Jump to content

Yeni Citroen C4 vs Mazda3

Zotone
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Değerli forum sakinleri,

Mazda 3 imp. 2010 0 km 41000 fiyatı var. Citroen yeni C4 dizel 2011 112 Ps Comfort M/T 42000 tl.

Hangisini alırsınız? citroen tek farkı dizel olması ki bu yakıt ekonomisi açısından değermi? yoksa pazatesi mazda 3 ü alacağım.(büyük fedakarlıklar sonucu tabi)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda3 bu donanım bu fiyata hiç bir araçta bulunmaz dosttum.ama yeni c4 lerde ALLAH  var hoş olmuş.bence her ikisinide test et ve aldıgın bilgi ve keyf sonucu kararını ver. :clap:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda dan baya bi indirim almışsınız donanımına göre çok uygun görünüyor fiyatı, aracı genelde hafta sonları yada kısa mesafelerde kullanıyorsanız benzinlinin keyfini sürmek daha mantıklı aksi taktirde dizel alın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vallahi kardeş ne yalan söyliyeyim şu benzin konusu beni böyle şeyler düşünmeye itiyor. evden okula okuldan eve gideceğim,günde yaklaşık 10-11 km,bide hafta sonları 80-90 km.

şimdi dizel avantajlı ama malum bakım masrafları..okudum turbo arızası falan bayağı bir ızdırap çektiyormuş araç sahipleri. mazda 3 imp. 2010 model kaporada verdim gerçi sorun değil geri alırım ancak işte şu yakıt olayı beni bayağı düşündürüyor. :krrsz:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yalnız donanmım farkını da unutma. C4 bomboş kalır Mazdanın yanında. Yazdığını gibi az km. yapacaksan (ki dizel alırsan bu ikiye katlanır :D ) İmpresiv al.

Ben sırf çok gezme sevdasına Mazdadan ayrılmak zorunda kaldım.

Dizel bakım masrafını bilmiyorum C4lerin. Ama 100km.de 4-5 litre mazot yakan C4 mü?

7-9 litre benzin yakan dolu bir Mazda mı?

İyi düşün....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda da 7-9 lt yi hiç görmedim o kadar yakmıyor

bakım masrafı kısmında ise (dizel için) turbo arızası başıma geldi bir önce ki aracımda servis 6000 lr rakam belirtti piyasada ise 2500-3000 lr

sonuç mu? geçici çözüm üreterek arızayı izale ettik ve 2 ay içinde aracı sattım :)

dizel bakım masrafları eskisi gibi değil yeter ki arıza yapmasın

periyodik bakım masrafları her ikisi içinde hemen hemen aynı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya donanım ve görüntü tercih edip yakıttan feragat edeceksiniz ya da yakıtı tercih edip donanım ve görüntüden vazgeçeceksiniz. Bende alırken çok tırmalamıştım ne alsam hangisini alsam diye; tercihimi yaparken egom ağır bastı mazda aldım. daha sonra etrafımda ki arabalara bakıp içim gitmesindense benzine veririm parayı hiç olmadı taktırırım tüpü dedim.

Hala benzinle devam ediyorum eylül başında almıştım aracı 11800 km yapmışım. Şu sıralar benzin biraz daha cebe dokunuyor ama arabama baktığım zaman hakikaten beğeniyorum ve hiç pişman olmuyorum iyi ki almışım diyebiliyorum. Donanımı kullandıkça verdiğim paranın boşa gitmediğini görüyorum daha da mutlu oluyorum...

Hele ki başta mazda almaya niyetlendiğimde ne alaka mazda diyen arkadaşların da gün geçtikçe arabanın görünüşü ve özelliklerine tav olup vay be demeleri de ayrı bi mutlu ediyor :).

Bende hergün işe gidip gelmek için kullanıyorum arabayı aynı sizin gibi 10-12 km, hafta sonları da geziyorum biraz nadiren uzak mesafelere gittiğimde oluyor, şu vakte kadar benzinden pek dert yanmadım, 8-9 lt/100 km civarında yakıyor.

Durumlarımız oldukça benzer,  umarım sizi de aramızda görürüz ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vallahi kardeş ne yalan söyliyeyim şu benzin konusu beni böyle şeyler düşünmeye itiyor. evden okula okuldan eve gideceğim,günde yaklaşık 10-11 km,bide hafta sonları 80-90 km.

