Jump to content

Vialle LPi şehiriçi yakıt tüketimi - 2009 Mazda3 Touring 1.6 Sedan - otomatik

goarakesh
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Vialle şehiriçi yakıt testimi yaptım arkadaşlar. Kit'in performansından çok memnundum. Yakıt ekonomisindende memnun kaldım.

Şehir içinde normal kullandım; çok basmadım. Trafik açıkken maksimum 120-130 km.'ye çıktım.

2 defa 48 Litrelik gaz aldım; 2 kez test ettim.

"İzmir shell'den alıyorum sürekli. Gaz litresi 2.22 TL."

1'nci test 48 Litre = 106,56 TL'lik gaz'la 425 KM. gittim. (0,251)

2'nci test 48 Litre = 106,56 TL'lik gaz'la 421 KM. gittim. (0,253)

Yani KM'de şehiriçinde 25 kuruş

"1.6 otomatik mazda 3 sedan" için gayet iyi bir değer bence.

Dahada dikkatli kullanırsam biraz daha düşebilir diye düşünüyorum.

Herkese hayırlı sürüşler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ortalama hızın ne idi peki ?

Yalnız değer çok da muhteşem gelmedi bana. Mesela ben bir önceki depoda 65 TL lik gaz ile ( 28.76 Lt ) 255 km gittim ki 0,253 ediyor. Araç 2004 Mazda6 2.0 Lt. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ortalama hız çevre yolunda 100-130 arası, sehiriçi dur kalk trafiğide malum işte. Bu arada şehiriçi çok dur kalk yapıyorum ev/iş güzergahında; buda çok önemli tabi, kullanımda önemli. daha az dur kalklı bir güzergahda otursaydım, yakıt değerlerim eminim daha fazla düşerdi.

Lpg takıtrmadan önce benzinde 40 küsür kuruşlardan bu değerlere düşmesi oldukça tatmin etti beni. 1,6 manuel vitesli  lpg'si olan arkadaşlarım ve taksicilerden aldığım bilgilere göre Km'de 25-27 kuruşlardan bahsediyorlar. Bu bilgilere kıyasla otomatik olupta şehiriçinde KM' de 25 kuruş yakmam  bana iyi geldi. Ama biraz abartsam gaza fazla yüklensem fırlar 28-29 kuruşlara.

Bu arada sizin değerde çok iyi 2000 motorlu mazda 6 için.

Aracınız otomatik viteslimi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet 4 ileri otomatik. Ortalama hızdan kastım yol bilgisayarındaki değer.

Yukarıdaki değerde benimki sanırım 29 civarındaydı. Depoyu doldurduğunda yol bilgisayarındaki tüm değerleri sıfırlarsan o zaman depo bitince görebilirsin.

Dediğin gibi benimki de çok sıkışık trafiğe girince 29 kuruşlara yükseliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

valla dizele göre çokta tercih edilecek değerler değil gördüğüme göre motorun lpg den erken zarar görmeside cabası,tek avantajı elindeki arabayı satıp dizel almadan yakıtı düşürebilmek

2004 hyundai crdi şehiriçi  23 kuruş/km

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten amaç o Bülent, malum dizel araçların büyük bir kısmı benzinli araçların komforunu sunamıyor donanım olarak. Bundan vazgeçmeden yakıtta tasarruf sağlıyorsun. Sağladığın tasarrufu bir süre sonra motora harcamak çok da mantıksız değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vialle hollanda ana merkezini aradığımda yetkililer bana viallenin kesinlikle motora hiçbir zarar vermediğini söylemişti. Kesinlikle ne subap sıkıntısı ne silindir bloğu nede vesaire, hiçbir sıkıntı yaşamayaksınız; bu sistem motoru hassas araçlar için özel üretildi dediler. 2 yılda garanti verdiler. (Gidebildiğin kadar KM). Bende hiç tereddüt etmeden hemen taktırdım kiti.

Zaten LPI, LPG' den daha teknolojik ve benzin mantığına çok yakın bir mantıkta çalışıyor.

Bende mazda 3 dizel alacaktım ilk etapta; ama donanımı yetersizdi dizel versiyonunun. Ne sunroof ne bişey. Ama şu anda performans olarakta, donanım olarakta hem çok içime sinen bir makinem var, hemde yakıtı düştü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Vialle hollanda ana merkezini aradığımda yetkililer bana viallenin kesinlikle motora hiçbir zarar vermediğini söylemişti. Kesinlikle ne subap sıkıntısı ne silindir bloğu nede vesaire, hiçbir sıkıntı yaşamayaksınız; bu sistem motoru hassas araçlar için özel üretildi dediler. 2 yılda garanti verdiler. (Gidebildiğin kadar KM). Bende hiç tereddüt etmeden hemen taktırdım kiti.

Zaten LPI, LPG' den daha teknolojik ve benzin mantığına çok yakın bir mantıkta çalışıyor.

Bende mazda 3 dizel alacaktım ilk etapta; ama donanımı yetersizdi dizel versiyonunun. Ne sunroof ne bişey. Ama şu anda performans olarakta, donanım olarakta hem çok içime sinen bir makinem var, hemde yakıtı düştü.

Bunları Viallenin sitesinde buldum, harbiden müthiş bir alternatif mi bu LPI

http://www.vialle.com.tr/

LPi Vialle sistemi piyasadaki en modern ve en teknolojik LPG tesisatıdır. Multipoint sıvı enjeksiyon (dünya çapında patentli) sayesinde motorun orijinal gücü değişmemekte ve sürüş benzinli araç gibi olmaktadır.

Vialle LPi'nin Diğer LPG Kitlerine Göre Avantajları:

» Performans Kaybı Yok!

» Periyodik Bakım Yok!

» "Backfire" Riski Yok!

» Motor Ömrü Kısalmaz!

» Yakıt Tasarrufu

» Sıcak, soğuk, nem, rakım ayarına gerek yok!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben prins taktırdım, pahalı sistemlerden bir tanesi. sorduğunuzda, şöyle uçuyor, böyle kaçıyor, zarar vermiyor falan filan sıralarlar da; işin aslı, lpg hiçbir şekilde benzinin yerini tutmuyor.. imkan olsa da hiç bulaşmasak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda3 e uyumluymuş bu sistem, otomatik bir Mazda3 alıp bunu taktın mı piyasada senden kralı yok :)

Viale'nin distribütörü Temsa otomotiv, Mitsubishilere garantiyi bozmadan takıyor, Honda da BRC ile anlaştı Civiclere takıyor, Mazda bayileri de Temsa ile oturup el sıkışsa seneye Mazda3 satışlarına olumlu etki yapabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

zonguldak karabük arası git gel 400 km yol ortalama km de 24 krş bana uzun yol için biraz fazla geldi araç düz vites yağ filtre yeni değişti lpg litre fiyatı 2,74 shellden ortalama hız 92 km ben daha düşük bir tüketim bekliyordum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...