_zoom_

Mazda 3 LPG Uyumu - Ortak Konu

Bu konuda 91 ileti var

Mazda 3 ün LPG ile uyumu, yaşadığı problemler ve sarfiyat ile ilgili bir çok sorunun cevabını bu konuda bulabilirsiniz.

Araştırmalar neticesinde motor sübapları konusunda çelişkili bilgiler buldum.
Güvenlik konusundaki soru işaretleri gitti.
1.LPG'yi zaten 50-100 bin km yapmak için takmayı düşünürken, tam ortada motor sorunu çıkarmı?
2.Vialle lpi nin motora vereceği zarar diğer lpg sistemlerine göre farklı olurmu?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1.LPG'yi zaten 50-100 bin km yapmak için takmayı düşünürken, tam ortada motor sorunu çıkarmı?

Kardeşimin maz6 da 70 bin km. den fazla zamandır lpg kullanıldı.

Motorda herhangi bir sıkıntı yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda 3 çok montajımız oldu sıkıntı yaşamazsınız Bütçeniz açısından en hayırlısı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çok sağol, gerçekten merak edilen bi konuydu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar 2011 model m 3 touring at sedan'a lpg taktırmak istiyorum.Ankara da neresi güzel takıyor. Landi renzo yada prins düşünüyorum.Yorumlardan anladığım kadarıyla lpg montajı yapan firma ustası iyiyse sorun yaşanmıyormuş.Ankara bu iyi montaj yapan usta arıyorum.İlginize teşekkür ederim.Beni sevindirirsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba

Öncelikli olarak konuyu yanış yere açmışsınız. Mazda 3 diye bölüm var, siz diğer modellerin altına açmışsınız konuyu.

Mazda 3 Lpg ile açılmış 3 sayfalık konularımız var. Bunları incelemenizi öneririm, muhakkak işinizi görecektir. İyi günler diliyorum.

http://www.mazdaclubtr.com/mazda3-teknik-lpg/

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar 2011 model m 3 touring at sedan'a lpg taktırmak istiyorum.Ankara da neresi güzel takıyor. Landi renzo yada prins düşünüyorum.Yorumlardan anladığım kadarıyla lpg montajı yapan firma ustası iyiyse sorun yaşanmıyormuş.Ankara bu iyi montaj yapan usta arıyorum.İlginize teşekkür ederim.Beni sevindirirsiniz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

var olan konularda sorularınızı sorarsanız daha iyi cevap alırsınız. Sürekli yeni konu açmanız konu kalabalığına yol açıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar 2 mazda 3arabamız var.160 bin km dir lpgli hiçbir sıkıntı yok.markası yağlama kiti olup olmamasının hiçbir önemi yok.sadece manifold delinirken enjektörlere çok yakın ve açısı düzgün olacak.enjektörlerle lpg filtresi arasındaki hortum max 30cm olcak.filtre ve mixer arsıda max 30 cm olacak.ve seviye olarak radyatörün altında kalmayacak.bundan sonrsını hiçbir önemi yok.bu mesafeler doğru ayarlanırs asla va asla sorun yaamazsınız...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence TELEFLEX GFİ taktırın. Tuna otomotiv de 10 numara. Ben çok memnunum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

selamun aleykum arkadaşlar;  2006 model mazda 3 sport dynamic triptronik aracım mevcut,  yaklaşık 5 aydır kullanmaktayım nazar değmesin aşırı derecede memnunum. 5 aydır kullandığım süreçte düşündüren tek nokta yakıt konusu oldu. 100 km/8.8 lt benzin yaktı. Biraz  fazla yaktığını düşünüyorum. Açıkçası lpg taktırmayı düşünüyorum ama biraz kararsızım, servise sordum kesinlikle taktırma tarafı değiller, marmariste ikamet etmekteyim sizce taktırmalımıyım? taktırırsam hangi marka taktırmalıyım? tatmin edici bir yakıt tasarrufu sağlarmı yardımlarınızı ve saygıdeğer düşüncelerinizi bekliyorum selametle..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu konu ile ilgili forumda araştırma yaparsanız belki 20 ayrı konuya rastlarsınız, her üyenin açmış olduğu konu kirliliğinden ziyade tecrübeli üyelerin ayrı ayrı aynı şeyleri yazması da mümkün değil...

