Jump to content

Mazda2 Hakkında Merak Ettiklerim ?

Guest centilman41
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest centilman41

Selam arkadaşlar..

Ben acente olarak mazda 2 1.3 go modelinden satın aldım.Aracın kitapçığında A ve B tipi müzik çalardan bahsediyor.B tipi olan 6 cd A tipi olanda 1 cd okuyor gibi bir açıklama var.Bu 6 cd kapasitesi hangi modellerde var acaba benmi yanlış anlıyorum bilemedim.Hem teyp tiplerine bakıyorum görünürde aynı ama böyle birşey olsa bile tek kanaldan 6 cd nasıl saklanıyor çözemedim.

Ayrıca aracın kitapçığında lastik kısmında basınç değerlerine baktım ama göremedim.Bizim araçların ön ve arka teker hava basınç değerleri nedir acaba ?

Bu arada aracı satın alırken satış temsilcisine kafama takılan soruları üstüne basa basa sordum.Aracın periyodik bakımları ile ilgili bilgi almak istediğimde bana sadece 10.000 km bakımlarını yaptırmam gerektiği söylendi ama forumda bazı konuları okuduğumda, km her ne olursa olsun 6 ayda bir yapılması gereken bakımdan bahsediliyor.Aracın kitapçığına baktığımda, periyodik tabloda 6 ay gibi bir ibare var ama bunun zorunluluğunu bahseden bir yazı ben görmedim.Zaten kitabında böyle bir açıklama görünse bile Aracı satan bayinin yada hizmeti veren servisin müşteriyle müzakere etmeden tek taraflı olarak böyle bir şart koyması, tüketici kanunlarına aykırıdır.Haklarınızı bilin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest centilman41

Arkadaşım ilgilendiğin için sağol.Teyp işini öğrendik yanlız diğer konularla ilgili kimse merakımızı

gidermeye çalışmadı..100'den fazla okunmuş bir konuda neden 1 kişiden başka kimsenin görüşü

dahi olmaz ? yardımcı olmak için bile konulara bakıyorum ama 2011 tarihine ait yazışma yada soru

soran birine bile rastlayamıyorum.Neden herkes ilgisiz ? o kadar kişi üye ve yeni kayıt olanlar var

ama forumda hareket yok.Ben konuyu okuyupta görüşünü bile söyleyemeyecek insanlara, eski bir

wolkvagen kullanıcısı olarak vwclubturk forumlarını biraz gezmesini tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fikirleri olmadığından olamaz mı ? Zira 2011 model Mazda2 Go sahibi sanırım birtek sen varsın. Fikrim yok demek de istemiyor insanlar genelde. Bu daha önce de konuşuldu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşım ilgilendiğin için sağol.Teyp işini öğrendik yanlız diğer konularla ilgili kimse merakımızı

gidermeye çalışmadı..100'den fazla okunmuş bir konuda neden 1 kişiden başka kimsenin görüşü

dahi olmaz ? yardımcı olmak için bile konulara bakıyorum ama 2011 tarihine ait yazışma yada soru

soran birine bile rastlayamıyorum.Neden herkes ilgisiz ? o kadar kişi üye ve yeni kayıt olanlar var

ama forumda hareket yok.Ben konuyu okuyupta görüşünü bile söyleyemeyecek insanlara, eski bir

wolkvagen kullanıcısı olarak vwclubturk forumlarını biraz gezmesini tavsiye ederim

"Çok özür dilerim sizden, bizi affedin, vallahi bir daha olmaz, biz ettik siz etmeyin" Dememizi mi bekliyorsun? Birde dövseydin bari.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selam arkadaşlar..

Ben acente olarak mazda 2 1.3 go modelinden satın aldım.Aracın kitapçığında A ve B tipi müzik çalardan bahsediyor.B tipi olan 6 cd A tipi olanda 1 cd okuyor gibi bir açıklama var.Bu 6 cd kapasitesi hangi modellerde var acaba benmi yanlış anlıyorum bilemedim.Hem teyp tiplerine bakıyorum görünürde aynı ama böyle birşey olsa bile tek kanaldan 6 cd nasıl saklanıyor çözemedim.

Ayrıca aracın kitapçığında lastik kısmında basınç değerlerine baktım ama göremedim.Bizim araçların ön ve arka teker hava basınç değerleri nedir acaba ?

