Jump to content

Mazda Lantis

Ilgaz-p

Tavsiye Edilen Mesajlar

2-3 ay içinde almayı planlıyorum şimdiden internette araştırmaya başladım güzel araçlar var fakat uçuk fiyatlarda mevcut. 2 araba arasında kaldım ama lantis hayalim bu arabayı illa ki alacağım fakat honda civic 1.4-1.6 is lerde aklıma takılıyor güzel araçlar sonuçta fakat ara hızlanmalar gidişi bakımından aralarındaki farkı bilemiyorum. Lantis 105 hp olarak geçiyor ama 120 hp olduğu hakkında söylentiler var.

benzin litresi 4 tl lpg 2.25 şehir içinde 11 litre lpg yaksa 245 krş yapar ilk çalıştırma benzin ile olacak falan filan 280 krş yine görür yani hemen hemen bizdeki 323 sedan ile aynı yakacak gibi gözüküyor . aklımada gelmiyor değil hiç benzinli araca girmiyeyim getz tarzı dizel bi araç alayım diyorum ama mazonutun da litresi 3.45 oldu daha da artacak dizel aracın bakım maliyetini düşününce vazgeçiyorum. ama yinede kararsız kaldım bu konudaki görüşlerizini bekliyorum.

Yazımı usanmadan okuyup cevaplayan herkeze şimdiden çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lantisin temizini bulursan al. Civic IS ler de güzel araba. İş tamamen kişisel zevke kalıyor. Getz den uzak dur yeter ;)

öncelik lantisin civic lerin fiyatları bayağı bi yüksek. sezer gibi şanslı değilim ki 120. de  aldı arabayı zaten az km de güzel bi araba bi bulabilsem. internette 150.000 den aşağı doğru dürüst araba yok.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

öncelik lantisin civic lerin fiyatları bayağı bi yüksek. sezer gibi şanslı değilim ki 120. de  aldı arabayı zaten az km de güzel bi araba bi bulabilsem. internette 150.000 den aşağı doğru dürüst araba yok.

Km olayına çok takılma bence.

Şahsen düşük km olan arabaya şüpheyle yaklaşırım. Sonuçta yaşı başı belli bir arabanın yılda ortalama 10 bin yol yapacağını varsayarsan bile en 140-150 bin normal bir değer bence. Ördek 237 binde ama km düşürsem ve 100 binlere çeksem emin ol kimse anlamaz. Ancak servis kayıtlarından sorgulattığında gerçek ortaya çıkar. Onu da kaç kişi yapıyor. 9-10 bin liralık araba için kaç kişi servise gidip 100-150 lira verip km sorgusu yaptırıyor ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Şans işi cebinize para koyarsınız beklersiniz çıkmaz, gider birşey alırsınız birkaç gün sonra temiz bir araç ilan verir. Lantis ile alacağınız zevki Civic vermez gibi geliyor. Birde Honda Civic'lerde Ön göğüs tüm modellerde çok boş geliyor bana. Elinizdeki 323 Ön konsol bile daha dolu. 1.8 Lantis 115 Hp biliyorum 1.6 105Hp galiba.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Km olayına çok takılma bence.

Şahsen düşük km olan arabaya şüpheyle yaklaşırım. Sonuçta yaşı başı belli bir arabanın yılda ortalama 10 bin yol yapacağını varsayarsan bile en 140-150 bin normal bir değer bence. Ördek 237 binde ama km düşürsem ve 100 binlere çeksem emin ol kimse anlamaz. Ancak servis kayıtlarından sorgulattığında gerçek ortaya çıkar. Onu da kaç kişi yapıyor. 9-10 bin liralık araba için kaç kişi servise gidip 100-150 lira verip km sorgusu yaptırıyor ;)

180.000 e kadar alacağım abi. bende senin gibi düşünüyorum ama km de düşük olsa iyi olur. 97- ile 98 arasında km göstergesi dijital peki motorlarda bi fark var mı ?.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şans işi cebinize para koyarsınız beklersiniz çıkmaz, gider birşey alırsınız birkaç gün sonra temiz bir araç ilan verir. Lantis ile alacağınız zevki Civic vermez gibi geliyor. Birde Honda Civic'lerde Ön göğüs tüm modellerde çok boş geliyor bana. Elinizdeki 323 Ön konsol bile daha dolu. 1.8 Lantis 115 Hp biliyorum 1.6 105Hp galiba.

evet konsol bencede çok boş ama ben motoru için tercih edeceğim tabi edersem ama lantis öncelik li. geçenlerde 110.000 de 1.4 is kaçırdım çiçek gibi 11.000 tl ye gitti 97 model olması lazım . yani ancak böyle bişey bulursam honda alırım
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda lantisi tavsiye ederim her yönüyle güzel bir araba.ama sen sen ol arabayı anlamayan kimseye gösterme  tamir vs için.Hemen hemen 3 yıldan beri kullanıyorum  fazla sorun çıkarmıyor.Ateşlemeyle ilgili bi sorun yaşıyorum oda anlamayan bi ustaya gösterdiğim için oldu.Modeli yüksek bir araba çok rahat alabilirim ama lantis farklı  bende bağımlılık oldu herhalde satamıyorum.temiz bir tane buldunmu kaçırma.

