Jump to content

Konsoldan Gelen Ses 90-94 323 Sedan

romaz
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

s.a soguk havalarda yada sabahları aracı calıstırdıgımda sag konsolun oralardan cır cur cırııırırı su sesı gıbı sesler gelıyor hatta gaza bastıkca ses cogalıyor nedır sızce degısmesı gereken parcamı  var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mantıklı,da;o su sesını nasıl keserız o sesın bı sebebı vardır.petekte boslukmmu var acaba calısında su harekete gecıyor :)) sevıyorum boyle aracları aracın herseyını bulup tamırını yapmayı hobı edındım, bu yuzden sıfır arabadan vazgectım her yol ankara gezıyoruz düldülle neyse o su sesini çözen varsa forumda bir yardım etsin neymiş hastamızın derdi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

sonuç sogutma sistemi radyatör kapağındanve devirdaim su pompasından kaçak oldugundan soğutma sistemi kaçırdığı suyu tekrar sisteme vermesiyle torpidonun arkasından yani kalorifer kaybettiği suyu geri almasıydı.çözdük sonunda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar benim aracımında (94-323) ön konsoldan cızırtı sesi var gaza basınca çoğalıyo ve hiç kesilmiyor. hava sıcakta olsa soğukta olsa ses hep var çözemiyorum acaba ne sesi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

bende 323 hb var benimde sağ tarafta ses vardı gıçırtı gibi veya aralarda biyerde civata düşmüş gibi ses kaput pimindeki boşluktan kaynaklanıyormuş..yaptırayım dedim çamurluk sökülecekmiş iş uzun bende amörtüsör tokozuna bez parçası koydum şimdi ses yok ..sizin de kaput pimlerinden olabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bendeki civata sesifalan değil arkadaşlar elektriksel bi cızırtı gaza yüklenince artıyo normal rolantideyken cızırtıda rolanti gibi yavaş cızırdıyo...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşların dediği gibi gögüslükteki yıllanmış ve güneşten gevrekleşmiş,sertleşmiş parçalardan geliyordur muhtemelen.Bir de bunun dışında; gaz verinde sesin arttığını, rölantide azaldığını söylemişsiniz ve elektriksel bir ses demişssiniz,bu ses hoparlörlerden geliyor olabilir mi? Eğer öyle ise teybin arkasında şase kablolarında bir problem olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizim araçtan da ya km saatinden yada devir saatinden çık çık çık ses gelmeye başladı bunlardan birine gelen kablo dönen bi sistem galiba müzik filan kapalı olduğunda sessizlikte duyuluyor herhangi bir müdahele söz konusu olabilir mi yoksa yapılacak birşey yok mu? bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Km telinden gelen bir sestir, dediğiniz gibi şanzımanın hareketini km saatine dönerek iletir ve sizin aracın hızınızı görmenizi sağlar,söküp kontrol etmek gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hıza bağlı olarak artıp azalıyorsa km saatinden, 2 parça halindedir uzun ve kısa.. Muhtemelen 2nci uzun parçadan kaynaklanıyordur.. Elinizle balans yapan yeri kontrol ederek bulabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sağolun en kısa zamanda ilgileneceğim, oğuzhan ön kadranı söküp ordaki teli yağladın değil mi yoksa motora bağlanan tel kısmıyla bi ilgimiz yok?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkdaşlar ben ön konsoldan gelen sesin kaynağını buldum...

benim ateşleme bobininde sorun var gövdeye kaçırıyor bobini de değiştim aynı.. bana buji kablosunu değiş dediler eskisinin üzerine ince bir tel sarılıydı bunu herkes bilir amacı nedir ben bilmiyorum ama takılması gerektiğini biliyorum... bu kabloyu sarmadan buji kablosunu denedim benim bobin kaçırma sorunum düzelmedi ama baktımki o cızırtı sesi kesilmiş... tekrar taktım ses yine geldi... kablo uzundu yarısını kestim sardım cızırtı kesilmişti... bu arada ben bu bobi neden kaçırıyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...