Önce araştırmanızı yapın, daha sonra mevcut konulara sorunlarınızı iletirsiniz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu konu çok fazla olduğu için zaten tekrardan temiz bir sayfa açmak istedim, çünkü aşırı derece de bilgi kirliliği mevcut insanlar aradığı bildiyi bulmak için saatlerce okumak ve araştırmak zorunda kalıyor, burda bu konuyu tartışan arkadaşların yeterince tecrübelendiğini ve kısa yoldan en iyi ve en taze bilgileri paylaşabileceklerini düşündüğüm için tekrardan yeni ve sıfırdan bir sayfa açma gereği duydum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu konu çok fazla olduğu için zaten tekrardan temiz bir sayfa açmak istedim, çünkü aşırı derece de bilgi kirliliği mevcut insanlar aradığı bildiyi bulmak için saatlerce okumak ve araştırmak zorunda kalıyor, burda bu konuyu tartışan arkadaşların yeterince tecrübelendiğini ve kısa yoldan en iyi ve en taze bilgileri paylaşabileceklerini düşündüğüm için tekrardan yeni ve sıfırdan bir sayfa açma gereği duydum..

Sizin yeni konunuz da eskilere dahil oluverdi... Kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

selamun aleykum arkadaşlar;  2006 model mazda 3 sport dynamic triptronik aracım mevcut,  yaklaşık 5 aydır kullanmaktayım nazar değmesin aşırı derecede memnunum. 5 aydır kullandığım süreçte düşündüren tek nokta yakıt konusu oldu. 100 km/8.8 lt benzin yaktı. Biraz  fazla yaktığını düşünüyorum. Açıkçası lpg taktırmayı düşünüyorum ama biraz kararsızım, servise sordum kesinlikle taktırma tarafı değiller, marmariste ikamet etmekteyim sizce taktırmalımıyım? taktırırsam hangi marka taktırmalıyım? tatmin edici bir yakıt tasarrufu sağlarmı yardımlarınızı ve saygıdeğer düşüncelerinizi bekliyorum selametle..

aleyküm selam :hi:

marmarisi çok seven, ilk gelişim 1999 yılı olup, 5 senedir de her yaz gelen, seneye ölmez de sağ kalırsak yine gelecek olan, hatta tamamen taşınmayı kafaya koymuş birisi olarak sakın haa marmaris'de bu işe kalkışma ;D ben sırf meraktan her geldiğimde sanayisini geziyorum ama malesef hiç bir konuda usta göremiyorum. sana en yakın yer muğla görünüyor bu konuyu temiz bir şekilde çözmek için. brc plug&drive mükemmel uyum sağlıyor. tabi ki güzel bir işçilikle...

bu arada marmaris nasıl? 8:) ayrıca avatarımdaki resimide gökovada ağaçlı yolda çekmiştim bu yaz 8)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

apojitso sağolasın yorumun için, gerçekten marmaris sanayisinden usta çıkmaz, bundan önce 1998 model polo vardı tüp taktırdım, arabanın başına gelmeyen kalmadı, boğaz kelebeği değişti, endüksiyon bobini değişti yine de stop etme sorunu bir türlü geçmedi, sanayide gitmediğim yer sormadığım usta kalmadı, artı elini veriyorsun resmen kolunu kaptırıyorsun, o yüzden biraz pimpirikliyim açıkçası, marmaris herzaman süper...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

apojitso sağolasın yorumun için, gerçekten marmaris sanayisinden usta çıkmaz, bundan önce 1998 model polo vardı tüp taktırdım, arabanın başına gelmeyen kalmadı, boğaz kelebeği değişti, endüksiyon bobini değişti yine de stop etme sorunu bir türlü geçmedi, sanayide gitmediğim yer sormadığım usta kalmadı, artı elini veriyorsun resmen kolunu kaptırıyorsun, o yüzden biraz pimpirikliyim açıkçası, marmaris herzaman süper...

