Jump to content

Karsan Taksi

Gökhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Keşke Türkiye'de ki taksilerinde hepsi Doblo tarzı araçlar olsa. Daha kullanışlılar

%100 katılıyorum.

Bu arada NY ta taksinin ön koltuğuna binmek doğru değilmiş :D Gidince öğrendim, alışkanlıktan öne oturunca adam arkaya oturur musunuz dedi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada NY ta taksinin ön koltuğuna binmek doğru değilmiş :D Gidince öğrendim, alışkanlıktan öne oturunca adam arkaya oturur musunuz dedi :D

he he :D :D

TR değil tabi orası :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç güzel duruyor ama siyasi destek olmadan alamazlar ihaleyi, yanlız Karsan'a %100 yerli araç imalat vergisi çıkarsa hiç şaşırmam :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

%100 katılıyorum.

Benim Kıbrıslı arkadaş ön koltuğa bindiğini sanırken şoför koltuğuna oturdu :) Bavul yükleyen taksici araba çalınıyor diye panik yaptı.  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Epey bir süre kullanılan ford crown victoria dan farklı bir seçenek arıyorlar ki karsan ve nissan konseptinin tasarımları şimdilik TLC (taxi and limousine commission) nin kriterlerine uyuyor.Lakin kazanabilmemiz için hükümetin bu konuda destek olması gerekiyor.Tabi bu kazanmakla iş bitmiyor sonrasında yedek parça ve servis sistemini o kriterlere uygun şekilde oluşturmak gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türk taksiye ABD'de protesto

"İran ile ticaret yapan hiçbir firma New York'ta ticaret yapamaz"

09 Şubat 2011 Çarşamba, 09:38:01

New York'ta şehir içinde ücretsiz dağıtılan Metro gazetesine verilen ilanda, şehirde 2013 yılından itibaren hizmet vermeye başlayacak taksiler için açılan ihalede finale kalan üç firmadan biri olan Türk şirketi Karsan protesto edildi.

Nükleer İran'a Karşı Birlik Derneğince verilen ilan, gazetenin birinci sayfası ile arka sayfasında yer aldı.

İlanda, finale kalan iki firma Karsan ve Nissan'ın İran ile ticaret yapması eleştirilirken, İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad'ın sarı New York taksisi içinde ön koltukta otururken çizilmiş bir karikatürü de bulunuyor.

Gazetenin ön sayfasında, ''New York'ta geleceğin taksisini hangi firma yapmalı?'' sorusuna yer verilirken, arka sayfasında ise, Karsan ve Nissan firmalarına ilişkin fotoğraflar ile ''İran ile ticaret yapan hiçbir firmanın New York'ta ticaret yapamayacağını New York'lu yetkililere söyleyin'' ifadeleri yer aldı.

Aynı derneğin internet sitesinde de finale kalan iki firma Karsan ve Nissan ağır bir şekilde eleştirilirken, New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg'e yapılan çağrıda, İran ile ticaret yaptığı iddia edilen iki firmanın finalistler arasından çıkarılması gerektiği belirtildi.

New York'ta özellikle metrolarda ve otobüs duraklarında ücretsiz dağıtılan günlük Metro gazetesinin önemli bir okuyucu kitlesi bulunuyor.

post-115-141695283953_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Financial Times, Karsan taksi için övgü yağdırdı

İngiliz ekonomi gazetesi Financial Times, New York taksi ihalesinde finale kalan Türk otomotiv üreticisi Karsan’dan övgü ile söz etti. Karsan’ın finale kalan modeli V1’i ” göz alıcı “ diye niteleyen gazete, haberin girişinde ” New York’ta taksi çevirenler, çok yakında global otomotiv üreticileri Detroit, Japonya ya da Almanya’da üretilmiş değil, Türkiye’de yapılan bir araca biniyor olabilirler “ sözlerine yer verdi. New York’taki taksi sahiplerinin, New York Taksi ve Limuzinciler Odası tarafından onaylanmış aracı işletmek zorunda olduğu kaydedilen haberde, 2014 yılından itibaren şehirde hizmet veren 13 bin 200 taksinin tek bir model altında toplanacağı belirtildi.

Alıntı: borsagundem.com

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hep böyle olur zaten, överler överler ama sonuca geldiğinde çıkarlar veya torpiller, siyasiler vs sonuç farklı çıkar. Bu ihale ne zaman sonuçlanacak peki bilen var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...