Bu arada aracı satın alırken satış temsilcisine kafama takılan soruları üstüne basa basa sordum.Aracın periyodik bakımları ile ilgili bilgi almak istediğimde bana sadece 10.000 km bakımlarını yaptırmam gerektiği söylendi ama forumda bazı konuları okuduğumda, km her ne olursa olsun 6 ayda bir yapılması gereken bakımdan bahsediliyor.Aracın kitapçığına baktığımda, periyodik tabloda 6 ay gibi bir ibare var ama bunun zorunluluğunu bahseden bir yazı ben görmedim.Zaten kitabında böyle bir açıklama görünse bile Aracı satan bayinin yada hizmeti veren servisin müşteriyle müzakere etmeden tek taraflı olarak böyle bir şart koyması, tüketici kanunlarına aykırıdır.Haklarınızı bilin...

Ben işlerim dolayısı ile şimdi okudum bildiğim kadarı ile cevaplayayım.

Bilmeyenler de uydurma bir şey söylememek için yorum yapmıyorlardır ki yanlış bir sonuç doğmasın.

Burak'ın da dediği gibi kitaplar tüm versiyonlar için ayrı ayrı çıkartılmadığından dolayı TR'ye gelmeyen araçların özelllikleri bile yazar. Benim bildiğim kadarı ile TR'de sizin araçlarda 6 cd yok.

6 cd'li görünüş olarak aynı, cd'leri tek yerden alıyor.

lastik basınç değerleri kitapçıkta yazıyor veya şöför taraf kapı içindeki etikette yazıyor.

Bakım için Mazda her 10 bin km veya 6 ayda bir (hangisi önce dolarsa) bakıma çağırıyor araçlarını. Götürmezseniz ne olur, bir şey olmaz ama garanti konusunda sıkıntı yaşarsınız diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bazı arkadaşlar teknik konulara yazmak yerine niye büyük harfle yazdın, bu konu daha önce açılmıştı neden araştırmadan yeni konu açtın yada neden konuyla ilgisi olmayan mesaj yazdın gibi alakasız ayrıntılarda boğulduğu için, yeni üylerin yardım talepleri maalesef sizinki gibi arada kaynayıp gidiyor bazen.

Burada forum kültürü tam oluşmamış, forum kelimesinin kökenine indiğinizde bunun insanların bir mekanda toplanıp belli bir konu üzerinde özgürce fikirlerini tartıştığı toplantılar olduğunu görebilirsiniz, orada kimse kimseye bu daha önce söylenmişti demez tam tersine ikinci kez tekrar söyleniyorsa bir nedeni vardır elbet deyip daha çok önemser.

Kıssadan hisse birilerinin hoşuna gitmeyebilir ama foruma bir balans ayarı şart...

Sen kimsinde forum hakkında asıp kesiyorsun diyen olursada bir üye olarak naçizane fikrimi yazdım hepsi bu..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ahmet , sana katılmıyorum.

Burada biz moderatörlerin görevi forumun düzenini korumaktır. Forumun düzeni de kurallar çerçevesinde uygulanır.  Siteye üye olurken kabul edilen kurallar.

Bunların yanında bir konu birden fazla açılıyorsa ki bu çoğunlukla kişi arama yapmadığı içindir uyarı yapmak da bir seçnektir, benzer konuyla birleştirmek de. Ben şahsen birleştirmeyi seçenlerdenim. Bazıları ana konunun linkini verip kilitleyebilir de.

177 defa okunmuş bir konunun arada kaynadığını da hiç düşünmüyorum. Üstteki mesajda da dediğim gibi temel problem bu modele sahip olanların eksikliği.

Bence esas balans ayarı kişilerin kullandığı cümlelere gerekiyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Önler 29 arkalar 30 olarak görünüyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ahmet , sana katılmıyorum.

Burada biz moderatörlerin görevi forumun düzenini korumaktır. Forumun düzeni de kurallar çerçevesinde uygulanır.  Siteye üye olurken kabul edilen kurallar.

Bunların yanında bir konu birden fazla açılıyorsa ki bu çoğunlukla kişi arama yapmadığı içindir uyarı yapmak da bir seçnektir, benzer konuyla birleştirmek de. Ben şahsen birleştirmeyi seçenlerdenim. Bazıları ana konunun linkini verip kilitleyebilir de.

177 defa okunmuş bir konunun arada kaynadığını da hiç düşünmüyorum. Üstteki mesajda da dediğim gibi temel problem bu modele sahip olanların eksikliği.

Bence esas balans ayarı kişilerin kullandığı cümlelere gerekiyor..

