Jump to content

Rektefiye Sonrası Test (90-94)

ilker55
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar yeni motor yaptırdım arkadaşa.

dedim yapmışken az da gaza bastımmı gitsin eski halinden çok daha iyi memunum sizce nasıl..

<br /><a href="http://videos.streetfire.net/video/mazda-323-hb-16-1991-model-1-2-3-vides-test_2202987.htm">mazda 323 hb 1.6 1991 model 1 2 3 vides test</a>

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ha bide unutmadan araç otomatik vites gibi vites değişiyodu araban otomatikmi manuelmi ? eğer manuelse 5. viteste en son kaç km sürat yapabiliyo bu arabalar merak ettim benim araba 3 ileri otomatik sürat çok motoru bağıtman gerek sürat yapabilmen için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sarsıntı motordan gelmiyor yerlerde sarı plastik gibi virajlara döşenen yol ikazı adınıda tambilmişyorum. lastikler onlara gelince tak tak tak yapmış..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ha bide unutmadan araç otomatik vites gibi vites değişiyodu araban otomatikmi manuelmi ? eğer manuelse 5. viteste en son kaç km sürat yapabiliyo bu arabalar merak ettim benim araba 3 ileri otomatik sürat çok motoru bağıtman gerek sürat yapabilmen için.

en son süratini hiç denemedim yanlız 185 felan yaptım sarsıntı yok titreme yok ve hava yağışlı olduğundan fazla basamadım çünki direksiyon acaip şekilde yumuşadı tahminim 220 yapar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Aracınızın perfonmansı çok iyi güle güle kullanın.) bu performansı lpg demi yoksa benzindemi aldınız ?

tşk. ederim. benzinde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tşk ler 1200 tl buldu ama usta arkadaşımdı ve a dan z ye japon parca kullandım

Zaten yapıldımı herşeyi orjinal kullanmak gerek, maşallah :nazar:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...
Guest greystone

bende motor yaptırdım 800 kmye yakın oldu 3 vites otomatik  bugün 130 'u gördü 4000-4500 arasındaydı devir 4 kişi ,sibop ayarı bozuk ve  gaz çok kısık halde. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim aracımda 3 ileri otomatik vede lpg de 5500 devire kadar çıktım , 160 km sürat yaptı anca , normal 5 ileri manuel bir araç 200 ü bulurdu bu devirde. Fakat dahada hızlı gidilememesinin sebebi var,  şuki ,  Lpg mikseri karbüratörün hava girişini yarıya düşürdüğünden  vede motora yeterli hava gelmediğinden araç belli bir devirden sonra boğuluyor olması , gereken ise şu , lpg mikseri sökülüp , hava filtresi direk karbüratöre oturacak vede araç benzin kullanacak,işte  o zaman aracın gerçek gücünü görebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu motor yaptırma cümlesini duyduğumda bile moralim bozuluyor, arabam daha 100.000 km  bile olmadı umarım hiç bir zaman motor yaptırmam gerekmez, hep orjinal olarak kalır, acaba bir mazda motorunun  kaç km den sonra yapılması gerekir, lpg kullanan eski tip ve mekanik , bizim araçlarımızın motoru tarzdaki motorlar tabii.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu motor yaptırma cümlesini duyduğumda bile moralim bozuluyor, arabam daha 100.000 km  bile olmadı umarım hiç bir zaman motor yaptırmam gerekmez, hep orjinal olarak kalır, acaba bir mazda motorunun  kaç km den sonra yapılması gerekir, lpg kullanan eski tip ve mekanik , bizim araçlarımızın motoru tarzdaki motorlar tabii.

Benzinli motorların başına kötü bir şey gelmedikten sonra, kullanım şartlarını yerine getirdikten sonra lpg'li olsa bile tahminim 500 bin rahat gider...

Tek elden kullanılması, motor devirine uygun kullanılması, hararet yaptırılmaması, yağ ve suyun eksik bırakılmaması, ilk çalıştırmanın her zaman benzinde yapılması motorun ömrüne katkı yapacak işlemlerdir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sizin motorlarınız hakkında pek bir bilgim yok yaşım itibariyle açıkcası :) ama bence gerekli bakımları hep zamanında yapılırız bence 300 000 i rahatlıkla devirir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...