şimdi dizel avantajlı ama malum bakım masrafları..okudum turbo arızası falan bayağı bir ızdırap çektiyormuş araç sahipleri. mazda 3 imp. 2010 model kaporada verdim gerçi sorun değil geri alırım ancak işte şu yakıt olayı beni bayağı düşündürüyor. :krrsz:

Konfordan ödün vermeye değecek bir km yapmıyorsun gördüğüm kadarıyla, Mazda dan şaşma derim, fiyat da baya uygun göründü bana geçen sene Aralık ayında sanki daha pahalıydı yaws..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar cevaplarınız için gerçekten teşekkür ederim.Yeni C4 test arabası bile yok ellerinde.araç yok satıyormuş.aracı gördüm ancak test arabası değildi."iki tur atayım" dedim "ık mık" ettiler. "yaw mazda dan vazgeçecem bak zaten buraya öyle geldim" dedim yeni araç ancak 2-3 ay sona gelir dediler. birde c4 lerin partikül filtre vs japonyadan geldiği için aksaklıklar yaşanıyormuş Fransadaki fabrikalarda"comfort nasıl?" dedim. ancak "comfort plus işinizi görür"dediler.ki bu comfort plus bile mazda kadaretmiyor bana göre. onun fiyatı ise 45000 binmiş. . Ancak şimdi bu citroen daha yeni. daha önceki c4 ler sorunluydu. c4 servis ve yedek parça diğerlerine göre daha pahalı. ama yeni c4 bence iyi ama comfort plus olanı.yani işin özü arkadaşlar yuvaya dönüş yapıyoruz. yarın nasip olursa trafik tescil-kasko işlerini halledip, mazda 3 2010 arabamı 40000 tl ye almış olacağım.  :clap: Biraz daha indirim yaptırdım  :egy: aynı araba için bayiye sizde 6 defa giderseniz öyle oluyor.

Bu arada ben Hatay da yaşıyorum. Suriye zaten sınır biliyorsunuz. İnanın Suriyede (halep-şam) parça ve bakım ücretleri neredeyse yarı yarıya daha ucuz. tanıdıklarım da var. her yaz giderim,baktırırım arabaya. Dizel araçların Suriye ye geçebilmesi için trip-ticket yanında ayrıca yaklaşık 100 amerikan doları fazla para talep ediyorlar. artık bu da atısı oldu Mazda nın:) Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok 2010. bu araç ellerinde kalmış. yoksa nasıl alayım 40000 e? araç mazda 3 imp.Hb 2010 modeldir. 2011 le ne farkı var ki? sonuçta sıfır. fark varmı yoksa?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok 2010. bu araç ellerinde kalmış. yoksa nasıl alayım 40000 e? araç mazda 3 imp.Hb 2010 modeldir. 2011 le ne farkı var ki? sonuçta sıfır. fark varmı yoksa?

eksiği yok fazlası var 2010 da ki özelliklerin bazıları 2011 de yok :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu arada ben de 2010 imp eylül başından tam 40000 tl ye almıştım şimdi de 40000 tl, fiyatlar kopmuş giderken sıfır aracı iyi alıyorsun bence. yarın öbür gün satarken 2010 la 2011 arasında ikinci elde şuan sıfır alırken ki fiyat farkıın 10 da biri ancak oynar belki de hiç oynamaz... gerçi bu arabayı sıfır alıyorsan satmak için almazsın zaten, uzun süre binmek için alırsın herhalde, en azından ben o niyetle almıştım :) hadi hayırlı olsun!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet şimdi kontrol ettim honuuu kardeş haklısın. profil resmin de hoşuma gitti. eee az kaldı yaza. karpuz kabuğu deniz e düşer elbet:)

Teşekkürler. Havalar biraz daha ısınsa sezonu açacam zaten bu sene baya geç kaldım geçen sene (doğum günüm) Nisan 8'de girmiştim denize :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2009dakilerde 2010da yok galiba :)

Yada 2010ların bazılarında var mı? Global kapanma, 2 adet sustalı anahtar vs vs?

bende var abi onlar :D full + full + bi kaç ufak modifiye :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

"Nasip ise gelir Hintten Yemenden nasip değil ise ne gelir elden"..

Sizinki tam buna uyuyor 2011 in neredeyse yarısına 2010 model de olsa sıfır bir mazdayı bence harika bir fiyata alıyorsunuz. :hi: Güle güle kullanın... :nazar: kazasız belasız...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...