Jump to content

Mazda bayisi ilk yardım çantası vermedi

Guest volkı
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

buradan tüm mazda bayiilerine sesleniyorum..ayrıca mazdayı türkiyeye sokan firmaya/lara sesleniyorum...40 milyarlık (eski para ile) araba aldım ama ilk yardım çantası verilmedi....bu çanta arabanın avadanlığı mı değil mi...18 milyarlık arabada bile var da bun da niye yok...birde eğer gelirse para ile satacaklarmış...lanet olsun demek istiyorum böyle bayilere....üç kuruşluk şey için adamı zıvanadan çıkartıyosunuz.....böyle mazda bayiiliği yapılmaz....üç kuruşun hesabını yapan adamlara ben 40 milyarımı vermişim..bana kimse bu araba şöyle, bu araba böyle demesin...garajda bekleyen arabanın özelliğinden ve avadanlıklarındaki zenginliğinden başlayın tartışmaya..yok dsc, yok navigasyon, yok bagaj kapağı, yok vites, yok bilmem ne....bu forumda da mazda bayiisinde çalışan varsa bunları iyi okusun ve bana gerçekten muhatap olabileceğim bir mazda türkiye yetkilisi diye bir statü varsa o kişilerle görüşmemi sağlasın lütfen...inanıyorum ki benim gibi ilk yardım çantasını alamayanlar vardır ama kim ne yaptı hakikaten merak ediyorum....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sinirlenmekte haklısınız ama azınlığın yaptığı bi hareketi çoğunluğa mal etmek biraz yanlış olmuş bence... zira ben aracı almadan önce de, sonra da görüştüğüm pek çok bayi söylediğiniz gibi insanlar değildi, eminim sitedeki bayilerle de görüşseniz bu düşüncenizin değişmesinde ilk adımı atmış olacaksınızdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikli tavsiyem Mazda İlteişimini aramanız. Bu tarz şikayetler için en doğru yer orası.

Şahsi düşüncelerimi aktarayım.

Bahsettiğiniz, kutusuz ilk yardım çantası ise tahminen 35-40 TL gibi bir fiyatı vardır . 40 milyar yanında elbette komik görünüyor ama arabaya ne kadar ödediğiniz yani ne kadar sıkı pazarlık yaptığınızın burada önemi var. Konuştuğum bazı bayi yetkililerinden biliyorum, arabaları çok komik karlara satıyorlar. Hal böyle olunca da o önemsiz dediğiniz rakam önemli hale geliyor.

Sonuç olarak 40 milyarı arabaya veriyorsunuz. Eğer tüm istediğiniz ilk yardım çantası olsaydı binde biri bir fiyatına zaten sahip olurdunuz.

Onun için bence arabanın keyfini çıkarın 40 TL lik bir çanta için moralinizi bozmayın ama tavsiyem, gelirse muhakkak bir tane sahip olun. Gördüğüm en kaliteli ilk yardım çantalarından biri içerik olarak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yahu ne alakası var yaptığı indirimle şunla bunla...ben ne diyorum siz ne diyorsunuz...elbetteki indirim yapacak..ha 1000 lira ha 10 lira...bunun ilk yardım seti ile ne alakası var güzel kardeşim...oldu olacaka tekerlekleride vermesinler de onları da dışarıdan alalım...burada mazda kullnıcısıınız diye aklınıza gelenei yazmayın...avukatlığa da soyunmayın...sizde varsa bende de var o mazdadan..peki sizde mazda çantalı ilk yardım seti var mı...lütfen sorumu iyi okuyun ve cevabı verin ....40 milyar vermişsin 40 tl veremiyomusun gibi ucuz laflara karnım tok...bana ele avuca sığacak şeylerden bahsedin..demogoji yapmayın..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşım arkadaş 36 milyarlık opel astra aldı cillop gibi ilk yardım seti var...benim arabada ne var hyundai getz ilk yardım seti...bu nedir ya...sen benim düştüğüm durumu 40 lirayla mı ölçüyosun burak bey..kardeşim tekrar söylüyorum  adamlarda yokmuş gelirse sizi arayıp para karşılığında veririz diyolar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1. Ben okuduğumu anlayabiliyorum ama sen bir büyüğüne nasıl hitap edeceğini biliyor musun ?

