gultekinakengin

Mazda3 Dizel'in Benzin Deposu Kaç Litre ?

Bu konuda 35 ileti var

2011 Mazda3 dizel, depoda dakgakıran yok ve 45 litre, kitabında 55 litre yazıyor. Kullananlar veya bilenler varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

45 litre olduğu kanısına nereden vardınız?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bitmek üzereyken yani lamba yandıktan yaklaşık 40 km sonra 43 litre mazot aldı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lamba yandığında yaklaşık 10-12 litre civarı mazot oluyor. Gayet normal bir durum. Deponuz tam bittiğinde 55 litre mazot alır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yol bilgisayarı bozuk o zaman, bu sınıf araçlarda lamba yandığında 10-12 litre mazot veya benzin hiçbir zaman kalmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazdada böyle. Benim araçtada ışıktan sonra 100km den fazla gidiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yol bilgisayarı bozuk o zaman, bu sınıf araçlarda lamba yandığında 10-12 litre mazot veya benzin hiçbir zaman kalmaz.

Bu sınıf araçlardan kastınız? Bir çoğunda bu şekilde. Şahinlerde 5-7 litre kaldığında ışık yanardı. Şuan Focus, Toyota Hilux, Navara 10-12 litre kaldığında ışık yanıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yok dostum benim araç 45 litre depo kesin, sorma sebebim de dizel kullananlara, tahminler değil aradığım, net cevaplar. servisten de cevap alamadım hala. senin dediğin gibi olsa tekrar söylüyorum yol bilgisayarı bozuk olması lazım ki bozuk değil takip ediyorum. Lamba yandıktan sonra benim araba dizel 250 km gitmesi lazım, çok saçma.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mercedesiniz mazda3 sınıfımı hocam? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Söylediklerimize ve kitapçığa inanmıyorsanız hortumla depoyu boşaltıp tekrar doldurun anlarsınız saçma mı değil mi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lamba yandıktan sonra şehir içi 100 km gidebiliyorsanız harikalar yaratıyorsunuz, 25 yıldır hiçbir arabayla şehir içi veya dışı lamba yandıktan sonra 100 km gidemedim, yaktırmama konusunda üstüme tanımadıklarını söyler arkadaşlar, bugüne kadar da yaklaşıp 20 araba değiştirdim ve yaklaşık bir milyon km yaptım. Çocukluğumda param kısıtlı olduğu için arabaların benzin lambası olayını iyi bilirim. 1993 Model 0 km Mazda 626 almıştım, mazda'da böyle demenin doğru olacağını sanmıyorum. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Üstadım arabam com cular firmanın verdiği değerleri yazıyorlar. Ankaraya gelen 2011 ilk dizeli ben aldım. Acaba dizel diye mi depoyu küçülttüler, yoksa karambole mi geldi, yoksa dizeller 45 litre olacak da broşür değerlerini mi değiştirmediler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dediğinizin olması yüksek. Dizel diye bunu yapmış olabilir.

Bunu en iyi diğer dizel kullanıcısı yada servis sorumlusu arkadaşlar yanıtlayacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Daha 1 kelimeye bile gerek yok fabrika verisi neyse odur. Araç dizel diye depo tasarımı değişmez. Sadece pompalar değişir. Ne demek istiyorsunuz anlayamadım. Denemesi de bedava beraber bir çevre yolu gezisine çıkarız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ha bu arada dalgakıran olmadığını nereden anladınız?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya gerek yok bence de ışık yandıktan 40 km sonra mazot alıyorsun ve 2 litre mazot kalmış bariz 55 litre... Ben eski arabamda ışık yandıktan sonra 128 km şehir içi yaptım depo bitti. Mazda da 80 km şehir içi yol yaptım hala 5 litre benzin vardı. ( yokuş yukarı durmayın o şekilde çalışmıyor :D )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yani lamba yandıktan sonra 300 km gitmesi normalse söylenecek birşey kalmıyor. o zaman yol bilgisayarı 30 km gider derken 270 km gider, bu da normal o zaman.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya gerek yok bence de ışık yandıktan 40 km sonra mazot alıyorsun ve 2 litre mazot kalmış bariz 55 litre... Ben eski arabamda ışık yandıktan sonra 128 km şehir içi yaptım depo bitti. Mazda da 80 km şehir içi yol yaptım hala 5 litre benzin vardı. ( yokuş yukarı durmayın o şekilde çalışmıyor :D )

Işık yandıktan 40 km sonra 43 litre mazot aldı ama.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.