Jump to content

Benim Mazda'm neden parlak değil!?

AhmetSEL
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar yeni bir Mazda sahibi olarak bir problemim var. Bende 2 adet aynı model aynı tip aynı renk (derin siyah) Mazda var. Birini eşime aldım otomatik, hatchback, dieri manuel sedan, kendim kullanıyorum, ikisi de 2006 model, kilometreleri de çok farklı değil (eşiminki 110 bin, benimki 180 bin). İkisi de yetkili servis bakımlı düzgün araçlar.

Fakat iki aracı yan yana koyduğumuzda benimkisi okadar mat duruyorki anlatamam (tek başına da mat tabi ama), eşiminki parıl parıl parlıyor,

bukadar fark etmemesi gerektiğini düşünüyorum,,???

Kayseri de Sonax var onun dışında sanayide eski usul pasta cila vs. vs.

Tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum,

Teşekkürler.

NOT: (iki aracında sadece sol tarafında birkaç parça sonradan lokal boyananı var, ikisi de genel olarak orijinal araçlar.)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bi cila olayı çözecektir.gerekirse pasta da atarlar.ciladan önce mutlaka kil yaptır.ben sonaxda 2 yıldır komple temizlik ve nano boya koruma yaptırıyorum.sonuçlardan memnunum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayır, ama ikisini de ilk sahiplerinden aldım, ailecek Mazda cı olduk yani..

O zaman şöyle söyleyebilirim ;

1. Araçlara farklı oranda boya koruma uygulanmış olabilir

2. Araçlar farklı oranlarda güneşe maruz kalmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim, öncelikle pasta cilayla başlamaya karar verdim ozaman, bakalım nasıl olacak ???

Sonuçları da paylaşıcam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ekliyecek olursak  araç yıkanırken  kullanılan malzemeler bile bu farkı oluşturabilir.

Evet.. Ben 2000 senesinden beri sahip olduğum 2 araca da boya koruma yaptırdım ( her sene de değil 2-3 senede bir ) ve sürekli cilalı, kaliteli şampuanlarla ve sünger kullanarak yıkattım. :nazar: pırıl pırıl parlar hala ( eski arabayı en son gördüğümde hala boyası pırıl pırıldı )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ahmet abicim bende kayserideyim sanayide tamsan boya kaporta var oraya gitmenizi öneririm benim aracımda derin siyah baya farketti pasta ciladan sonra

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Demişsin işte, biri eşimin (pırıl pırıl parlayan), diğeri benim arabam diye. Eşinin ki parlayacak tabiki, senin ki mi sandın? :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...