Jump to content

Araçtan İlk Çalıştırmada Uğultu Geliyor (2004)

olekesiz
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba,

Sabahları ilk çalıştırmada Mazda6 aracımdan müthiş bir uğultu geliyor. Motor sesinden daha farklı bir uğultu. Isındıkça 10 dakka sonra biraz azalıyor, daha da ısınınca yarım saat felan sürdükten sonra daha da azalıyor ama yüksek devirlerde içeriye yine bir uğultu geliyor, hiç kesilmiyor diyebilirim.

Bu konuda bana yardımcı olabilecek tavsiye edebileceğiniz bir usta yada yetkili servis var mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

burak abi saçma olcak ama bu mazda 3'lerdeki kabiniçi ısı sensörü tozlanınca pervane ses yapıyodu.bu sensör mazda6 lardada mevcut.acaba böyle bişey olabilirmi.çünkü aklıma birçok şey geliyor zincirli triger,akışmetre gibi ama bana en mantıklısı bu geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ses ilk çalıştırmada başlıyor ve hiç kesilmiyor ise egsoz ile ilgili bir sıkıntı bence de  önce kaputu açıp manifold contasını kontrol edin derim, kaçak varsa sesi net duyarsınız , kaçıran yerin etrafındada siyah duman izi olabilir, olmadı orta egsoza baktırın bir eksozcuda...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araç ısındıkça sesin kesildiği söylenmiş :)  eğer monifolt contası olsaydı iki duvar arasından yada evin arasından geçerken dızır dızır ses gelirdi ve araç sahibi kesin duyardı bunu sanırım öyle bişey değil

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

burak abi saçma olcak ama bu mazda 3'lerdeki kabiniçi ısı sensörü tozlanınca pervane ses yapıyodu.bu sensör mazda6 lardada mevcut.acaba böyle bişey olabilirmi.çünkü aklıma birçok şey geliyor zincirli triger,akışmetre gibi ama bana en mantıklısı bu geldi.

Tabii uğultunun boyutunu bilmiyorum. İnsanın aklına ilk kabin dışı bir ses geliyor. Aracın ısınınca sesin değişmesi kabinle alakalı olmadığı fikrini doğurduğu için direk dışarıya odaklandım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle sesin motordan gelip gelmediğini anlaman lazım.

bunun için boşta gaza bastığında devire göre ses değişiyor mu diye bak

aracın manuel ise debriyaja basarken ses değişiyor mu diye bak

yola çık, sabit hızla giderken boşa al, seste değişme oldu mu diye bak

bunları yaparak, sesin, öncelikle önemli olan motor/aktarım organlarından gelip gelmediğini anlayabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar hepinize ilginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim. Bugün sabah mesajı yazdım içime sinmedi hemen atladım bostancıda ikiler mazdaya gittim. Sağ motor kulağı dediler değiştirdiler ve herşey halloldu. Daha da arabayı yeni aldık ama demekki 400 tl sıkışmış : )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar hepinize ilginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim. Bugün sabah mesajı yazdım içime sinmedi hemen atladım bostancıda ikiler mazdaya gittim. Sağ motor kulağı dediler değiştirdiler ve herşey halloldu. Daha da arabayı yeni aldık ama demekki 400 tl sıkışmış : )

Geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağ motor kulağı titreme yapar ama uğultu yaptığını ilk defa duydum. Mazda6 ların kronik problemi o sağ kulak :) Hele de araba otomatikse ..

Aynen otomatik..Abi sorma hem de nasıl bir uğultu..Camlar titriyor arabanın heryerinden sesler geliyo, devir yükseldikçe daha da bir uğulduyodu çok şükür hallettik de biraz pahalıya mal oldu tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

geçmiş olsun. aynı uğultudan bende de vardı 3 tane kulağı değiştirdim bu yüzden kulaklar yeni olduğundan dolayı hala devam ediyor fakat eskiye nazaran baya azaldı. Kulak yumuşadıkça daha da azalacaktır. geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...