Jump to content

Lpg+Mazda3 ile yol bilgisayarı yoksa dizel mi?

ercan_wrc
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bu aralar ciddi ciddi mazda 3 almayı planlıyorum kısmet olursa aralık ocak gibi alacağım bu nedenle mazdayı inceliyorum. mazda 3 harika bir araba istediğim bütün özellikler var. fakat aklıma takılan birkaç soru olacak.

Mazdanın benzinli 105 aracında ortalama şehir içi yakıtı 10lt civarı diye biliyorum. şimdi benzinli impressive alıp buna brc gibi kaliteli bir lpg uygulasak yol bilgisayarı ne oluyor bozuk mu gösteriyor? yol aldıkça benzin azalıyor gibi mi gösteriyor?

yada diyorum hiç lpg işine girmeden 3-5 neyse fazla verip dizel alsam hiçbir sorun olmaz diyorum ( sanırım dizel torku yüksek olduğu için benzinli 105bg den daha iyi gider ) hem bu hızlanma sorunuda(aslında benim için pek sorun değil) aradan çıkar hemde yol bilgisayarı doğru çalışır hemde araca ekstra işlem yapmamış oluruz diyorum fakat;

dizelde impressive modeli mi yok ben mi göremedim?? ben full olmasını istiyorum aracın hemde dizel olmasını.

sanırım eksilerinide araştırdım touring modelinin

park sensörü yok (orjinal sensör olması benim için önemli)

koltuk ısıtmaları yok (çok önemli değil ama güzel özellik)

sollamalardaki kör nokta uyarısı yok (güzel bi özellik olmasını isterim ama şart değil)

başkada ne gibi farklılıklar var bilmiyorum ama böyle oluncada insan kararsız kalıyor

benim tam istediğim araç mazda 3 impressive...her istediğimi karşılıyor

fakat 10litre yakması düşünüdürüyor başka hiçbişey değil ne ikinci eli nede başka bişi beni itmiyor ama dizel full mazda olsa 10 üzerinden 10 deyip gözü kapalı almak isterim zamanı gelince... acaba 2012 ilk aylarında böyle bişey olacakmı full + dizel çıkarmı?

sizce hangisi mantıklı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda3 LPG de yol bilgisayarı, menzil hariç diğerlerini doğru gösteriyor. Maddi durumunuz iyiyse full-dizel en mantıklısı fakat şuanda Mazda da öyle bi seçenek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda3 LPG de yol bilgisayarı, menzil hariç diğerlerini doğru gösteriyor. Maddi durumunuz iyiyse full-dizel en mantıklısı fakat şuanda Mazda da öyle bi seçenek yok.

işte bende buna gıcık oluyorum arkadaş tamam 3-5 fazla kredi çekecem ama senelerce içime sinerek az yakıtlı full bir araca binmek istiyorum ama neden çıkmıyor her markada bu tarz satış politikası altında saçmalıklar mevcut şu uygulamayı birisi kırsa kesin iyi satış yapacak ama benzinlide satılsın full olmayanda satılsın bilmem ne diye böyle yapıyorlar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işte bende buna gıcık oluyorum arkadaş tamam 3-5 fazla kredi çekecem ama senelerce içime sinerek az yakıtlı full bir araca binmek istiyorum ama neden çıkmıyor her markada bu tarz satış politikası altında saçmalıklar mevcut şu uygulamayı birisi kırsa kesin iyi satış yapacak ama benzinlide satılsın full olmayanda satılsın bilmem ne diye böyle yapıyorlar..

Ben de alırken bu ürünü tarif etmiştim satış temsilcisi arkadaşın açıklaması; bir üst sınıfta ki aracın boş modelinin fiyatını geçtiği için getirilmediğini söylemişti....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de alırken bu ürünü tarif etmiştim satış temsilcisi arkadaşın açıklaması; bir üst sınıfta ki aracın boş modelinin fiyatını geçtiği için getirilmediğini söylemişti....

Herşeyede bi bahaneleri var :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben öyle duydum ş.içi ankara istanbul gibi şehirlerde 9,5-10lt yakıyor denildi ama  ???

bu arada diğer lpg takan arkadaşlar araç garanti dışı kalıyormu? ve verilerde hangileri sapıtık hangileri doğru gösteriyor onlarıda yazarsanız memnun olurum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben öyle duydum ş.içi ankara istanbul gibi şehirlerde 9,5-10lt yakıyor denildi ama  ???

bu arada diğer lpg takan arkadaşlar araç garanti dışı kalıyormu? ve verilerde hangileri sapıtık hangileri doğru gösteriyor onlarıda yazarsanız memnun olurum

yakıt ortalamaları aracın kullanıldığı bölgedeki trafik yoğunluğuna göre değişiklik göstermekle birlikte 7 ve 10 lt arasında değişiyor genelde.

Lpg konusunda da montaj sonucu sadece motor garantisi kaybediliyor.

Araç bilgisayarında da gözüken kalan menzil bilgisi sapıtıyor sadece, o da benzin deposunda kalan yakıt miktarını ortalama yakıt miktarına böldüğünden kaynaklanıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...