2. Bu çantalar arabanın orijinal donanım değildir, aksesuardır. Böyle olunca da elbette yaptığı indirimle alakası vardır çünkü bu kendi cebinde çıkar bayinin. Burada demogojiyi sen yapıyorsun oldu olacak lastiklerini de vermesinler diyerek.

3. Ben kimseyi savunmuyorum. Kendi fikrimi söylyorum. Ben bu tür şeyleri u safhaya getirmem. Herşeyi arabayı satın alırken konuşur orada hallederim.

4. Bende bu çantadan var. Zamanında servisten parasını vererek satın aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

avukatlık yaptığımız yok sadece yaşadığınızı paylaşmışsınız bizde kendimizce bi yorum yapıyoruz değerlendiriyoruz durumu iyiyse iyi, kötüyse kötü. bende burdan çok bağırdım volcar mazda servisine ama gelipte bana iyi/kötü cevap yazanların da avukatlık yaptıklarını düşünmedim...

ayrıca çanta bende var bayiye söylemedim, hatta aklıma gelmemişti bile, vermişler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

semavi siz sonradan geldiniz sanırım...burak sinirlenince harfleri yutuyosun sanırım...sizin mazda kaç model burak bey...bana mail adresi verirmisiniz mazda ya mail atayım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araba Ocak ayında alınmış ( en azından mesajlardan öyle anlaşılıyor). Şimdi Mart ayındayız. 3 ay sonra gidip yardım çantasını istiyorum deyip para vermek istememek ne kadar mantıklı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

semavi siz sonradan geldiniz sanırım...burak sinirlenince harfleri yutuyosun sanırım...sizin mazda kaç model burak bey...bana mail adresi verirmisiniz mazda ya mail atayım

Hayır, kablosuz klavyenin pili bitimiş. Bir de evde 2 veletle olunca zor tabi yazmak. İlk mesajımda belirttim, Mazda iletşimi arayın. Bende mail adresi yok..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

beni sinirlendiren olay şu... 40 milyar vermişsin 40 tl veremiyo musun...buna çok sinirlendim...bu söze avukatımısınız dedim...bana şunu söyleyebilecek biri var mı ilk yardım setinin aksesuar olduğunu...benim mantığıma yatmadı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

birader sen mazda sahıbı oldugundan emınmısın konusma tarzın hıc hos degıl burası bılgılerın deneyımlerın paylasıldıgı zaman zaman dostlukların bulustugu bır sıte kususa bakmayın ama tutturmussunuz bır yardım cantasıdır gıdıyorsunuz arabanızı alırken sart kossaydınız hayırlı olsun arabanız kazasız belasız surusler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben o dakikalarda burak ve honuu ile konuşuyordum yani size hitaben yazdığım bir şey değil di....şimdi size hitaben yazıyorum.....bu markanın sanal alemi takip eden kadroları olabileceğini değerlendiriyorum...ve bu yolla sesimi daha geniş çerçevede duyurmak ve bu kadroları rahatsız etmek istiyorum...tabii rahatsız olurlarsa...3 ay sonra çanta istemiyorum 6 aydır çanta bekliyorum...bu daha mantıksız değil mi semavi...tabiki burada yazdıklarımı herkes okuyabilir okusun zaten...okumalılarda...bugün bana yapıldı..millet akıllı olsun....insanlar artık araba showroomlarından ziyade bu tip sitelere üye olup kafasındaki marka ile ilgili bilgi alış-verişinde bulunuyo...okusunlar ki mazdanın eksilerini ve bayilerin iyi/kötü yanlarını bilsinler.....artıları demiyorum zaten çoğunluk artıdan bahsediyo...evet bu çanta 1 tl bile olsa bunu bu platformda ve yetkili mercilerde tartışırım....showroomdaki arabaya bridgestone lastik takıp arabayı aldıktan sonra evin önünde hankook lastikleri gören arkadaşı ben bilirim..tekerlekleri de biz alalım derken demogoji yapmıyorum....sağlam dedikleri arabanın boyandığınıda ben bilirim...daha ne sayayım size

