clashasan

1992 mazda 323 sedan jant bijon aralığı

merhaba arkadaşlar 1992 323 sedanım var 13" jantlar yerine 15" jant takmayı düşünüyorumn fakat bijon aralığını bilmiyorum bilen biri varmı birtane  15"  4X114,3 jant buldum benim araca uyarmı  uyarsa aracım için sizce bir sorun olurmu yakıtta çok etki edermi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Valla süpersin abi :) Benden hızlı bulup vermişsin linki :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

4x100 bijon aralığı.

15 jantta da 195*50*15 ebatlı lastiklerle orjinali olan 175*70*13 ler birebir aynı ölçüdedir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mustafa bey 14 " jant ebadında lastik boyutları orjinaline en yakın nedir ? son sorum yeni jant almak istesek 14 " mi yoksa 15" mi tercih edilmeli (aracı formamak ve yakıta etki en az eden ve konfaor olarakta en uygunu düşünürsek) tercih hangisi olmalı araç açısından bakılmak kaydı ile

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

(aracı formamak ve yakıta etki en az eden ve konfaor olarakta en uygunu düşünürsek) tercih hangisi olmalı araç açısından bakılmak kaydı ile

Orjinal ebatlarında bırakın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

13 den 14 e geçmek pek mantıklı değil, orjinal bırakırsanız hem yakıt ekonomik hemde araç seri kalıcaktır yok değiştircem derseniz değştirmişken 15 olsun büyüdüğüne değsin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.