Jump to content

Buz Üstünde Yeni Rekor : 331 km/s

Efebey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Audi RS6 geçtiğimiz ay Bentley Continental Supersports Convertible ile kırılan rekoru egale etti.

44w8aoc9.jpg

Nokian kış lastikleri ile donatılmış olan Audi RS6, Finlandiya Oulu'da bulunan buz düzlüğünde, test pilotu Janne Laitinen ile 331,610 km/s hıza ulaştı. Araçta 255/35R20 ebadında çivili lastik kullanıldı.

Geçtiğimiz ay rekor kıran Bentley 4 kez dünya ralli şampiyonu Juha Kankkunen tarafından sürülmüştü ve Pirelli SottoZero II kış latikleri ile donatılmış araç 330.695 km/s hıza ulaşmıştı.

331 km/s hızda seyreden bir araç saniyede 92 metre yol alıyor. Rüzgar direnci altında hızlanırken, son derece kaygan bir zeminde pilotun aracı çizgide tutması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama kullanılan lastik Pirelli Sotto Zero II :)

Yılın sazanı :D

"Nokian kış lastikleri ile donatılmış olan Audi RS6" :D Nokian'ın sponsor olduğu aracı neden Pirelli ile donatsınlar :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nokian dünyanın en baba kar/buz lastiğini üretir.

Buz üzerinde sürat konusunda benim şahsi rekorum 200 Km/saat.

Hem de bunların yaptıkları gibi uçsuz bucaksız donmuş göllerde değil, normal yolda.

Bir tarihte gerçekten çok deliymişim yahu..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nokian dünyanın en baba kar/buz lastiğini üretir.

Buz üzerinde sürat konusunda benim şahsi rekorum 200 Km/saat.

Hem de bunların yaptıkları gibi uçsuz bucaksız donmuş göllerde değil, normal yolda.

Bir tarihte gerçekten çok deliymişim yahu..

sağ koltuk boştu herhalde bu rekorda ?? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yılın sazanı :D

"Nokian kış lastikleri ile donatılmış olan Audi RS6" :D Nokian'ın sponsor olduğu aracı neden Pirelli ile donatsınlar :D

Ben geçen ay kırılan rekordan bahsediyordum :D

Geçtiğimiz ay rekor kıran Bentley 4 kez dünya ralli şampiyonu Juha Kankkunen tarafından sürülmüştü ve Pirelli SottoZero II kış latikleri ile donatılmış araç 330.695 km/s hıza ulaşmıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...