Jump to content

Mazda RX-8 için ile ilgili sorularım

Guest tahacan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Merhaba,Aranıza yeni katıldım 1 ay içerisinde 2011 Kırmızı 0 Mazda Rx8 R3 almayı planlıyorum arabayı biraz araştırdım ve Mazda bayiinde 2 defa inceleme fırsatım oldu fakat test sürüşü yapamadım görünüşte çok güzel duruyor ama hassas ve değişik bi araç,herkez farklı bir şey söylüyor araç hakkında bu yüzden ister istemez içime kurt düştü okuduğum bilgilerin bazıları çok kafamı karıştırdı aracı alıp almama konusunda teredute düştüm.Rx8 sahibi olan veya kullanmış olan arkadaşlara bir kaç sorum olucak bana bu konularda yardımcı olurlarsa çok memnun olurum şimdiden teşekür ederim

Not:(bu araç için C180 amg den vazgeçtim)

1-Araç gaza bastığın halde gitmiyor ve çok gereksiz bir benzin sarfiyatı var diyorlar doğrumudur ? diğer araçlarla karşılaştırırsak

(s2000,Type-r,350z,subaru) vs. gibi)performansı nasıl arabanın ?

2-Araç 100 km de ortalama İstanbul'da kaç lt yakıyor 13-15 lt ye kadar sorun yok benim için.

3-Aracın motoru ne kadar dayanıklı soylentiler gibi 100.000 de çöpmü ? ve Araç modifiyeye uygunmudur? alınca bir kaç parça eklemek istiyorum (Chip,turbo,hava filitresi,egzoz ve nitrojen)

4-Aracın Müzik sistemi,yol tutuşu ve konforu nasıl ? İçeride nasıl hissediyorsunuz rahatsızlık ve sıkıntı verici bir durum varmı?

5-Motor veya egzoz sesi stoc halde tatmin edicimi ?

6-Araçtaki malzeme kalitesi nasıl 2 gün sonra çatır çutur ses gelmesi boya kalkması vs.gibi bir durum yaşanıyormu ?

7-Arabaya sürekli bakım yapmak gerekirmi (şanzıman yağı,motor yağı servis bakımı vs.. gibi )

8-Parça fiyatları bulunabilirliği nasıl ve servisi nasıl ?

9-Araçta canınızı sıkan eksi bir şey veya dejavantajı varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1- Gaza bastığında gitmiyor teorimi nedir anlamadım :) Benzin sarfiyatı fazla o ayrı konu.

2- 50 TL = 50 KM (Sürekli gazlarsan)

3- Benim aracım komple eksoz, testpipe, hava filtresi filan hersey var. Aracın yağını eksik etme.

4- Araçta Bose zaten müzik sistemi beni tatmin ediyo az cık bassı da açınca :) Yol tutuşta filan problem yok. Alıcağın RX-8 yeni mi eski mi?

5- Stock motor sesi fena değil, eksozdan bişe bekleme kocaman susturucu var orjinalde :)

6- Bu birazda senin kullanımına bağlı. Çukurlara filan dikkat et. Bi sorun yok bende şuan mesela.

7- Motor yağına çok dikkat etmelisin. Eksiltirse direk ilave etmelisin.

8- Parça sıkıntısı yok. Fiyat bilgim yok :S

9- Aracını al sıkılmayacağından emin olabilirsin ;P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanıtların için teşekür ederim,soyle acıklayım gaza basınca gitmeme olayını benim bi arkadas 2 yıl once almış hızlanması fln problem diyodu s2000 fln içinden geçer gibi laflar etti kısacası almamam için uyardı bayabi ama ben kendım araştırayım dedim sürekli gazlıyan biri değilim %60 sakin kullanım %40 agresif kullanım diyelim motor yagına dikkat etmeilsin derken kac bin km de bir motor yagı eksiltiyor bu araç bide motor yagı fiyatları nasıldır  Rx8 i 0 almayı düşünüyorum fakat 2. eli çok düşük fiyatlara gidiyor içimden bi ses düşük km de 2.el al diyor kafam karıştı benimde en iyisi rx8 sahibi olanlara sormak dedim bende :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yukaridaki yorumlar eski bir S2000, yeni RX-8 kullanicisina ait, kendisinde S2000 varken abisinde RX-8 vardi, negatif birsey olsa almazdi diye dusunuyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motor yağının sürekli tamamlanması konusunda rx8 motor rektefiyesi başlığında yanlış hatırlamıyorsam tam tersini söylüyordu rektefiyeyi yapan arkadaş. bu konu açıklığa kavuşamadı sanki tam olarak...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanıtların için teşekür ederim,soyle acıklayım gaza basınca gitmeme olayını benim bi arkadas 2 yıl once almış hızlanması fln problem diyodu s2000 fln içinden geçer gibi laflar etti kısacası almamam için uyardı bayabi ama ben kendım araştırayım dedim sürekli gazlıyan biri değilim %60 sakin kullanım %40 agresif kullanım diyelim motor yagına dikkat etmeilsin derken kac bin km de bir motor yagı eksiltiyor bu araç bide motor yagı fiyatları nasıldır  Rx8 i 0 almayı düşünüyorum fakat 2. eli çok düşük fiyatlara gidiyor içimden bi ses düşük km de 2.el al diyor kafam karıştı benimde en iyisi rx8 sahibi olanlara sormak dedim bende :)

s2000 le çok bir farkı yok rahat rahat yürüyor. test edildi onaylandı :D 2500 km de bir yağ eklemek gerekiyor. yağ fiyatları normal seviyede. motor sesi yüksek devirlerde tatmin edici. 15-16 lt civarı yakıyor şehiriçi. ayrıca drift için s2000den çok daha iyi. yol tutuşu çok iyi top gear ve diğer çeşitli programlarda aldığı pist derecelerine bakabilirsin. motor yağı çok önemli Emre'nin de dediği gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence benzini sıkıntıdan saymamak lazım yani s2000 de 13-15 arası yakıyor. vergi avantajı var. 231 bg bir araba zaten bu civarda yakması çok anormal değil. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2.el temiz kazasız boyasız bulursun al. ciddi bi fiyat farkı olursa tabi.

5000-6000 TL bi fark olursa sıfır ile arasında. o farkı verir sıfırını alırım ben mesela.

Her zaman yağını kontrol et. ihmal etme sakın.

Ben 3-4 günde bir kontrol ediyorum. (Sıkmama bağlı :P)

Çok keyifli bi araç, drift filan. Zevk alırsın sıkılmazsın diyim sana.

Şu örneğide veriyim hemen :)

Kardeşim gibi olan bir arkadaşımın araç değişimi aşağıda.

S2000->Audi TT->Corvette C5->Porsche Carrera 4S->BMW 320D->RX-8

Ve en beğendiyi araç RX-8 R3 :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kardeşim gibi olan bir arkadaşımın araç değişimi aşağıda.

S2000->Audi TT->Corvette C5->Porsche Carrera 4S->BMW 320D->RX-8

Ve en beğendiyi araç RX-8 R3 :)

liste iyiymiş :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tesekur ederim aracın mavi rengi turkiyede yokmus ama getirmeyi deniyeceklerini soylediler 85.000 tl den 80.000 e indi pazarlıkla çokmu :S

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...