Jump to content

Karda TCS'yi test ettim

Fatih 626
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Beylikdüzünde kar yağışı tüm hızıyla dün de devam etti ve her yer bembeyaz oldu sadece ana yollar tuzlandığı için iyi durumda ama ara yollar karlı ve buzlu. Dün de ben hem karda biraz dolaşmak hem de şu TCS’yi karda test etmek için dışarı çıktım ve ara sokaklarda gezdim.

Karlı düz yolda gerçekten TCS çok etkili oldu, kapatıp kalkış yaptığımda patinajla sağa sola kayan araba TCS’yi açtığımda rahat bir şekilde kontrollü olarak kalkıyor. Hafif yokuşda da TCS ile yavaş yavaş da olsa patinaj çekmeden ilerledim. Ancak karlı ve buzlu orta eğimli bir yokuşta baktım arabalar, minibüsler çıkmak için uğraşıyor patinaj çekip duruyorlar, ben de onları izledim ve maceracı ruhum ortaya çıktı ve şansımı denemek için yokuştan aşağı indim. Nasıl olsa bagajda zincirim var çıkamazsan iner takarım dedim ve TCS açık ve kapalı olarak defalarca denememe rağmen yokuşun ancak yarısına kadar çıkabildim ve yokuşun sonunu göremedim. Daha sonra farklı bir yoldan eve döndüm.

Sonuç olarak bu TCS işi hoşuma gitti, gerçekten işe yarayan güzel bir sistemmiş. Ama karlı yollarda mutlaka kar lastiği lazım, yoksa yokuşta yerinde sayıyorsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Aşağıdaki gibi bir olayın içinde kalmadığın için şanslısın. TCS de bir yere kadar dediğin gibi. Kar lastiği veya zincir şart.

Aşağıdaki derken? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizde Ankara'da önceki akşam önceki araçlarımızla kar ve buz varken giremediğimiz kapalı garajımıza TCS sayesinde rahatça giriş yaptık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ok en kısa zamanda ben de bi test edyim zaten devamlı açık duruyor.Peki hangi zamanlarda kapatmalıyız bu mereti hiç denedinizmi kapatma tuşu olduğuna göre bazı durumlarda kapatmak gerekiyor yanılıyormuyum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ok en kısa zamanda ben de bi test edyim zaten devamlı açık duruyor.Peki hangi zamanlarda kapatmalıyız bu mereti hiç denedinizmi kapatma tuşu olduğuna göre bazı durumlarda kapatmak gerekiyor yanılıyormuyum

ben bi kaç kere kapatıp gezdim, ne kadar işe yaradığını anlıyosunuz. ne zaman devreden çıkarılır dersen; heyecan istediğin zaman çıkarırsın devreden :D hatta bugün işten gelirken arkadaşım istedi arabayı ben süreyim dedi, tamam dedim. ışıklardan kalkarken denedi ne kadar hızlı kalkıyo felan diye, sonra patinaj çekmediğini görünce dsc'yi anlattım yolda gelirken ee bi çıkaralımmı dedi iyi bi dene istersen dedim :D virajda ikinci vitesteyken gazı kökleyince farkı farketmemesi mümkün değildi. adeta arabaya güç fazla geliyo patinaj savrulma kontrolsüzlük ipini koparmış hayvan gibi oluyo dolayısıyla zaptetmekde dsc'ye değil sana kalıyo ve heyecan da burda başlıyo :D bizim arkadaşın dsc devrede değilken kullanımı toplam 30 sn sürdü :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçenlerde ışıklarda kalkayım dedim kalkamadım sonra tcs vardı demi bunda dedim kendi kendime ahhh ahh nerde eski 323 yapıştırdımmı yırtardı asvaltı :D

hemen devre dışı bırakıyosun, yine aynı şekilde yırtıyo asfaltı merak etme :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

bu tcs işine aklım ermedi arkadaşlar. benim bildiğim araç kalkış esnasında patinaja düşen tekere fren yaptırır ve hareketi diğer tekere verir. ama benim arabada bu olmuyor. arabam hafif yokuşta tek tekerden patinaj çekmeye devam etti. arabayı viteste bıraktım ve inip baktım :) sağ teker boşa dönüyordu. sanki bizim mazdalarda dsc varda tcs yok :) ha ne dersiniz?

yine mazda 3 ü olan arkadaşımda bunda şikayetçi. oda aynı yokuşta kalmış ve hyundai ix35 mazdanın yanında durup tekrar kalkış yapmış. mazda hyundai nin yanında mort olmamış mı?

Bu arada hyundai de önden çekişli (fwd)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mecbur kalmadıkça böyle havalarda toplu taşımayı kullanmak daha iyi olur... ;)

Aynen katılıyorum abi. Benim guzu Pazartesi gününden, bu güne şirketin önünde yatıyor. Yarın eve giderken artık almayı düşünüyorum. Riske hiç gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende çivili lastik var :) o Hyundai'i bana gönder barış :D lastik iyi olmazsa dsc'nin faydası olmaz . Tek teker patinaj çeksede verdigi güç eşit değildir . Bizim araçların sistemi bence mükemmel çalışıyor . Hayatımı da kurtarmışlığı vardır :)

Sent from my iPhone using canım Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dsc ye diyecek bişey yok. lastiklerim michelin alpin a4 .  şimdi paletler takılı. dün kepçe gibi önden kar açmışım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...