markalardan biraz pahalı fakat orijinal japon ve kaliteli forumda araştırırsanız daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest caglarok

bugün gittim buji kablolarını(30 tlye seıwa marka aldım),distribitör kapağını,tevzi makakarasını değişttrdim..araba kendine geldi şuan bir sıkıntı yok titreme falanda yapmıo..birde avans hortumu sökükmüş onu taktırcam..lpg beyni de eskiymiş bu yüzden sabahları soğukta gazda çalışmıo..bugün ustaya onu da sordum omwl marka beyin vrmış çok az yaktıryo dedi(fiyatı 180 tl),brc(150 tl) başka ucuzlarıda varmış..önerileriniz nedir..?şimdiden çok teşekkür ederm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

avans hortumu dediğiniz benim dediğim distrübitör vakum hortumu ve çok önemli bir parçadır aracın ilk devirlenmede avansını arttırarak daha fazla güç sağlar daha çabuk devirlendiği için de araç daha az yakar (görecelidir kullanıma göre değişebilir) beyin olarak da öyle 180 tl falan vermeye gerek yok bence atikerin beyni 3-4 sene idare eder ama imkanınız varsa kaliteli beyin devire göre daha dengeli gaz vereceği için daha iyi olur dikkat edeceğiniz şey hava filtre girişine bant vs yapıştırmasınlar beyni taktırırken hava filtresi tasını söküp ekstradan hava alan yerleri silikonla kapatıp dediğim gibi ayar çekilirse yakıt düşüşünü ve performans artışını çok rahat farkedersiniz

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...