sozdemir2

Mazda 3 Sarsıntı (2011)

Bu konuda 21 ileti var

Merhabalar aracımı 3 saat önce Ankara Opandan teslim aldım eskişehir yolunda henüz benzin almıştımki aracda bir sarsıntı oldu.Bir süre devam etti lastik basınçları yüksek alırken kontrol ettirmedim ondanmıdır diye düşündüm,opandan ismail ustaya tekrar götürdüm aracı kullandı ve hiç bir sorunu olmadığını söyledi lastik basınçlarını kontrol ettiğinde normalin bile altındaydı :) Mazdadan önce vw polom vardı vw ler bu aracı ilk kez kullandığımdanmıdır diye düşündüm ama aybı sarsıntıyı annemde fark etti.Nedenleri ne olabilir.Saygılar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ilginç ilk defa sizden duydum böyle birşeyi... inşallah herhangi bir sıkıntı yoktur yeni aldığınız için size öyle gelmiştir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende ilk defa duydum sizden böyle birşeyi.

hayret.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda suspansiyonu vw e göre serttir, birçok arabaya göre serttir, bir süre devam edin bakalım alışabilecek misiniz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sarsıntı deyince ben süspansiyon değilde motor diye düşünmüştüm ama tabi süspansiyondan da olabilir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Karşılaştırmak için eskişehir yolu opandaki test aracını bir kullanın isterseniz, merkeze doğrumu gittiniz bilemiyorum ama eskişehir yolu Odtü kavşağına kadar yol yapısından sanırım arabada bir sarsıntı hissi veriyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Opandan konutkent te doğru gittikten sonra kavşaktan ankara yönüne döndüm poaş dan benzin aldıktan sonra sarsıntı tamda sizin dediğiniz gibi aşağı yukarı odtü kavşağına kadar sürdü,kar olduğundan yolun yapısını algılayamadım ancak belirgin sarsıntı oldu,konya yolundada araç çok yumuşak değildi ama eskişehir yolundaki gibi olmadı,sizin araçda o bölgede bu şekildeyse tahminim yoldandır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yok oğuzhan hiç sert fren yapmadım 10 km kadar sürdü,ancak arkadaşımızında dediği gibi yoldan olabilir:) İnşallah öyledir..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Opandan konutkent te doğru gittikten sonra kavşaktan ankara yönüne döndüm poaş dan benzin aldıktan sonra sarsıntı tamda sizin dediğiniz gibi aşağı yukarı odtü kavşağına kadar sürdü,kar olduğundan yolun yapısını algılayamadım ancak belirgin sarsıntı oldu,konya yolundada araç çok yumuşak değildi ama eskişehir yolundaki gibi olmadı,sizin araçda o bölgede bu şekildeyse tahminim yoldandır.

tahmini bahsettiğim kısımda öyle bir bozukluk var aynı yerde benim araçtada oluyor yolun devamında kesiliyor başka biryerde o kısımdaki gibi bir sarsıntı hiç olmadı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok teşekkürler içim rahatladı :) Yolun bozuk olabileceği hiç aklıma gelmedi çünkü malum transit yol çamur,karda üstüne eklenince yolu iyi seçemedim,mazda nın süspansiyon sisteminin sert olduğunu forumdan okumuştım ancak bukadarda değildir heralde dedim  ;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araba teslim tarihiniz tamda curcunanın olduğu zamana denk gelmiş :) İnşallah başka sorunlar çıkmaz güle güle kullanın hayırlı olsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çok teşekkür ederim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

vay be foruma bak, keşke bütün sorunlarımızın çözümü hep bu kadar kolay olsa...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Forum gerçekten çok güzel hem sorularımıza cvp bulabiliyoruz hem arkadaşlıklar kuruyoruz,aslında bu sorun sayılmaz ama ben buraya yazmasan o yolu bilen bir arkadaşım cvp vermese hep kafamda soru işareti kalıcak bu yönden gerçekten yararlı.Arabamı almadan 4 ay öncesinden foruma üyeydim ve çok işime yaradı mazda almamda forumun etkisi çok büyük.Herkese teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben de aynı hisse Pendik - Sabiha Gökçen yolunda kapılmıştım ilk geçtiğimde ve çok paniklemiştim. Sonradan anladım tabii yoldan olduğunu. Bir de tabii hızlı gidince daha çok hissediliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende ilk aracımı aldığımda geçmiştim ve noluyoruz demiştim :)  ama sonradan anladımki yoldan

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Forum gerçekten çok güzel hem sorularımıza cvp bulabiliyoruz hem arkadaşlıklar kuruyoruz,aslında bu sorun sayılmaz ama ben buraya yazmasan o yolu bilen bir arkadaşım cvp vermese hep kafamda soru işareti kalıcak bu yönden gerçekten yararlı.Arabamı almadan 4 ay öncesinden foruma üyeydim ve çok işime yaradı mazda almamda forumun etkisi çok büyük.Herkese teşekkürler.

evet forum gerçekten güzel,  seviyeli ve  diğer birçok  forum sitelerinde olduğu gibi  yanlış bilgilendirmeler yanlış yönlendirmeler yok  benimde mazda 3 almamda forumun katkısı büyük

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

3 ay önce bugün bende tam aynı şeyleri yapmıştım :D Poaştaki pompacı bahşis istedimi senden de :) bu arada aracın hayırlı olsun güle güle kullan, sarsıntı olayına gelince 2-3 gün sonra kuru havada gündüz gözüyle bir sürüş yap o zamanda sarsıntı hissedersen opanla görüş bence.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet bendende bahşiş istedi :) Adetdendir tabii verdik bizde ama benzinlik iyi yere kurulmuş :) Dediğin gibi kuru havada denemek lazım  zaten diğer yollarda ıslak olmasına rağmen yapmadı arkadaşlarında başına gelmiş sanırım yoldan.aracda genel bir sertlik var sanırım alışmak lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben de o yolu biliyorum.Arkadaşların da söylediği gibi o yolda bozukluk var. Ben de yaşadım aynı sarsıntıyı. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.