yakup

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

evet konsol bencede çok boş ama ben motoru için tercih edeceğim tabi edersem ama lantis öncelik li. geçenlerde 110.000 de 1.4 is kaçırdım çiçek gibi 11.000 tl ye gitti 97 model olması lazım . yani ancak böyle bişey bulursam honda alırım

Şahsına hayırlısı artık :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda lantisi tavsiye ederim her yönüyle güzel bir araba.ama sen sen ol arabayı anlamayan kimseye gösterme  tamir vs için.Hemen hemen 3 yıldan beri kullanıyorum  fazla sorun çıkarmıyor.Ateşlemeyle ilgili bi sorun yaşıyorum oda anlamayan bi ustaya gösterdiğim için oldu.Modeli yüksek bir araba çok rahat alabilirim ama lantis farklı  bende bağımlılık oldu herhalde satamıyorum.temiz bir tane buldunmu kaçırma.

yakup

İnsallah karşımıza çıkar hayırlısı ile artık
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben civic'leri sırf internette cılkını çıkardıkları için sevmem.o yüzden lantis dicem.ama birkaç tüyo istersen söyliyim.2.0 motor vergisi ödeyeceğin için 96 modelini tercih et.ama 98'ler daha güzeldir.kapı döşemeleri,bardaklık,yan aynalar,ve en önemlisi dijital gösterge...yanlız dikkat et 98 modellerde direksiyonda mazda amblemi olmalı.sanırım üretilen en son lantis onlar oluyo.çamurluklarda glx bagaj kapağında lantis yazısı olmasına dikkat et.boyalı olup olmadığını anlayabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben civic'leri sırf internette cılkını çıkardıkları için sevmem.o yüzden lantis dicem.ama birkaç tüyo istersen söyliyim.2.0 motor vergisi ödeyeceğin için 96 modelini tercih et.ama 98'ler daha güzeldir.kapı döşemeleri,bardaklık,yan aynalar,ve en önemlisi dijital gösterge...yanlız dikkat et 98 modellerde direksiyonda mazda amblemi olmalı.sanırım üretilen en son lantis onlar oluyo.çamurluklarda glx bagaj kapağında lantis yazısı olmasına dikkat et.boyalı olup olmadığını anlayabilirsin.

Tavsiyelerin için teşekkür ederim yüksek model bulabilirsem alacağım zaten şurada 2 yıl sonra o da düşük vergi dilimine girecek
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

diijital gösterge yok 96 modelde .benimkinde yok

ben zaten 98 modelin avantajlarını söyledim.96 modelde dijital gösterge var demedim

silindir hacmi 1800 altında değil mi ruhsatta

malesef.ruhsatta 1840 cc diye geçtiğinden 2.0 vergisi alınıyo.vergi dairesinde halledilirmi bilmiyorum ama eğer mümkünse lantise olan rağbet biraz artar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben zaten 98 modelin avantajlarını söyledim.96 modelde dijital gösterge var demedimmalesef.ruhsatta 1840 cc diye geçtiğinden 2.0 vergisi alınıyo.vergi dairesinde halledilirmi bilmiyorum ama eğer mümkünse lantise olan rağbet biraz artar

41 cc için olacak iş mi ya. neyse herşeyin bir bedeli var sonuçta
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1.8 lantis kullanan biri ile görüştüm motorun yağ yaktığını 1.8 motorlarda familia larda dahil bu sorunun olduğunu söyledi. böyle bir durum varmıdır. ayrıca vergisinin yüksek olmasından da araçtan vazgeçmek üzereyim. onun yerinde 1.5 1998 familia düşünüyorum. şehir içinde 1.8 motor a göre daha az yakar tahminimce ama internette aramalarıma rağmen familia 1.5 in fabrika teknik verilerine ulaşamadım. yakıt tüketimi hızlanma vs. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Yağ mevzusu doğru. 10 binde yaklaşık 1 litre kadar yağ gidiyor fakat bu bir sorun değil. Vergilendirme konusunda, ben bu sene kasko bedeli indiriminden faydalandım ve 6 aylık 170 lira vergi ödedim. Seneye zaten yaş haddinden daha da düşecek vergisi.

Önceliğin performanssa eğer o zaman 1,5 Familia bu şartlarını sağlamayacak. 90hp ve 0-100 hızlanlası 11,5sn gibi bir değer olması lazım. Eski kasa 323hb için 0-100 değeri 10,4sn, practica için 10,1sn olduğunu ek bilgi olarak vereyim sana ;)

Önceliğin yakıt tüketimiyse eğer, o zaman 1,5 familia iyi olur. Fakat yine de 1,8 ile 1,5 arasındaki yakıt farkını gözünde büyütme. Ben 2 sene lpg taktırmadan kullandım ördeği ve yakıtından yana hiç şikayet etmedim. Ş.içinde 9 litrenin üzerine hiç çıkmadı benzin tüketimi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

honda cıvıc al demek ısterdım ama temızını bulmak gercekten zor ben araştırdım bulamadım getz sakın bulaşma uçan teneke.mazda lantısı alalı 1 ay oldu ve gercekten çok rahat bi araç sadece yakıt konusu sorunlu bıraz fazla yakıyo.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...