eren46

Disklerden ve Balatalardan Gelen Ses (04-09)

Arkadaşlar hepinize iyi günler.10 gün önce arka balataları değiştirdim.TRW marka,takıldığı günden beri ses yapıyor uğultu şeklinde .Özellikle virajlarda ses artıyo.frene basınca ses kesiliyo.disklerde yamulma olabilirmi ?ne yapmalıyım?

Araç çekişine etki edermi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araç genelde uzun yolda yapıyor uğultuyu.kısa mesafelerde ses yok.Bide virajlara girdikçe artıyor.Hızlandıkçada artıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu ses bana pek normal gelmiyor. Ben de daha önce arabamdaki balataları değiştirdim ama ses yaptığını hatırlamıyorum. Balata baskı anında ses yapıyorsa bitmesi yakındır onu anlarım ama baskı anı dışında ses yapıp baskı anında ses kesiliyorsa bana çok normal gelmiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben disklerin yamulabileceğinden şüpheleniyorum,ayrıca disklerde incelme de sözkonusuBalatalar orjinal mazda değil trw marka ondan olabilirmi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Birde uzun yolda ses geliyor diyince demekki hız yapınca ses belirginleşiyor şehir içi daha yavaş olduğundan ses belli olmuyordur gibi birşey de aklıma geldi benim :krrsz:

Bizim buralarda şehir içi fazla gürültü olmaz nüfüs az olduğu için,uzun yolda hızlı giderken sanki disklerin bir bölümü sürtüyormuş gibi kesik kesik geliyo ses

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.