Burak

Mazda3 için özel indirim ve takas avantajı

Bu konuda 28 ileti var

Mazda 3 için özel indirim kampanyası…

Mazda atılımlarla girdiği 2011 yılına, otomobil severleri sevindirecek 4 bin TL’ye yaklaşan bir kampanya ile devam ediyor.

4 Nisan’dan itibaren başlatılan Mazda3 modeline 2 bin TL yaklaşan kampanya indirimine ek olarak 2 bin TL takas indirimi sunuluyor. Kampanya kapsamında Nisan ayı süresince Mazda showroomlarını ziyaret eden Mazda sahipleri, Mazda’nın en çok satan modeli Mazda3 modelinde sunulan takas avantajından yararlanabilecekler.

Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul kampanya ile ilgili olarak: “Mazda olarak atılımlarımıza devam ediyoruz. Yaza girmeden yepyeni bir Mazda3 sahibi olmak isteyenler için uygun koşullar sunan bu özel satış kampanyası ile de fark yaratacağız. Mazda 3’lerdeki takas indiriminin yanısıra tüm Mazda modellerinde özel indirimler  de müşterilerimizi bekliyor ” dedi.

Kampanyaya ek olarak takas indirimi fırsatı sunulan Mazda3 benzinli modellerinin özellikleri arasında, Dinamik Stabilite Kontrolü, Arka Araç İzleme Sistemi, Sunroof, Yağmur Sensörü, Otomatik Yanan Farlar, Elektrikli Isıtmalı Katlanır Aynalar, Isıtmalı Ön Koltuklar, Çift Bölgeli Otomatik Klima, Bluetooth ve LED Arka Farlar gibi özellikler bulunuyor. 

Bu kampanya 4 Nisan - 30 Nisan 2011 tarihleri arasında geçerli olacaktır

MazdaClubTR_Mazda3_indirim_kampanya.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mazda 2 28.000 civarına düşer mi?bende heyecanla bekliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mazda 2 28.000 civarına düşer mi?bende heyecanla bekliyorum.

Mazda'dan gelen bültende Mazda2 ile ilgili bir fiyat değişikliği görünmüyor. 4 Nisan'da fiyatlar açıklanınca göreceğiz diğer modelleri

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda'dan gelen bültende Mazda2 ile ilgili bir fiyat değişikliği görünmüyor. 4 Nisan'da fiyatlar açıklanınca göreceğiz diğer modelleri

sadece benzinli mazda3 grubunda. diğer araçlar aynen devam...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

takas indirimi naıl olcak bende 2005 dcnamic var takasa getirdim diyelim nasıl olcak indirim bnm arabanın fiyatını aşağı çekerler bu seferde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda 3 benzinliden başka modelde indirim yok ki:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Minagi bekleyenler için de haber var mı acaba?

Ayrıca Okan'ın Nisan'da sürpriz var dediği haber bu mu?

Evet şimdi sözü Okan'a bırakıyoruz. Okan :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

takas kampanyasını biraz daha açsak ?

Hayırdır, 89. yılı 91. yıl serisi ile mi değiştireceksin ? :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Rakamlar zaten böyleydi % 3 zam yapıldı sonra hesapta indirime gidildi. Fiyatlar gene aynı ben bi değişiklik göremedim gören  varsa söylesin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Reklam kampanyası sadece takaslı fiyati 45,341'muş. ben 6 ay önce 42.750 almıştım zaten.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayırdır, 89. yılı 91. yıl serisi ile mi değiştireceksin ? :D

ben hala memnunum 89. yıldan :)

Rakamlar zaten böyleydi % 3 zam yapıldı sonra hesapta indirime gidildi. Fiyatlar gene aynı ben bi değişiklik göremedim gören  varsa söylesin.

takas kampanyasını anlamadım. aracını takasa getirenlere indirim sağlanıyor herhalde.

fiyatlar zaten bu şekildeydi, şimdi bir de aynı fiyata aracını getirip takasa bırakacaksın.

bence burada bayi önceye göre daha karlı.

:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu şekil bir kampanya duyurulmadan da gitseniz çoğu bayi liste fiyatı üzerinden bu indirimleri yapıyordur belki ama bu olayı "kampanya" başlığı altında resmileştirerek duyurursanız, yazılı basın başta olmak üzere markanızın adından bir çok yerde söz ettirebilirsiniz..

hatta kampanya sınırları çizili, fiyatlar az çok belli olduğundan fiyatı alıcıya kampanyasız döneme göre daha az ezdirirsiniz ki aynısını söylemişsiniz zaten.. yani kampanya yaparak reklamınızı da yapmış olursunuz ve fiyatları da belli standartlara oturtmuş olursunuz.. yapılması gereken de bu ve bunun gibi hareketlerle satışları arttırarak markayı güçlendirmek olmalıdır..

düz reklam yapıp yayınlanması için üzerine bir de para vermektense böyle kampanyalar yaparak gazetelerin otomobil eklerinde ve otomobil dergilerinde yer bulmak bence daha mantıklı.. tabi arada paraya kıyıp tv reklamı yapmak şart :D

neyse afişimizi de asalım :D

5k5836.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

0CAK - MART 2011 satışları tüm Türkiye'de patlarken, Mazda için tehlike çanları çalmaya başladı:

Mazda          397 adet

Mithsubishi  646 adet

Chery          776 adet

Seat          1390 adet

Skoda        1964 adet

Suzuki          385  adet

Bu rakamları özellikle verdim.Mazda marka olarak en az Seat kadar ya da Skoda Seat arasında satış yapmış olmalıydı. Oysa Chery gibi bir markanın dahi altında kalmış.Neden yapamıyor? Bunu iyi tahlil etmek gerekir. Şu an yapılan kampanyanın da ne kadar isabetli ve yaratıcı bir fikrin ürünü olduğunu da 2 ay sonra göreceğiz.

Bazı dedikodular vardı yakın zamana kadar. Daihatsu bildiğiniz gibi Tüm Avrupa ve Türkiye de dahil olmak üzere satış operasyonunu bitirdi. Neden olarak satış verimliliğinin düşük olmasını gösterdi. Benzer bir operasyon yakın geçmişte Mazda Türkiye için de dillendirildi mi? Bilemiyoruz.Ama dedikodusu bile kötü.

Ama bu satışlar gösteriyor ki Mazda içine düştüğü kuyudan henüz çıkamamış durumda.

Yeni Yönetim gelecek için ne planlar yapıyor merak ediyoruz doğrusu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Not: Marka görünürlüğü böyle giderse şubat ayında aldığım yeni aracımı fazla zaman kaybetmeden yıl sonunda satacağım sanırım.

1990 yılından beri 4 adet Mazda kullandığım düşünülürse Mazdayı terk edecek olmam ciddi bir sorunun varlığına işaret olsa gerek. 

Hangi markaya geçsem acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Marka az satıyor diye aracınızı değiştirecekseniz Fiat, Hyundai tarzı bir markaya geçebilirsiniz. Araç ne kadar satıyor bakın deyip övünerek binersiniz  :)

Türk toplumunun araç alım kriterleri önce satışı düşünerek başlıyor maalesef. Dünyanın hiçbiryerinde aracı almadan ikinci elde satışı düşünen bir memleket var mıdır bilmiyorum. Algıları değiştirmek çok zor. Mazda ikinci eli yok parçası yok geyiğinden güzelim araçlar satmıyor. Efendim aslında ikinci eli de gayet iyi, parça sorunumuz da yok şeklinde reklam yapılamayacağına göre bu algıyı kırmak çok zor olacak. Daihatsu olayı yanlış bir örnek, bu marka komple Avrupa satışlarını sonlandıracak. Mazda Türkiye zaten şu an distribitörsüz çalışıyor. Satışları beklenen seviyeye çekemezse en kötü güçlü bir distribitörle anlaşır ve bırakır.

Satsada satmasa da umrumda değil. 323, 626, Mazda 3 şeklinde devam ediyorum serime. 92 model 626'ya bindiğimdeki sürüş keyfini Mazda 3 bile veremiyor  bazen:)  Yol haritam da 6,  cx-5, rx-8 şeklinde:) Kim ne derse desin bir sonraki aracım da Mazda olacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda Türkiye'de bundan daha da kötüsünü gördü bu yüzden Mazda kapanmadıkça Türkiye'de olur. Şu aralar yeni Mazda'yı eski Mazda3'den daha fazla görüyorum. Bizim sitede 1 tane eski mazda3 yokken şuan 4 tane Yeni Mazda3 var mesela.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mazda3 satışları eskisine nazaran çok iyi gibime geliyor, çok fazla yeni mazda3 görmeye başladım.. sorun diğer modellerin satışında zannedersem..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben de artık daha sık karşılaşıyorum Mazda3 ile ama Mazda2 ve Mazda6 çok az.

Bu arada bu kampanya sanırım sona erdi :) sabitlemesini kaldırabiliriz :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.