Lpg'den uzak durun...

;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• rubin
      Yazan: rubin
      Merhaba arkadaslar... 1 ay once 2012 model otamatik sanzumanli Guzuma 36bin km de brc my11 lpg kit taktirdim.. lpg montaji konusunda hibbir sikintim yok.. yakit tasarrufu %50 gibi.. bugun de 40 bin km bakimini yaptirdim.. lakin otomatik sanzumanda lpg den dolayi yag sizintisi oldugunu farkettim.. lpg sonrasi boyle bir olay yasayan var mi ? Ustam şanzıman yag cubugundan buharlasma yaptigini ve benzindeki performansi yakalayamadigi icin daha cok zorlandigindan yag attigini soyledi.. bu durumu yasayan var mi.. varsa çözümü nedir..
      GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Quattro
      Yazan: Quattro
      Arkadaslar merhaba hepinizin bayrami mubarek olsun. Soyle bir sorunum var bayram oncesi aracima atiker atikfast modelini taktirdim. Aracimda gazda giderken kendi kendine gaz kesme olayi oluyor. Ornegin 3000 devirde giderken birden 2500 devire dusup tekrar yukseliyor ve performansta hissedilir derecede dusus var. Benzide giderken bu sorun olmuyor. Su anda bayramdan dolayi lpgyi takan yer kapali. Sizce sorun neyden kaynaklaniyor olabilir?
    • BoluBeyi
      Yazan: BoluBeyi
      Arkadaşlar aracım lpg'de ilk marşta çalışmıyor en az 2 marş yapmak zorunda kalıyorum. Benzine aldığımda hiç sorun yok sorun ne olabilir? Aracım 2011 Mazda3 LPG markası Atiker
    • h_sahin
      Yazan: h_sahin
      Arkadaşlar herkese merhaba , hepimiz biliyoruz ki araçlarımız gayet az yakıyor fakat önümüzdeki ders döneminde doktora çalışmalarımdan dolayı haftada 1300 km yol gideceğim ki aylık 5.200 yapıyor ve bu bir sene sürecek dolayısıyla en kötü 50-60.000 km yol yapmam gerekmekte.
      Lpg şart oldu  Araştırmalarım sonucu birtek Prins in DLM modeli uyuyormuş bizim skyactivlere.
      Direkt lpg ile çalışıyormuş kesinlikle hiçbir koşulda devirde benzin tüketimi olmuyormuş.
      Araç üzerinde delme etme yapılmıyormuş, bu DLM denilen sistem aracın kendi enjektörleri vs vs kullanıyormuş.
      Fiyat olarak yüksek gelse de , sıradan lpg sistemlerine oranla daha fazla tasarruf sağlıyormuş.
      Ortalama 0.25-0.30 kuruş yakan aracım bu sistemde 15 kuruşa kadar düşecek ki 50.000 kmde sistemin parasını çıkarıyorum.

• GHOST
      Yazan: GHOST
      slm.arkadaşlar aranıza bir kaçgün önce katıldım.mazdayla tanışalıda 1-2 ay oldu.2005 model otomatik mazda3 araç aldım.lpg taktırayımmı taktırmayımmı tereddüt ediyorum.en büyük korkum araç zaten otomatik 1.6 performansı takdir edersinizki aman aman değil.bu lpg taktırınca iyice performans düşüklüğü olursa hiç iyi olmaz.lpg taktıran arkadaşlardan yardım bekliyorum.performansı düşürmeyecek,arıza lambası yakmayacak,sorun çıkarmayacak lpg hangisi.
      bu arada antalyadaki serviste hangi marka olursa olsun mazdaya lpg kesinlikle önermiyolar.en fazla 50000 de motoru bitirir diyorlar.bilgi sahibi olan arkadaşlar bu doğrumudur.yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.