romaz

Konsoldan Gelen Ses 90-94 323 Sedan

s.a soguk havalarda yada sabahları aracı calıstırdıgımda sag konsolun oralardan cır cur cırııırırı su sesı gıbı sesler gelıyor hatta gaza bastıkca ses cogalıyor nedır sızce degısmesı gereken parcamı  var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kayışlardan ses herhalde.

Kayışların eskiyse değiştirt, yeniyse gerginlik ayarını yaptırt.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kayışlardan degil kontrol ettım torpidonun sağ altından gelıyor orada her nevarsa arac ısınınca kesılıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kalorifer peteği olabılır birde oralarda role varmı galıba onun sesıne benzıyor eskımış bır role nasıl çalışır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mantıklı,da;o su sesını nasıl keserız o sesın bı sebebı vardır.petekte boslukmmu var acaba calısında su harekete gecıyor :)) sevıyorum boyle aracları aracın herseyını bulup tamırını yapmayı hobı edındım, bu yuzden sıfır arabadan vazgectım her yol ankara gezıyoruz düldülle neyse o su sesini çözen varsa forumda bir yardım etsin neymiş hastamızın derdi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sonuç sogutma sistemi radyatör kapağındanve devirdaim su pompasından kaçak oldugundan soğutma sistemi kaçırdığı suyu tekrar sisteme vermesiyle torpidonun arkasından yani kalorifer kaybettiği suyu geri almasıydı.çözdük sonunda

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar benim aracımında (94-323) ön konsoldan cızırtı sesi var gaza basınca çoğalıyo ve hiç kesilmiyor. hava sıcakta olsa soğukta olsa ses hep var çözemiyorum acaba ne sesi ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar soruma cevap verecek kimse varmıydı acaba...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ön camın altından boylu boyunca geçen plastik parça ile torpidonun birbirine sürtünmesinden olabilir mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende 323 hb var benimde sağ tarafta ses vardı gıçırtı gibi veya aralarda biyerde civata düşmüş gibi ses kaput pimindeki boşluktan kaynaklanıyormuş..yaptırayım dedim çamurluk sökülecekmiş iş uzun bende amörtüsör tokozuna bez parçası koydum şimdi ses yok ..sizin de kaput pimlerinden olabilir..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bendeki civata sesifalan değil arkadaşlar elektriksel bi cızırtı gaza yüklenince artıyo normal rolantideyken cızırtıda rolanti gibi yavaş cızırdıyo...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşların dediği gibi gögüslükteki yıllanmış ve güneşten gevrekleşmiş,sertleşmiş parçalardan geliyordur muhtemelen.Bir de bunun dışında; gaz verinde sesin arttığını, rölantide azaldığını söylemişsiniz ve elektriksel bir ses demişssiniz,bu ses hoparlörlerden geliyor olabilir mi? Eğer öyle ise teybin arkasında şase kablolarında bir problem olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
www.allmazda.net şurdan aracın konsoldaki parçalarına ve bağlantılarına bakın,zamanınız olursa söküp tek tek izole ederek baştan takın ilk günkü gibi olacaktır...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bizim araçtan da ya km saatinden yada devir saatinden çık çık çık ses gelmeye başladı bunlardan birine gelen kablo dönen bi sistem galiba müzik filan kapalı olduğunda sessizlikte duyuluyor herhangi bir müdahele söz konusu olabilir mi yoksa yapılacak birşey yok mu? bilgisi olan var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Km telinden gelen bir sestir, dediğiniz gibi şanzımanın hareketini km saatine dönerek iletir ve sizin aracın hızınızı görmenizi sağlar,söküp kontrol etmek gerekir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hıza bağlı olarak artıp azalıyorsa km saatinden, 2 parça halindedir uzun ve kısa.. Muhtemelen 2nci uzun parçadan kaynaklanıyordur.. Elinizle balans yapan yeri kontrol ederek bulabilirsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sağolun en kısa zamanda ilgileneceğim, oğuzhan ön kadranı söküp ordaki teli yağladın değil mi yoksa motora bağlanan tel kısmıyla bi ilgimiz yok?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkdaşlar ben ön konsoldan gelen sesin kaynağını buldum...

benim ateşleme bobininde sorun var gövdeye kaçırıyor bobini de değiştim aynı.. bana buji kablosunu değiş dediler eskisinin üzerine ince bir tel sarılıydı bunu herkes bilir amacı nedir ben bilmiyorum ama takılması gerektiğini biliyorum... bu kabloyu sarmadan buji kablosunu denedim benim bobin kaçırma sorunum düzelmedi ama baktımki o cızırtı sesi kesilmiş... tekrar taktım ses yine geldi... kablo uzundu yarısını kestim sardım cızırtı kesilmişti... bu arada ben bu bobi neden kaçırıyor ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.