gokhan8562

Mazda 3 Sola Çekme Sorunu

Merhaba arkadaslar .Aracı yenı aldım fakat uzun kullanmak nasıp olmadan sehır dısına cıktım.Sıze sorum aracı alırken aracta sankı sola cekme var gıbı geldı ama yoldan olabılecegını zannettık.Bıraz duz bı yer bulunca dıreksyonu bırakıyorum arac sabıt gıdıyor.Fakat sonrakı kullanımda bı ara sankı gene sola cekme oluyor gıbi.

Sizlerde boyle bı sorunla karsılastınızmı hiç.Sureklı degıl ama ara sıra boyle bı sorun olması gibi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

GErçek anlamda sola çekmesi için düz bir yolda direksiyonu bıraktığınızda sürekli sola çekmesi gerekir. Yaşadığınız geçici durum yol ile de alakalı olabilir.

Yapılacak en güzel şey eğer 10.000 kmdir yaptırmadıysanız bir rot/balans yaptırmanız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

GErçek anlamda sola çekmesi için düz bir yolda direksiyonu bıraktığınızda sürekli sola çekmesi gerekir. Yaşadığınız geçici durum yol ile de alakalı olabilir.

Yapılacak en güzel şey eğer 10.000 kmdir yaptırmadıysanız bir rot/balans yaptırmanız.

Aracı yenı alşdım arac 45 bın km de lastık durumu pek ıyı degıl.De bilmiyorum belkı boyle bır sorunla karsılasmıs bırı olabılır dıye sordum.Birde sureklı yapmıyor arada bır yaptıgı ıcın aktarma organlarından kaynaklı bısey olma durumuı olabılırmı acaba.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok tahmin etmiyorum. öyle olsa daha rahatsız edici olması lazım. Lastikler de pek iyi değil diyorsun. O da etken olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.