Jump to content

Emniyet Kemeri Uyarı Sesi Hakkında

olker444
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bir sorum olacak size; 2006 dynamic full mazda 3 lerde sadece sürücü emniyet kemeri ses uyarısımı var yoksa benimkinde sıkıntı olabilirmi? keza koltuğun altında bir elektronik devreye denk geldim muhtemelen hava yastığı ile alakalıdır bilmediğimden bi sorim dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet. sadece sürücü uyarısı var. yolcu koltuğunda ağırlık sensörü yeni kasalarda var. eski kasalarda manuel kapatma anahtarı var. o sebeple ağırlık sensörüne ihtiyaç duyulmamış. daha doğrusu ağırlık sensörü koymamak için kapama anahtarı koymuşlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski kasaların sadece makyajlılarında sürücü dışında yolcunun da uyarı ışığı var aynanın üstünde yanlış hatırlamıyorsam değil mi Okan ? Arkadaki yolcular için de var mıydı hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynanın üstündemi neresinde ben görmedim hiç birde şu makyajlı kasa farkını bilen biri anlatırsa sevineceğim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynanın üstündemi neresinde ben görmedim hiç birde şu makyajlı kasa farkını bilen biri anlatırsa sevineceğim

Kasdettiğim 2007 ve sonrası makyajlılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kasdettiğim 2007 ve sonrası makyajlılar.

Doğru söylüyorsun Burak,eski kasa mazda 3'lerin güvenlikte dört yıldız almasının sebebi de yolcu emniyet kemeri ikazının olmaması imiş.mazda bunu 2007 makyajlı kasalardan itibaren düzeltti.(bu bilgi Selman abiden alıntıdır...)Böylelikle Selman abinin de kulaklarını çınlatmış oldum....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet. sadece sürücü uyarısı var. yolcu koltuğunda ağırlık sensörü yeni kasalarda var. eski kasalarda manuel kapatma anahtarı var. o sebeple ağırlık sensörüne ihtiyaç duyulmamış. daha doğrusu ağırlık sensörü koymamak için kapama anahtarı koymuşlar...

Yani yolcu koltuğunda ağırlık olmayınca Air-Bag patlamaz mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bendekı 2008 model

on yolcudakı agırlık sensorlu oturdugunda baglamasza ınsanı sınır edıyor.(yolcuyu dövmek ıstıyorum bazen baglayana kadar gecen zamanda) Ayrıca arka koltuklarda da var ama allahtan onlara ötmüyor sadece ısıklı uyarı ısıgı var.

Agırlık sensoru de hassas bi keresınde spor cantamı koydugumda ötmeye baslamıstı.

Ayrıca ön airbag kapatmak için switch bu modelde de mevcut

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski kasaların sadece makyajlılarında sürücü dışında yolcunun da uyarı ışığı var aynanın üstünde yanlış hatırlamıyorsam değil mi Okan ? Arkadaki yolcular için de var mıydı hatırlamıyorum.

doğrusun. 2007 sonrası 3 lerde yolcu sensörü var.

ayrıca arka kemer tolkaları da fişli. arka yolcu takarsa yeşile dönüyor ama takmazsa da ötmüyor ve kısa bir süre sonra ışıklı uyarıda sonüyor... güzel tespit.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Arkadaşlar selam

Yeni bir mazda 3 kullanıcısıyım. Arabayı yeni yeni öğreniyorum. Size bir sorum olucak.

Kemeri takıyorum yola çıkıyorum, mesala durup bakkala gitmek istiyorum. Kemeri çözüp çıkıyorum ama ben gelene kadar kemer uyarısı susmuyor. Arabada bekleyenler deliriyor.

Bu sizdede aynı mı yoksa aracım mı bozuk. Lütfen cevaplar mısınız?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar selam

Yeni bir mazda 3 kullanıcısıyım. Arabayı yeni yeni öğreniyorum. Size bir sorum olucak.

Kemeri takıyorum yola çıkıyorum, mesala durup bakkala gitmek istiyorum. Kemeri çözüp çıkıyorum ama ben gelene kadar kemer uyarısı susmuyor. Arabada bekleyenler deliriyor.

Abi sadece bakkala giderkenmi yapıyor? birde manavda giderken denesen sen onu :)

Şaka bir yana ben hiç dikkat etmemiştim bence araç tam durmadan veya parka almadan çıkartıyorsundur.Araç otomatikse parka alıp el frenini çektikten sonra çıkar kemeri manual ise aynı şekilde boştayken elfrenini çektikten sonra çıkar kemeri.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) manava gitsekde yapıyo. Kardeşim birde dediklerini yapayım bakayım.

Aracım 90.Yıl

Galiba sende de 90. yıl var. Tam adamını buldum yani. Bazı sorularım olabilir cevaplarsan çok

sevinirim.

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar selam

Tabiki abi zevkle cevapları(z)m sen yeterki sor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç durduğunda motoru kapatmadığım zaman da ötmüyor.Muhtemelen durmadan çıkarıyorsunuz kemeri.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bildiğim kadarıyla araç 10 km hıza ulaşınca uyarı vermeye başlıyor.

Kemeri durmadan önce çıkartıyorsanız ve o anda hızınız 10 üzerindeyse uyarı vermesi normal.

Cruise' u 9 km' ye ayarlarsanız  kafanız rahat, kemersiz kmlerce gidebilirsiniz:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bildiğim kadarıyla araç 10 km hıza ulaşınca uyarı vermeye başlıyor.

Kemeri durmadan önce çıkartıyorsanız ve o anda hızınız 10 üzerindeyse uyarı vermesi normal.

Cruise' u 9 km' ye ayarlarsanız  kafanız rahat, kemersiz kmlerce gidebilirsiniz:)

Cruise ile kemerin bir bağlantısı yok benim bildiğim. Kemer için koltuklarda ağırlık sensörü var. 30 kg ve üzeri ağırlıklarda çalışmaya başlar. Mazda kullanıcı kitabı öyle der :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cruise ile kemerin bir bağlantısı yok benim bildiğim. Kemer için koltuklarda ağırlık sensörü var. 30 kg ve üzeri ağırlıklarda çalışmaya başlar. Mazda kullanıcı kitabı öyle der :)

yok abi keşke öyle olsa yarım kilo posete bile ötüyo kemer takmak yada yere koymak zorunda kalıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim modelde sensör yok büyük ihtimal.Ayrıca hız sabitleyicide olmadığı belli olmuştur sanırım:)

Yeni modellerde sensör varsa farklı bir sistemdir beni aşar.Hızlanınca ikaz sesi gelmeye başlıyor.Dediğim gibi 10 km olarak hatırlıyorum ama 15 te olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...