Jump to content

30.000 Km - 18 Ay Bakımı

toronaga77
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar hafta sonu bakıma girdim.araçın motor yağı ve filtresi değiştirildi.ayrıca ön kaporta ızgarasından gelen sese işlem uygulandı.sesin kesilip kesilmediğini zamanla görecez.yağ olarak castrol 5/30 kullanılmış.fiyat ise makuldu.....82 tl.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

biraz dah detay alsak. aslında bu konu hakkında bir konu başlığı ve düzen olsa. km aralığı ve yapılan masrafları yazsak herkesin işine yarar sanıyorum. kazık yeme durumlarından da bizi koruyabilir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar konuya açıklık getireyim.araç bakıma girdiğinde 16970 km de idi.bir önceki  bakıma 25.09.2010 tarihinde 11238 km de iken girmişti.en son bakımda yapılanlar aynen faturadaki gibi aşağıdadır:

-motor yağı castrol performance a1 5w/30(4 lt)          15*4  =60 tl

yağ filtresi kartuşu                                                                  =8,78

kdv                                                                                          =12,38

TOPLAM                                                                                  =81,16

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sizden işçilik almamışlar. 50tl işçilik alıyorlar genelde.

ayrıca başlık hatalı olmuş. 30bin km yazmışsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sizden işçilik almamışlar. 50tl işçilik alıyorlar genelde.

ayrıca başlık hatalı olmuş. 30bin km yazmışsınız.

Sanırım bakımın adı o. Hangisi önce gelirse ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar konuya açıklık getireyim.araç bakıma girdiğinde 16970 km de idi.bir önceki  bakıma 25.09.2010 tarihinde 11238 km de iken girmişti.en son bakımda yapılanlar aynen faturadaki gibi aşağıdadır:

-motor yağı castrol performance a1 5w/30(4 lt)          15*4  =60 tl

yağ filtresi kartuşu                                                                  =8,78

kdv                                                                                          =12,38

TOPLAM                                                                                  =81,16

Her 6 ayda bir yağ değişiyormu ? Bildiğim kadarıyla 5/30 yağlar 20 bin km ömürlü bunun yerine 10bin giden 10/40 yağları koydurmakla tasarruf sağlanabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

mazda bakımları sadece kitapçıkta kalıyor. servisler kafalarına göre takılıyor .mazdanın türkiyede sahibi yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

o zaman bizi souyorlar resmen. 30. 000 için telefon ettim 218 .tl dediler.daha gitmedim.

ama garantiden çıkmamaası için. mecbur gidecem gibi gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu 6 ay olayı bir tek mazdada var. aslında yurt dışında 1 yıl / 20 bin km bakım sıklığı. 5/30 yağlar 20 bin km gidiyor ben olsam yine 10 binde değiştirirdim ama 10 binde yani araba 16 bine gelmiş 3. yağı değişiyor olur mu öyle şey... çok saçma... mitsubishi asx de 5/30 kullanıyor 1 sene veya 15 km bakım aralığı....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

MAZDA güzel araç kullanıyorunm çok seviyorum

ama işte bazı şeyleri pahalı servisi ,işciliği.bakımları.motor performansları düşük,yakıt tüketimi fazla.

bu gibi seblerden pek tercih edilmiyor.

aama bir tasarım harikası. kullanışı,konforu da çok güzel.

genede memnunum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün, idaremize ait bir 2005 Laguna 2.0 arıza kağıdı geldi.

Manifolt bitmiş. 2.250TL. faturası var. Servisten gelen cevap; fiyat belli ama parça yok. 1 ay sonra getirtebiliriz. Fransada da mı yok kardeşim? Evet abi orada da yok. 1 Ay bekleyecek araba.

Parçasının bakkalda olduğu efsanesini yerim ben.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...