Jump to content

Sıcak-Soğuk Farkından Cam Çatladı Önerileriniz Nelerdir?

fallen23
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar,

bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.. aracımı yeni aldım ve henüz kasko yaptırmadım.. şans bu ya geçen sabah işe giderken ön cam aniden boydan boya enlemesine olarak çatladı.. çok büyük ihtimalle sıcak-soğuk farkından oldu.. hemen mazda iletişim 44 44 693'ü aradım durumu izah ettim. Konuyla kendilerinin ilgilenmediklerini aracı yetkili servise götürmem gerektiğini söylediler. Neyse peki dedim iş yerine gittim ne yapmalıyım diye düşünürken mazda iletişimden beni arayıp aracımın ruhsatını fakslamamı istediler bende hemen faksladım ve arayıp faksın ulaştığına dair teyit aldım. Arkadaşlar tam 1 ay bekledim arayan soran yok ben aradım hala konuyu inceliyolarmış. Neyse kalkıp floryadaki Mazda bekaya gittim durumu izah ettim camın gerçekten sıcak-soğuk farkından çatladığını ancak konuyla ilgili kendilerinin birşey yapamayacağını sorunu mazda iletişimle halletmem gerektiğini söylediler. Neyse tekrar aradım hala inceleniyormuş. İnsan böyle durumlarda araçtanda markadanda öyle soğuyorki.. artık her sabah arabaya bindiğimde camın o halini görüp güne kötü başlıyorum.. iş yoğunluğundan ilgilenemiyorumda.. sitede yeni sayılırım.. konuyu doğru yerde açmadıysam şimdiden mazur görün.. ne yapmamı tavsiye edersiniz arkadaşlar.. bu konuda daha önce sıkıntı yaşayan varmı? ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 57
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

5

• S.Halilduru

5

• fallen23

12

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Hiç bir müdahale yapılmadan çatladıysa garantiden değişmesi gerekiyor.İstanbul' da çok fazla soğuk sıcak farkı yok. Aldığınız servisin ilgilenmesi gerekir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

erzurumlu kardeşim aracı sakaryadan 2. el aldım garantisi devam ediyor aracın ilk sahibi sakaryadaki plazadan almış ben istanbulda oturduğum için burada halletmeye çalışıyorum zaman ayırıp yazdığın için çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir gün  mazda web sayfasından mail at, ertesi gün çağrı merkezini ara,  bu işlemleri otomotiğe bağla- kısacası bezdir :) ben öyle yaptım 1.5 ayda sonuç aldım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kitapçıkta distribütörü arayın yazıyor yarın arayacağım hayırlısı artık.. sizinde aynı sorunmu vardı mert bey?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda Evo ya git.Orada servis şefi Cem bey bey var.Ona derdini anlat.En doğru bilgiyi o verir.Kasko yaptırcakmısın bu arada.Eğer yaptırcaksan zaten sorun yok.yaptırdıktan sonra bir kaç gün bekle sonra kaskodan değiştir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorun aynı değil ama yaşanan aynı: Siz camı görünce asabınız bozuluyor- benim araç koltuk kızağı arızalandı 1.5 aydır beşik gibi sallanan sürücü koltuğunda seyir ettim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda Evo ya git.Orada servis şefi Cem bey bey var.Ona derdini anlat.En doğru bilgiyi o verir.Kasko yaptırcakmısın bu arada.Eğer yaptırcaksan zaten sorun yok.yaptırdıktan sonra bir kaç gün bekle sonra kaskodan değiştir

daha yeni aldım sayılır nisanda yaptıracağım kaskoyu

2010 arabanın nasıl kaskosu olmaz :( ??

açıkçası toplu para alacağım nisanda onu bekliyorum o yüzden yaptıramadım kaskoyu
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir cam için vatandaşa kök söktürecekse, ohoooooo demek istiyorum. :(

Ayrıca kasko olsa ne olacak ki? Garanti varken kasko niye bozulsun?

