erbt

Cila Üstüne Cila

Arkadaşlar sıkıldıkça stres atmak için sık sık aracıma cila (pastasız olanlardan) atıyorum amatörce.

Çeşitli markalar denedim sonunda bir cilanın 3-5 yıkamadan daha uzun ömürlü olmadığını gördüm.

Wax ve teflon iki çeşit cilam mevcut. Ton farkı dışında bir fark göremedim.(teflonu ilk deniyorum bu arada) Bu süreyi uzatmak adına; 2 farklı tür cilayı üst üste yeterli süre kurumasını bekleyerek uygulamayı denesem işe yarar mı?

işe yarayabilme ihtimali varsa teflon üzerine wax mı tam tersinimi denemek lazım :)

(malum biraz terletiyor)

(Bu arada sık cila hare oluşmasını ciddi oranda önledi . umarım her cilalama bir miktar pastalamıyordur. aracına dolayısıyla kendine vakit ayırabilene öneririm).

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet malesef mekan anlamında imkanım kısıtlı. elle yavaş yavaş hem vakit geçiyor hemde masrafsız oluyor. makine için bilmeyenin elinde bırak boyayı çizmeyi, yakabilirsin vs. diye duyduğum için cesaret edemedim. internetten çakmak soketinden elektrik alan amatör polisaj-cila makinesi buldum ama oda içime sinmedi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.