gokhan8562

Ne Olabilir Bu Gıcırtı

arkadaslar ön yolcu koltugundan yada oradaki emniyet kemeri soketinden,gıcırdama sesi geliyor.

insanın aklına tuhaf seyler geliyor sanki o koltukta bir erkekle bir kadının malum seyi bolca yapmıslar da ondan gıcırdıyor gibi >:(

sizden yorumlarınızı bekliyorum bu gıcırtı nereden gelebilir,bir civata somun sıktam gececek gibi görünüyor ama hangisini?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ablamın 626 da da vardı o durum galiba aynısı yolcu tarafı emniyet kemerinin girdiği yer emniyet kemeri takılı iken gıcırdıyordu gerildikçe içine biraz yağ sıktım kemer soketini bikaç kez takıp çıkardım sonra peçete ile sildim (birkaç kez takıp çıkarınca yağ kalıyor) artık gelmiyor ses

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tesekkur ederımyorum için yarın deneyeyim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaslar ön yolcu koltugundan yada oradaki emniyet kemeri soketinden,gıcırdama sesi geliyor.

insanın aklına tuhaf seyler geliyor sanki o koltukta bir erkekle bir kadının malum seyi bolca yapmıslar da ondan gıcırdıyor gibi >:(

sizden yorumlarınızı bekliyorum bu gıcırtı nereden gelebilir,bir civata somun sıktam gececek gibi görünüyor ama hangisini?

merhaba bende şirket aracı focus şahsi arabamda mazda 3 var 2 araçtada aynı gıcırtı var

koltuga oturup sınuna kadar indirdigin zaman hafif sola yüklendigin zaman gıcırtının nereden geldigini göreceksin  :) plastikler sürtüyor bende ikinci 6 ay bakımda servise götürmeyi düşünüyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı ses bendeki 2009 mazda 3 hb'te de var. Yol bozukluklularında hemen kemerin ordan gıcırtı gelmeye başlıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sonuc olarak kemerden gelıyor galıba,o yaglama olayını deneyemedım fırsat olmadı bakalım belki o düzeltir durumu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çakıllı yolda benim araçtada bi gıcırtı sesi geliyor ancak bana ön konsoldan geliyormuş gibi geldi yolda giderken elle bastırıp yeri tespit etmeye çalışsamda bulamadım sesi, müzik açık degilse insanı çok sinir eden bi ses çıkıyor benim araçtan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aynı benzer ses ben de var ve sanırım buldum.yenı kasalarda sag on konsoldakı grı renklı parcadan(torpıdonun ustundekı ,aırbagın altındakı) kısıma bastırınca ses kesılıyor.sanırım onu çıkarıp altına bırkac ızolasyon maddesı konunca bu ses olayı kesılır dıye umıt edıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.