Jump to content

İki Ustada Anlamadı. Önden Gelen Ses (90-94)

skylark60
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese mrb.Bende 93 sedan 323 var.Aracı alalı 1 yıl oldu.Ön sağ taraftan küçük kasislerden geçerken rahatsız edici lık lık ses geliyor.Yaşadığım kasabadaki tanıdığım ustaya gittim.Amortisör dedi.Aldım değiştirdi Sese devam.Sonra kesin rot başı ve rot millerinden dedi , aldım değiştirdi Sese devam.Kesin buldum aks kafasından dedi yine aldım değiştirdi ve yine hazin son sese devam.Tam buldum tabla burçlarından diyecekti yeter dedim kafana göre parça değiştiriyorsun , sana kalsak arabayı komple değiştirecez dedim.Hala kafama takılıyor bu sesin kaynağını nasıl bulabilirim.Araç 2. vitese tam geçerken de bazen aynı sesi duyuyorum.Ama en çok kasisli veya toprak yollarda sürekli lık lık ses geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herkese mrb.Bende 93 sedan 323 var.Aracı alalı 1 yıl oldu.Ön sağ taraftan küçük kasislerden geçerken rahatsız edici lık lık ses geliyor.Yaşadığım kasabadaki tanıdığım ustaya gittim.Amortisör dedi.Aldım değiştirdi Sese devam.Sonra kesin rot başı ve rot millerinden dedi , aldım değiştirdi Sese devam.Kesin buldum aks kafasından dedi yine aldım değiştirdi ve yine hazin son sese devam.Tam buldum tabla burçlarından diyecekti yeter dedim kafana göre parça değiştiriyorsun , sana kalsak arabayı komple değiştirecez dedim.Hala kafama takılıyor bu sesin kaynağını nasıl bulabilirim.Araç 2. vitese tam geçerken de bazen aynı sesi duyuyorum.Ama en çok kasisli veya toprak yollarda sürekli lık lık ses geliyor.

Ya ben size kaç kere diyorum 323 arızalarında ustalara danışmadan bana danışın diye :) Hocam sorunun viraj demir lastikleri o lastikleri değiştir sorunun ortadan kalkar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben konyada öğretmenim Adım sinan ÇINAR.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tşklerr srkn.Viraj demir lastiğini de değiştireyim bakalım.

Sinan viraj demir lastikleriyle beraber ön ve arka viraj demir lastiklerinin yanında musluk contasına benzer lastikler vardır ön sol 4 ön sağ 4 arka sol 4 arka sağ 4 adet olmak üzere 16 adet musluk contasından daha büyük tarzda bir lastiktir.Lastiğin adını ve takılan parçanın adını unttum hatırlayan varsa yazsın bir zahmet,mutlaka onlarıda değiş ama mutlaka orijinal olmalı,arabanın sessiz moduna geçtiğini görüp bana dua etmek için yeterince vakit ayıracaksın kendine :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim arabada da lıkırtı geliyordu en sonunda anlaşıldı  sebebi arabanın önündeki ızgaralarda sıkıntı varmış çıkmış galiba .hallettik sonunda.ses kesildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bakmadan,dinlemeden teşhis koymak zor..

Bende çok çekmiştim en son rot başları,alt rotiller değişmişti o zaman kesilmişti ses..

Ama tümseklerde,kilit taşlı yollarda geliyor ise Kadir abinin dediği gibi viraj demir lastiği, Z rotlar, şanzıman ve motor kulaklarından kaynaklanıyordur çok büyük ihtimalle..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada konya da iyi bir mazda ustası var mı?Forumda Konyalı var mıdır?Ben genelde net ten alıyorum parçayı çalıştığım yerde taktırıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kesin viraj demir lastikleridir. fiyatı 5 tl ama işçiliği biraz zor.ben lantiste şanzımanı indirmemek  için ön takımı komple indirmiştim çok derinde kalıyor 7 saat sürmüştü ve 200 tl işçilik.burada uyarmış olayım herhangi bir nedenden dolayı şanzıman inerse bu lastikleride yeni bile olsa değiştirin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kesin viraj demir lastikleridir. fiyatı 5 tl ama işçiliği biraz zor.ben lantiste şanzımanı indirmemek  için ön takımı komple indirmiştim çok derinde kalıyor 7 saat sürmüştü ve 200 tl işçilik.burada uyarmış olayım herhangi bir nedenden dolayı şanzıman inerse bu lastikleride yeni bile olsa değiştirin

Peki lastikleri değiştirmesek bi sıkıntı olur mu?Çünkü işçilik bayağı masraf.Eğer kesin onların yaptığını bilsem değiştiririm.O kadar uğraştıktan sonra birde sağlam çıkarlarsa:)

Bu arabaların sesin nereden geldiğini anlayacak cihazlar yok mu ki? Muayane istasyonlarındakiler gibi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...