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

beni sinirlendiren olay şu... 40 milyar vermişsin 40 tl veremiyo musun...buna çok sinirlendim...bu söze avukatımısınız dedim...bana şunu söyleyebilecek biri var mı ilk yardım setinin aksesuar olduğunu...benim mantığıma yatmadı...

siteden pek çok arkadaş aracı alırken egzoz kafası ve kauçuk paspasıda hediye olarak aldıklarını söylemişlerdi bende aracı alırken aklıma geldi kauçuk paspas ve egzoz istedim, bayideki arkadaşın tepkisi zaten arabayı piyasaya göre çok ucuza aldığım ve bu jesti yapamayacakları yönünde olunca bende olaya fazla kafayı takmadan teşekkürler dedim, kimseye küsmeden, sinirlenmeden ayrıldım bayiden. sonuçta her bayi kendi kendine bulunduğu durma/zamana göre değerlendirip bi satış politikası izliyor, ve belli bir kar koyuyor. ben diğer bayilerden çok daha ucuza aldığımda aracı biliyorum ki karlarından kısıyorlar. paspas alan arkadaşlar da, ilk yardım çantası alan arkadaşlarda bunları bedavaya almıyor sonuçta, bayi araçtan alacağı karın içinde bunları da alıyor zaten, ha öyle vermişsiniz ha böyle vermişsiniz çok değişen bişey yok sonuçta... ama parasını verdiğimi hissetmeyim diyosanız çanta veren başka bi bayiyle görüşebilirdiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

haklısın arkadasım bu benım ıkıncı mazdam her bayı aynı degıl ama bazıları sınek kucuktur ama mıde bulandırır tarzı ısler yapıyorlar ornegın ben ılk mazdamı aldıgımda zenon far ve park sensoru hedıye aldım ama sızın ama ben almadan once bu ekstraları şart koymustum bulabılırsem sana mazda yetkılı kısılerın maıl yada numarasını gonderırım cok samımı bı arkadasım x bır mazda bayısının muduru ondan almaya calısırım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 3 sene önce Mazda 3 aldığımda çanta verdiler ama içi boştu.. Hatta şemsiye de verdiler, halen kullanıyorum, çok iyi, büyük bir şemsiye...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu konuyu daha önce açtım ama nerede açtığımı bulamadım...bu siteyi yeni yeni çözmeye başladım...karışık değil ama bazen sadece okuyup çıkıyorum..bazende mesaj yolluyorum...deteylı inceleme yapmadım...yazdıklarımı cevap verilip verilmediğini öğrenmek için haberdar et butonunu yeni keşif ettim..bayi sizi arayacağız dediler ama kimse aramadı....ben de biliyorum buranın sosyal bir ortam olduğunu ve sadece güzelliklerin paylaşılmadığı, üzüntülerin ve hayal kırıklıklarının paylaşıldığı bir mekan...adminlere sesleniyorum...burası sadece burada konuşulup burada kalan konulardan ibaret olan bir yer olmasın..bunları mazda yetkilileri ile yazışma yapacak seviyey getirmek lazım....herkesin kendi başına mazda ya başvurmasından ziyade siteden temsilciler aracılığı ile konumumuzu daha resmi bir pozisyona sokarak ciddi uygulamaların hayata geçemsini sağlayabiliriz..kuru gürültü diye algılamayın ama bu böyle maalesef

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...