Guest kalibro

Mazda 323 Akü Problemi

arkadaşlar 91 323 hb im var. aküyü sıfır taktırdım ve 2 ay sadece haftasonları binmeme rağmen akü bitti. kaçak olduğundan şüphelendim. arabayı takviye edip çalıştırdım sonra  kapattım tekrar bastım yine çalışmadı. başka bir akü taktığımda ilk basışta marş alıyor. ama kendi aküm bitik şuanda. ne yapmam lazım ? bilgilerinize ve tecrübelerinize güveniyorum. şimdiden ilgilerinize teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2 yıl garantisi olması gerekir .. Gerçi kullanıcı hatası diyebiliyorlar ama 2 ay da çok kısa bir süre bir şeyleri 1 hafta açık unutmadıysanız..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arabayı takviye edip çalıştırdım sonra  kapattım tekrar bastım yine çalışmadı.

Araba takviye ile çalıştıktan ne kadar süre sonra stop ettiniz? Hemen mi?

Tamamen bitik akünün kendisini toplaması biraz zaman alır. Arabanız düzgün şarj ediyor mu? Arabanızda kaçak olabilir, kaçak kontrolü yaptırdınız mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet, problemin aküde olma ihtimaliyle birlikte akünün şarj edilememesi de olabilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araba takviye ile çalıştıktan ne kadar süre sonra stop ettiniz? Hemen mi?

Tamamen bitik akünün kendisini toplaması biraz zaman alır. Arabanız düzgün şarj ediyor mu? Arabanızda kaçak olabilir, kaçak kontrolü yaptırdınız mı?

yok yarım saat çalıştı, gezdim hatta sonra stop ettim. kaçak kontrolü derken kasım ayında elektrikçinin elinden geçmişti bütün tesisat. benim anladığım sadece aküyü şarj etmiyor gibi geldi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2 yıl garantisi olması gerekir .. Gerçi kullanıcı hatası diyebiliyorlar ama 2 ay da çok kısa bir süre bir şeyleri 1 hafta açık unutmadıysanız..

ben açık unutmadığı düşünsemde açık bişeyler kalmış olabilir. mesela arka cam rezistansı gibi. kontağı kapatınca kapanmamış olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arka cam rezistansı kontakla birlikte kapanır ışığı söner, şarj dinamosunun şarj etmemesinden de olabilir..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arka cam rezistansı kontakla birlikte kapanır ışığı söner, şarj dinamosunun şarj etmemesinden de olabilir..

ibrahim benim kontak orjinal değil. anadol kontağı takılmış. kapatmamış olabilir mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ibrahim benim kontak orjinal değil. anadol kontağı takılmış. kapatmamış olabilir mi?

Bu cümleden sonra biz buradan ne desek boş. En yakın elektrikçiye gidip arabayı ve özellikle şarj voltajını kontrol ettir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu cümleden sonra biz buradan ne desek boş. En yakın elektrikçiye gidip arabayı ve özellikle şarj voltajını kontrol ettir.

ankaradan elektrikçi varmı forumdada kaydı olan yada bildiğiniz önerebileceğiniz bi abimiz felan ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

siz onu en kısa zamanda değiştirin, sanmıyorum kapanmıştır ama hemen bi elektrikçi bulun. Ankaralı arkadaşlar konuyu görünce yazarlar büyük ihtimal bulabilirsem bende veririm adres vs bilgi için..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

günaydın arkadaşlar dün arabamın içi çok karanlık olduğu için aydınlatma led lerinden taktırdım gayette güzel ve hoş duruyordu fakat ledleri takan usta sanırım kablolardan bırını şase yaptırdı çünkü sabaha kadar aküyü yemiş ve şuanda arabada sıfır elektirik var sorum şu bu durmdakı arabayı vurdursak çalışırmı ? tekrar söylüyorum araçta hiç ama hiç elektirik yok..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Akü çok sağlıklı durumda değilse yanmayabilir-ki genelde her şase durumunda yanmaz ztn.şaseyi nerden alarak şönt ettiğine göre değişir sonuç.yani şase durumunda genelde en fazla aşırı ısınır erir vs nihayetindede ölür. ( mobil güç kaynağına bağlı herhangi bir şase durumunda standart prosedürdür sadece araç için söylemedim )

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aküyü bir şarja bağlat, sonra araca tak. O harici ışıkları hiç kullanma bir gözlemle derim 1 gün kadar.. Belli eder rengini.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Akü çok sağlıklı durumda değilse yanmayabilir-ki genelde her şase durumunda yanmaz ztn.şaseyi nerden alarak şönt ettiğine göre değişir sonuç.yani şase durumunda genelde en fazla aşırı ısınır erir vs nihayetindede ölür. ( mobil güç kaynağına bağlı herhangi bir şase durumunda standart prosedürdür sadece araç için söylemedim )

Bilgi için teşekkürler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aküyü bir şarja bağlat, sonra araca tak. O harici ışıkları hiç kullanma bir gözlemle derim 1 gün kadar.. Belli eder rengini.

eğer yine biterse, şarj dinamosunu kontrol ettir. aküyü şarj etmiyor olabilir. ama şarj dinamosu çalışmıyorsa akünün 2 ay değil, 1-2 günde bitmesi gerekiyordu. sorun akü olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

eğer yine biterse, şarj dinamosunu kontrol ettir. aküyü şarj etmiyor olabilir. ama şarj dinamosu çalışmıyorsa akünün 2 ay değil, 1-2 günde bitmesi gerekiyordu. sorun akü olabilir.

Akü şarj etmiyorsa zaten ışığın yanması gerekir... ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Rica ederim sayın domestos.burada birbirimizin eksiklerini tamamlamak için bulunmuyormuyuz,bilgi paylaştıkça çoğalır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.