Jump to content

Mazda3 Dizel'in Benzin Deposu Kaç Litre ?

gultekinakengin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2011 Mazda3 dizel, depoda dakgakıran yok ve 45 litre, kitabında 55 litre yazıyor. Kullananlar veya bilenler varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yol bilgisayarı bozuk o zaman, bu sınıf araçlarda lamba yandığında 10-12 litre mazot veya benzin hiçbir zaman kalmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yol bilgisayarı bozuk o zaman, bu sınıf araçlarda lamba yandığında 10-12 litre mazot veya benzin hiçbir zaman kalmaz.

Bu sınıf araçlardan kastınız? Bir çoğunda bu şekilde. Şahinlerde 5-7 litre kaldığında ışık yanardı. Şuan Focus, Toyota Hilux, Navara 10-12 litre kaldığında ışık yanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok dostum benim araç 45 litre depo kesin, sorma sebebim de dizel kullananlara, tahminler değil aradığım, net cevaplar. servisten de cevap alamadım hala. senin dediğin gibi olsa tekrar söylüyorum yol bilgisayarı bozuk olması lazım ki bozuk değil takip ediyorum. Lamba yandıktan sonra benim araba dizel 250 km gitmesi lazım, çok saçma.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lamba yandıktan sonra şehir içi 100 km gidebiliyorsanız harikalar yaratıyorsunuz, 25 yıldır hiçbir arabayla şehir içi veya dışı lamba yandıktan sonra 100 km gidemedim, yaktırmama konusunda üstüme tanımadıklarını söyler arkadaşlar, bugüne kadar da yaklaşıp 20 araba değiştirdim ve yaklaşık bir milyon km yaptım. Çocukluğumda param kısıtlı olduğu için arabaların benzin lambası olayını iyi bilirim. 1993 Model 0 km Mazda 626 almıştım, mazda'da böyle demenin doğru olacağını sanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Üstadım arabam com cular firmanın verdiği değerleri yazıyorlar. Ankaraya gelen 2011 ilk dizeli ben aldım. Acaba dizel diye mi depoyu küçülttüler, yoksa karambole mi geldi, yoksa dizeller 45 litre olacak da broşür değerlerini mi değiştirmediler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dediğinizin olması yüksek. Dizel diye bunu yapmış olabilir.

Bunu en iyi diğer dizel kullanıcısı yada servis sorumlusu arkadaşlar yanıtlayacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha 1 kelimeye bile gerek yok fabrika verisi neyse odur. Araç dizel diye depo tasarımı değişmez. Sadece pompalar değişir. Ne demek istiyorsunuz anlayamadım. Denemesi de bedava beraber bir çevre yolu gezisine çıkarız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tartışmaya gerek yok bence de ışık yandıktan 40 km sonra mazot alıyorsun ve 2 litre mazot kalmış bariz 55 litre... Ben eski arabamda ışık yandıktan sonra 128 km şehir içi yaptım depo bitti. Mazda da 80 km şehir içi yol yaptım hala 5 litre benzin vardı. ( yokuş yukarı durmayın o şekilde çalışmıyor :D )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yani lamba yandıktan sonra 300 km gitmesi normalse söylenecek birşey kalmıyor. o zaman yol bilgisayarı 30 km gider derken 270 km gider, bu da normal o zaman.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tartışmaya gerek yok bence de ışık yandıktan 40 km sonra mazot alıyorsun ve 2 litre mazot kalmış bariz 55 litre... Ben eski arabamda ışık yandıktan sonra 128 km şehir içi yaptım depo bitti. Mazda da 80 km şehir içi yol yaptım hala 5 litre benzin vardı. ( yokuş yukarı durmayın o şekilde çalışmıyor :D )

Işık yandıktan 40 km sonra 43 litre mazot aldı ama.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...