sedatp

Mazda6 90 bin bakım hakkında

arkadaşlar aracı hafta içi 90 bin bakımına sokacağım. arka amortisörler ve şanzıman yağı v.s değişeceği için bir de fren yağı ve balatalrına da baktıracağım için biraz tuzlu bir bakım olacağından korkuyorum. Ayrıca direksiyonda sağa sola oynattığımda boşlukv varmış gibi tak tuk sesler geliyor. Bir de üstüne şimdi forumda gezerken 80 90 binlerde değişmesi gereken v kayışından ve 800 liradan bahsediliyor :ohmy: :ohmy: :ohmy:... ???? ne yapma gerekiyor sizin fikirleriniz ve tecrübeleriniz benim için değerli...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sedat, değiştirilecek V kayışı aslında pahalı değil. 80 TL lik bir kayış ama onu çeviren veya gerginliğini arttıran kasnaklar, bilyalar pahalı. Kayış ve bu bileşenleri değişimi gerek olup olmadığı ile alakalı. Eğer gittiğin servis değişmesi yönünde tavsiyede bulunursa tabii değiştirmende fayda var. Eğer fiyatlardan korkuyorsan bence önden bir tahmini fiyat al. Evo'dan Cem ile irtibata geçebilirsin. Sitemizde üye. ( Üye adı cemc )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

oraya gideceğim zaten amörtisörlerin gelmesini bekliyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Site üyesi olduğundan bahset. Sağolsun site üyelerine ellerinden geldiğince indirim uygulayıp ilgi gösteriyorlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.