Zaten bütün bu sorunların kaynağı bu koruma anlayışı ve sahiplenme duygusu, bırakın foruma kimse bir şey yapamaz, korumacı anlayışı bırakıp paylaşımcı anlayışa geçilmediği sürece insanlar küsüp terketmeye devam edecektir, ha diyorsanızki burada kral biziz beğenmeyene uğurlar olsun, buda sizin tercihiniz. Şu report ettiğim mesajı bir oku verilen cevabı yakıştırabiliyorsan zaten ben daha bir şey yazmam onun üzerine :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Sen kimsinde forum hakkında asıp kesiyorsun diyen olursada bir üye olarak naçizane fikrimi yazdım hepsi bu..

Sen buradamıydın o zaman bilmiyorum. 2 tane Opel'ci geldi siteye ve amaçları sadece ortalık karıştırıp milleti ayar etmekti dertleri. Onlara bile elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce düzgün cümleler kurup doğru bilgi vermeye çalıştık. Onlara bile "SEN KİMSİN" tarzı cümleleri söylememek için çok direndik.

Bazı arkadaşlar teknik konulara yazmak yerine niye büyük harfle yazdın, bu konu daha önce açılmıştı neden araştırmadan yeni konu açtın yada neden konuyla ilgisi olmayan mesaj yazdın gibi alakasız ayrıntılarda boğulduğu için, yeni üylerin yardım talepleri maalesef sizinki gibi arada kaynayıp gidiyor bazen.

Burada forum kültürü tam oluşmamış, forum kelimesinin kökenine indiğinizde bunun insanların bir mekanda toplanıp belli bir konu üzerinde özgürce fikirlerini tartıştığı toplantılar olduğunu görebilirsiniz, orada kimse kimseye bu daha önce söylenmişti demez tam tersine ikinci kez tekrar söyleniyorsa bir nedeni vardır elbet deyip daha çok önemser.

Her yeni üyeye bir mail/mesaj gider. Forumu nasıl kullanması gerektiği ve kurallarla alakalı. Çok basittir aslında. Sadece 1 kez okumak yeterlidir. Fakat bizim millet olarak okumaya ve araştırmaya karşı alerjimiz var. Kimse o mailleri okumaz ve ondan sonra bizim sanki başka işimiz yokmuş, burada ücretli amelelermişiz gibi milletin arkasını toplamaktan başka birşeyle görevli değilmişiz gibi uğraşır dururuz.

Forum kültürü oluşmamış dediğin yerde kimseye saygısızlık etmiyor,  ettirmiyoruz. Sadece teknik konularda aynı şeylerin farklı farklı konularda konuşulmaması, sonradan gelen üyelerin rahatlıkla bulabilmesi için bir arada bulunması gerektiğine inanıyoruz.

Teknik konularda da bilgimiz yoksa ne yazacağız? Bilgim yok! mu yazacağız? Bunu mu yapalım?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ahmet, bu koruma anlayışı olmasa buranın ne hale gelebileceğinin örneklerini sana Mustafa, Gökhan ve Kadir rahatlıkla verebilirler.

Burak düzeni sağlamak ayrı insanları dürtmek ayrı, çok fazla ortamı germek istemiyorum neticede amacım gerçekten üzüm yemek o nedenle son bir örnekle konuyu kapatıyorum kendi adıma, kavalla koyun gütmek var birde sopayla koyun gütmek var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ahmetçim, katkısı olanlara kim ne desin?

Ama ben üç gün veriyorum, herkes istediğini yazsın, bu siteye girmek istemezsin. Ne ip kalır ne de ucu.

Ne arkadaşlar var bir bilsen. Sanki biz Mazdanın sahibiyiz yada Prof'u ama bilgileri ne hikmetse saklıyoruz. Böyle birşey olabilir mi?

Bazılarıda konuyu açıyor, ama hemen üstte aynı konu bilmem kaç zaman önce açılmış, bilmem kaçyüz kere okunmuş, bilmem kaç sayfaya ulaşmış, hiç bakmıyor. Biz birleştirince kızıyor ve inanmayacaksın "fırça" atıyor.

Bunu sen sağduyulu biri olarak kabul edebilir misin?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

"Çok özür dilerim sizden, bizi affedin, vallahi bir daha olmaz, biz ettik siz etmeyin" Dememizi mi bekliyorsun? Birde dövseydin bari.

Mustafa üyenin mesajında hakaret yok, serzenişte bulunmuş sadece, bir yönetici tarafından alenen böyle bir cevap yazılmasını doğru buluyormusun?

Diyelimki her koşulda haklısın yinede bu yapılmaz, özelden mesajla vs. uyarılır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...