M626

Mazda 626 mercekli far yardımcı olunuz

merhaba arkadaslar mazda 626 '99 ıcın merceklı far bakıyorum ama var mı yok mu bı fıkır verırmısınız xenon far takılı arabamda ama ısıgı cok dagıtıyor yorumlarınızı beklıyorum

Edit: Başlık

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende zenonlardan hiç memnun değildim.2 hafta önce falan çıkarttırdım.yerine "osram night breaker" taktırdım.şimdi süper.zenonlar kendini bile aydınlatmıyordu.uzunları kısa yerine kullanıyodum resmen.tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende zenonlardan hiç memnun değildim.2 hafta önce falan çıkarttırdım.yerine "osram night breaker" taktırdım.şimdi süper.zenonlar kendini bile aydınlatmıyordu.uzunları kısa yerine kullanıyodum resmen.tavsiye ederim.

Kesinlikle tavsiyem bu yönde benim de :) Benim araçta mercekli far olmasına rağmen çok sallandığı için ben de çıkartıp Night Breaker taktırdım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aydınlatma konusunda cok ıyıler ondan hıc bı problemım yokta ınsanlar ısıgı cok dagıttıgı ıcın kufur edıyolar genelde :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yani işte artık her ne sebeple değiştirmek istersen tavsiye ediyorum osramı :)

ya da insanları takmıyorum diyosan boşver  :egy:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yani işte artık her ne sebeple değiştirmek istersen tavsiye ediyorum osramı :)

ya da insanları takmıyorum diyosan boşver  :egy:

merceklı far yoksa ben b secenegı olan ınsanları takmıyorum u secerım :egy::D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ocak 2012 ayında alınan bir kararla orijinal olmayan zenon farlar muayene esnasında ağır kusur sayılacak...

İlgilenenlere duyurulur...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

merhaba,

osram night braker sadece farın içindeki kısalarlar değiştirmek yeterlimi yoksa başka röle falan bağlantı gerekiyormu zenon gibi. burda bi oto elektrikçiye sordum elinde o ampülden yokmuş. nasıl bişi olduğunuda bilmiyor adam. yukarıda sorduğum soruyu o bana sordu.

sadece ampülleri söküp değiştirmek yeterli mi ?.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Nightbreakerlar da normal ampul gibi digerini çıkart bunu tak :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet sadece değiştirmek yeterli. Ampul tipini doğru seçip takın. Standart halojen ampulden farkı yok görüntü ve montaj şekli olarak. Bulabilirseniz night breaker plus daha uzun ömürlüdür.

Merceksiz farda xenon kullanırken özellikle gidiş-geliş olan yollarda karşınızdaki sürücünün görüşünü neredeyse tamamen kestiğinizi, hem kendizi hem de diğer insanları tehlikeye attığınız unutmayın lütfen.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bunların kenarında H1 H4 H7 yazıyor. ne anlama geliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

H1, H4, H7,.. ampul tipleridir. Siz aracınızın kısa farları için bunlardan hangisi uyumlu araştırın ve ona göre seçin. Aksi halde monte edemezsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bendede 2000 model 626 var bende yaklaşık 3 yıldır zenonla kullanıyorum gayet memnunum far ayarı yaptırdınız mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.