Jump to content

2. Nesil Mazda3 Gündüz Farı

honuuu
 Paylaş

2.Nesil Mazda 3'te sis farlarının altındaki boşluklara gündüz farı (led)vuygulaması güzel olur mu?  

127 oy

1. 1. 2.Nesil Mazda 3'te sis farlarının altındaki boşluklara gündüz farı (led)vuygulaması güzel olur mu?

• Evet
      89
    • Hayır
      21

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest architect

Arkadaşlar, en doğru yer bence yeni kasa mazda 3'lerde ön far  üst köşedeki park lambalarının yerine güçlü power led bulmak bence.Hem aracın orjinalliği de bozulmamış olur. yeni opel astralarda far köşelerinde gündüz farı olması gibi. Benim derdim trafikte gündüzleri kısa farları yakmak yerine park lambalarını gündüz farı niyetine kullanabileceğim sorunsuz bir çözüm bulmak.Zira 4 ayda bir ampul patlıyor arabada.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest architect

bir tasarımcı gozu ile konuya yorumum sis farları altına konumlanacak  ledlerin aracın yuzunde bir kalabalık yaptıgı. Bu sorunsal otomobiltsarımcılarının da kafasını epey yormus olmalı ki orjinal tasarımlarda bu tarz bir yerleşim görmedim hiç. Genel temayül son kullanıcının fazla etüd etmeden  yaptıgı bu tip kucuk tasarım oyunlarının sonunda gelir gecer-kitch bir sonuca sebep olduğu yönündedir.yani tasarımın özüne primatif bir müdahale aslında ki genel olarak "çakma” tabir edilen bir durumdur.bilginize

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest architect

bir de işin amaca yönelik fonksyonel olup olmama sorunu var ki esas bu konu doğru cevaplanırsa iyi sonuc alınır.yani gündüz farı özünde gündüz saatlerinde yanacak ve araçlar ile yayaların sizin varlığınızın farkındalığını arttırması gereken bence son derece doğru bir çözüm. Ancak bu işi orjinal olarak yapan her marka uygun bir konum belirlemiş busoruna.yani aracın tasarımında ledler için uygun bir yer bulmuş. Benim sahsi fikrim farların üst köşelerinde bulunan park lambaları yerine powerled koyarak bukonuyu end doğru şekilde çözülmesi gerektiği. Bu çözüm araç önünde gereksiz kalabalığa da sebep olmaz. Ünlü bir tasarımcının dediği gibi "az olan çoktur” aslında

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest architect

uygulama icin yorumum ise ledlerin takıldığı boşlukları tam doldurmaması sonradan takıldığı algısını arttırıyor ki  bence olmamış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar uyguladığınız yere göre ve gündüz farının markasına göre değişmekle birlikte çok güzel duruyor. ama uydurabilmek çok zor çok faazla çeşidi yok genişlikte ve darlıkta. ben 98 civice takmıştım çokta güzel olmuştu ve çok fonksiyonel olmuştu. gündüzleri gerçekten dikkat çekiyor geceleri de farları da yakınca mükemmel duruyor. gerçi ben gündüzleri de farları yakarım ama benimki birazcık zevkten takmıştım... Yanma olayına gelince yukarlarda okumuştum kafası karışık olanlar için açıklık getireyim. gündüz farlarının iki çeşidi var. tek devre ve çift devre. Tek olanları direk aküye ve parklara bağlıyorsunuz araba çalıştığı zaman direk yanıyor farı açtığınız zaman hemen sönüyor. ben parklara bağlamamıştım dolayısıyla farı yakınca sönmüyordu tercih meselesi. çift devreli olanlar devamı gelecek..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Iyi bari 20şer TL imiş :D

Abi noldu yaptırdınız mı? Yaptırdıysanız ben de heves ettim bi görelim de benim sisler de boş yaptıralım gitsin en kötüsü 20 tl ye bi kapak daha alırız :) Ebay'da felan satıyolar o ledlerden değişik modellerde 30 40 dolara..Montajı kime yaptırmalı esas?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Mazda3'te gündüz farı uygulaması orjinal olarak servis tarafından yapılıyor mu? Ben aksesuarlar arasında yada internette hiç görmedim. Orjinal gündüz farı için fotoğraf yada link paylaşabilir misiniz?

Bu arada film için LLumar'ı kesinlikle tavsiye ederim ama çok koyu yaptırmayın. Arabayı basitleştiriyor BENCE, üstelik kış aylarında görüşü çok fazla engelliyor. Ben ön cama en düşük, yan camlarada biraz koyusunu yaptırdım, ona rağmen karanlık oluyor kışın. Yazın süper. Araba daha az ısınıyor. Güneş daha az rahatsız ediyor. 2 senedir var. En ufak bir kalkma, solma vb. olmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

makyajlı mazda3 için led gündüz farı satışımız var... hem de ORJİNAL!...

Okan, sadece 2012 model makyajlı Mazda3 için mi mevcut ? Yanlış anlamadım değil mi ? Fiyatı nedir ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

600 civarı Mazda 6 için katalog fiyatlarıydı.

Bunun da aşağı kalır yanı olduğunu sanmıyorum :)

Bir de o panel komple geliyor anladığım, eski kasalara uyumlu olur mu onu da bilmek lazım. Okan bilir :)

(Eski kasa derken, yeni kasanın makyaj geçirmemiş hali demek istedim ) :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyatı nedir Okan ? :) 3. kez soruyoruz :D

pardon görmemişim...

LED DAYTIME RUN LIGH  667,28 +kdv

POWER SUPPLY KIT  23,81 +kdv (Mirai donanımı olmayan araçlar için)

+ montaj işiliği (yaklaşık 150 TL)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

makyajlı mazda3 için led gündüz farı satışımız var... hem de ORJİNAL!...

Sadece makyajlı kasalara oluyor ama değil mi ?

evet...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...