hakanebru

Mazda 3 Amortisör Değişimi

İkinci el 2004 model bir mazda 3 aldım.Bakım için bir ustaya götürdüm .Ön sağ amartisörün yağ kaçırdığını söyledi.Oradan bir ses geliyor.Bu durumu oluşturan neden jantların 18 inc olmasımıdır?Bu amartisörü değiştirmek gerekli mi?Bu ses anayolda hızlanınca gelmiyor.Ancak şehir içinde bu ses duyuluyor.Sanki bir aksam boşluktada bir yere vuryormuş sesi geliyor.Tekerlekle ilgili bir problem yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yağ kaçırıyorsa değiştirmek gerekir. Bu arada ben olsam çift olarak değiştirirdim. Daha sağlıklı olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

k

İkinci el 2004 model bir mazda 3 aldım.Bakım için bir ustaya götürdüm .Ön sağ amartisörün yağ kaçırdığını söyledi.Oradan bir ses geliyor.Bu durumu oluşturan neden jantların 18 inc olmasımıdır?Bu amartisörü değiştirmek gerekli mi?Bu ses anayolda hızlanınca gelmiyor.Ancak şehir içinde bu ses duyuluyor.Sanki bir aksam boşluktada bir yere vuryormuş sesi geliyor.Tekerlekle ilgili bir problem yok.

kardeş kasislere girdiğinde takırtı sesi mi sanki motor kısmında boşlıkta bişey varda kasise düştükçe biryere vuruyor gibi bendede bu gün aynı ses oldu öyle bişeymi sendeki ses de

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yağ kaçırıyorsa değiştirmek gerekir. Bu arada ben olsam çift olarak değiştirirdim. Daha sağlıklı olur.

katılıyorum,aksi halde sağ ve sol amörtisörler arasında uyumsuzluk sözkonusu olabiliyor....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bizim amortisörler yağlı mı?Havalı diye biliyordum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.