Jump to content

97 Oktan Benzinin Araç Üzerindeki Etkisi

yavuz03
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar benim araç 16000km de ilk defa depoyu 97 oktan shell ile doldurdum.Aracın kısa dönem ataklığı arttı ama uzun dönemde motor daha sesli çalışmaya başladı.ve sehirler arası yolculukta 300.km lerde araçta performans değerlendirmesi yaptığımda daha önce rahatlıkla üst hızları görürken 20-30 km daha aşağıları görmeye başladık.aynı yol aynı yük aynı gaz ama hız öncesine göre daha aşağı.yorumlarınızı bekliyorum  :kafa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yüzde yüz haklısınız.En iyisi temiz 95 oktan.Keşke yeni program geldi araçlarınıza extra performans katabiliyoruz deseniz o an forum sevinçten ayağa kalkar.Cevap verme nezaketinde bulunduğunuz içinde ayrıca teşekkür ederim ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yüzde yüz haklısınız.En iyisi temiz 95 oktan.Keşke yeni program geldi araçlarınıza extra performans katabiliyoruz deseniz o an forum sevinçten ayağa kalkar.Cevap verme nezaketinde bulunduğunuz içinde ayrıca teşekkür ederim ;D

bu tip yazılım uygulamaları piyasada uygulanabiliyor ancak bir mevzu var, ne kadar ekmek o kadar köfte, bir araç yakmadan gitmez, gitmezse yakmaz. hem gidip hem yakmayanı daha yapılmadı. asıl sevindirici haber bu aracın imal edildiği olur... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar benim araç 16000km de ilk defa depoyu 97 oktan shell ile doldurdum.Aracın kısa dönem ataklığı arttı ama uzun dönemde motor daha sesli çalışmaya başladı.ve sehirler arası yolculukta 300.km lerde araçta performans değerlendirmesi yaptığımda daha önce rahatlıkla üst hızları görürken 20-30 km daha aşağıları görmeye başladık.aynı yol aynı yük aynı gaz ama hız öncesine göre daha aşağı.yorumlarınızı bekliyorum  :kafa:

Seat Leon'da da bi arkadaşım sizin yaşadıklarınızın birebir aynılarını tecrübe etmişti, ben onda gördükten sonra denemeye gerek yok diye düşünmüştüm sizin deneyiminizle iyice sabitlenmiş oldu, 95'e devam :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Sanıyorum şuan Türkiye'de 95 oktan üzeri benzin yok.97 yazanların hepsi katkılı (Altında küçük 95 oktan benzin diye yazıyor)

Avrupada da veya benim gördüğüm ülkerde diyeyim en düşük 98 oktandı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün şehir içi daha önce yaptığım km yi yeniden yaptım şehir içi ve şehir dışı ortalama yakıt tüketimim 1 litre eksik.yakıtta artma yok azalma var fakat bu shellden mi kaynaklanıyor veya son hızlanma 20-30- km düştü ondanmı artık ona cevap veremeyeceğim.Bu arada sayın okkko arkadaşım benden daha tecrübeli olduğu için dediklerinden pek dışarıya çıkmayı uygun bulmuyorum.95 oktana geri döneceğim.depoyu tamamen bitirdikten sonra 95 almadan önce son deneyimimi yazarım saygılarımla :clap:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...