Garantiden değiştirilmeyecekse ne anlamı kaldı "satış sonrası hizmetin"?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bozmuyor diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bozmuyor diye biliyorum

Bende, yılda 1 kez miydi neydi ön camın hasarı durumunda değişme hakkı var, hepsini geçtim mail ve telefon yoluyla tekrarlayın bakalım mutlaka geri dönüş yaparlar
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet sadace ön camı senede 1 kez değiştirme hakkı veriyor tüm kasko firmalari.

değiştirme hakkı çoğu firma yılda 1 kez veriyor evet,

fakat çoğuda şöyle bir şart koşuyor. cam anlaşmalı yerde değiştirilecek, dolayısı ile orjinal mazda cam'ı olmayacak. veya bir limit koyuyor 500 liraya kadar. orjinal takmak isterseniz üzerini ödemek gerekyior.

dün de yazmıştım bu kasko işleri bu şekilde olmamalı diye.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest city_planner

abi kaskon bozulmuyor.yılda bir cam 2 de far hakkın var.benimde ön cam çatlamıştı baharda.aynanın cama yapıştığı yerden içerden ufak bi çatlak oluştu.kaskoyu aradım hemen camcıyla irtibata geçmemi söledi.ertesi gün götürdük hemen takıldı geldi.ne kaskom bozuldu ne de cebimden 5 kuruş para çıktı.üstelik kimseylede muhatap olmadım.kaskosuz kullanmak çok büyük risk bence.heleki müşteri memnuniyetinin malı satana kadar ciddiye alındığı bi ülkede yaşıyosanız ;)

hiç uğraşmayın bence servisle falan yaptırın kaskonuzu taktırın camınızı ücretsiz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi kaskon bozulmuyor.yılda bir cam 2 de far hakkın var.benimde ön cam çatlamıştı baharda.aynanın cama yapıştığı yerden içerden ufak bi çatlak oluştu.kaskoyu aradım hemen camcıyla irtibata geçmemi söledi.ertesi gün götürdük hemen takıldı geldi.ne kaskom bozuldu ne de cebimden 5 kuruş para çıktı.üstelik kimseylede muhatap olmadım.kaskosuz kullanmak çok büyük risk bence.heleki müşteri memnuniyetinin malı satana kadar ciddiye alındığı bi ülkede yaşıyosanız ;)

hiç uğraşmayın bence servisle falan yaptırın kaskonuzu taktırın camınızı ücretsiz.

O iyiymiş, ben bilmiyordum. İnşallah başımıza gelmez ama bilmem iyi oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest city_planner

değiştirme hakkı çoğu firma yılda 1 kez veriyor evet,

fakat çoğuda şöyle bir şart koşuyor. cam anlaşmalı yerde değiştirilecek, dolayısı ile orjinal mazda cam'ı olmayacak. veya bir limit koyuyor 500 liraya kadar. orjinal takmak isterseniz üzerini ödemek gerekyior.

dün de yazmıştım bu kasko işleri bu şekilde olmamalı diye.

benimkinde limit yoktu valla.arabanın markasını modelini ve cam rengini soruyolar zaten arayınca.

anlaşmalı olduğu yerde doraglass.öyle uyduruk kaydırık bi yerle anlaşmalı değiller.limitte yok dediler bana.camının aynısıyla değiştiriyolar.hemde süratle :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest city_planner

O iyiymiş, ben bilmiyordum. İnşallah başımıza gelmez ama bilmem iyi oldu.

süper bişey abi.benimde önce moralim bozuldu çatlağı görünce.bidemaliyeti düşününce ağlicaktım nerdeyse :))

ama sağolsun kaskocum Tuncay bey yardım elini uzattı:P

aklınızda olsun böle bi durumda yılda 1 kez limitsiz hakkınız var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimkinde limit yoktu valla.arabanın markasını modelini ve cam rengini soruyolar zaten arayınca.

anlaşmalı olduğu yerde doraglass.öyle uyduruk kaydırık bi yerle anlaşmalı değiller.limitte yok dediler bana.camının aynısıyla değiştiriyolar.hemde süratle :)

anlaşmalı yerden yaparsan o şekilde Bırcı

ama bazı kasko firmaları ben servisten orjinal cam istiyorum dediğim de ya karşılamıyorlar veya belirli bir limit koyuyorlar. 

ben burada kasko firmalarının düzgün bir sistemde çalışmadığını savunuruyorum.

arkadaşıma da tavsiyem, garanti ile çözümü halledemezsen, kasko yaptırdıktan sonra değişimini kasko üzerinden yaptırabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...