dtiras

Mazda 3 LC Marka LPG taktırdım

Ankara MEB Başayarda Mazda 3"e LC marka LPG taktırdım. Esasında uzun bir süre boyunca LPG dönüşümü yaptırma hususunda karar vermeye çalıştım. Malum LPG sisteminin sağladığı yakıt tasarrufuna karşı bir çok olumsuz durumlar da var. Neticede orijinal haliyle LPG li olarak üretilmemiş bir motora LPG sistemi kurduruyorsunuz. Her neyse 2 şubat 2011 tarihi itibariyle bende kararımı verdim ve Servis yetkilisinin tavsiyesi ile LC markasını tercih ettim. Arkadaşlar şu ana kadar benim tek sıkıntım yol bilgisayarında kalan kilometre göstergesinin bozulmuş olması. Yani LPG kullanmaya başladığım andan itibaren bu gösterge doğru bir şekilde çalışmamaktadır. Depo full durumda iken kalan kilometre 90"ı gösterebilmektedir. Bunun dışında şuana kadar bir sıkıntı yok. Yetkili servisin marka seçiminde Mazdaya en iyi şekilde uyum sağlayacak markayı seçtiği ve ayrıca Mazdaya en fazla montajın burada gerçekleştirildiği düşüncesinden hareketle Mazda için LPG dönüşümünün yetkili servislerde yapılmasının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. İyi Günler dilerim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sağlıkla kullanın. bende başayardan gas italy taktırdım ekim ayında. yol bilgisayarı bozuk değil, onu kafanıza takmayın :) bilgisayar depodaki benzin ile anlık yakış tüketiminize göre kalan km veriyor. tabi siz lpg gittiğiniz için o rakam çok yavaş düşecek. lpg de yakış ortalamanızın değişmesine göre iner çıkar . 50-60 km yazıyorsa benzin almanızda fayda var. zira depoda yakıt kalmazsa benzin pompasını bozabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim siz de güle güle kullanın.. serviste kalan kilometre göstergesini düzelttiler ancak belirli bir süre sonra tekrar bozuluyor. Ayrıca motor ikaz lambası da arada bir yanıyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1000 km sonra ekrar bir ayarlatın lpg yi. arıza lambası yakmaması lazım. kalan kilometre bende gayet düzgün çalışıyordu , bu hafta sapıttı :) tıkır tıkır düşüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.