Jump to content

Silecek Auto ayarı

Serdar Elvan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2011 sedan impressive A/T aracımda otomatik silecek ayarını çözemedim. Kullanım klavuzuna göre hassaslık ayarını max veya min yapsam da değişen birşey pek olmuyor. Hassaslık ayarı en alt seviyede olsa bile 3-4 damla yağmur cama değdiğinde silecekler çalışıyor. Normal şartlar altında 5 damla yağmur için kimse silecek çalıştırmaz ama silecekler durmadan çalışıyor neredeyse. Sorun bende mi, benim aracımda mı yoksa bu sistemin 2-3 damla yağmur cama indiğinde silecek çalıştırması normal mi çözemedim. Tecrübe ve yorumlarınızı rica ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2011 sedan impressive A/T aracımda otomatik silecek ayarını çözemedim. Kullanım klavuzuna göre hassaslık ayarını max veya min yapsam da değişen birşey pek olmuyor. Hassaslık ayarı en alt seviyede olsa bile 3-4 damla yağmur cama değdiğinde silecekler çalışıyor. Normal şartlar altında 5 damla yağmur için kimse silecek çalıştırmaz ama silecekler durmadan çalışıyor neredeyse. Sorun bende mi, benim aracımda mı yoksa bu sistemin 2-3 damla yağmur cama indiğinde silecek çalıştırması normal mi çözemedim. Tecrübe ve yorumlarınızı rica ederim.

ben de ayarı tam tutturamadım bazen bi iki damla için çalışıyor hassasiyeti azaltıyorum bu seferde yolda giderken yol artık neredeyse görülmez duruma gelince ancak çalışıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de ayarı tam tutturamadım bazen bi iki damla için çalışıyor hassasiyeti azaltıyorum bu seferde yolda giderken yol artık neredeyse görülmez duruma gelince ancak çalışıyor...

Benimki hassasiyet ayarı ne olursa olsun deli gibi çalışıyor, azaltmak mümkün değil. Tek bir damla için bile çalışıyor neredeyse.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben önce sistemin nasıl çalıştığını merak ettim.acaba camdaki ıslanmaya göremi yoksa yağmur damlalarının cama yaptığı titreşime göremi çalışıyor.bunun illaki bir ayarı vardır lakin sonradan takılan ürünlerde hassaslık ayarı var diye biliyorum.orjinalde de olmalı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben önce sistemin nasıl çalıştığını merak ettim.acaba camdaki ıslanmaya göremi yoksa yağmur damlalarının cama yaptığı titreşime göremi çalışıyor.bunun illaki bir ayarı vardır lakin sonradan takılan ürünlerde hassaslık ayarı var diye biliyorum.orjinalde de olmalı

Hassalık ayarı var da işe yaramıyor. Sorun da bu zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bendeki ayarda pek fark etmiyor. Serdar beyin dediği gibi 3-5 damla geldiğinde çalışmaya başlıyor silecekler. En düşük hassasiyete getirsem de aynı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende bu olaya tilt oldum.Yağmur sensörünü nasıl iptal edebilirim? ben manuel kullanmak istiyorum. Aynı şekilde en ufak bir -iki damlada çalışıyor,yol gözle görülmez olduğu işi ağırdan alıyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

silecek kolunu en üst kademenin bir altına getirirseniz iptal ediyor yağmur sensörünü.

elle silmek için kolu bir kez yukarı kaldırıp bırakmanız yeterli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çuvalla para verdiğimiz bir arabanın sileceklerini manuel kullanmak bana çok doğru gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence titreşimden ziyade su damlacığının ışığı kırmasından faydalanarak çalışıyor sistem...

Dolayısıyla bazen camda daha bir iki damla dahi varken tam sensörün üzerine su damlası gelince silecekler çalışmaya başlıyor.

Tam tersi durumda da aracın camı neredeyse tamamen suyla kaplanmaya yakın olmasına rağmen sensörün üzerinde yeterli miktarda su damlası olmadığı için ışık yeterince kırılmıyor ve silecekler çalışmakta gecikebiliyor.

En basit çözümü hassasiyeti ortaya alıp cam çok ıslak olmasına rağmen çalışmadığı zaman silecek kolunu bi kere kendimize çekmek... Ya da en hassasına ayarlayın herşeyi silsin süpürsün :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yabancı forumları da okudum. 3 farklı durumda kullanıcı var.

1. Silecek hassalık ayarı hiç bir işe yaramayan, tek damlada ayar ne olursa olsun silecekleri çalışanlar.

2. Silecekleri hassasiyet ayarına tepki veren ancak doğru ayar bir türlü tutturamayanlar.

3. Sorunsuz şekilde otomatik silecekleri kullananlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben hiç otomatik mod de tutmuyorum.Yağmur yağdığında otomatik konuma alıp en yavaş mod da

alıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk zamanlar bende oto modunda çalıştırırdım fakat dediğiniz gibi çok hassas. Ayar en düşükte olmasına rağmen çabuk çalışıyordu. Bu nedenden dolayı ayarı hiç yükseltmeyi denemedim bile.

manuel kullanıyorum bende. araçta hiçbir şey otomatik ayarda değil benim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende bu konuyu açacaktım. Ömrünüz uzun olsun

Auto da iken, arabayı çalıştırınca sabahın köründe bir kez siliyor, camın içine ediyor.

Yağmurlu havada (önümü göremez kadar silmediği olmadı ama) hassasiyet ayarını ne yaparsam yapayım durumu değişmiyor o anda nasıl siliyorsa öyle devam ediyor. bazen fıttırıyor deli gibi silmeye başlıyor. sonra durup bi dinleniyor nefes alıyor, ondan sonra bir daha başlıyor delirmeye, bazende Adam Sendeci gibi aheste aheste siliyor.

Aceba hız ile alakalı olabilir mi, çalışma prensibini bi çözemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende bu konuyu açacaktım. Ömrünüz uzun olsun

Auto da iken, arabayı çalıştırınca sabahın köründe bir kez siliyor, camın içine ediyor.

Yağmurlu havada (önümü göremez kadar silmediği olmadı ama) hassasiyet ayarını ne yaparsam yapayım durumu değişmiyor o anda nasıl siliyorsa öyle devam ediyor. bazen fıttırıyor deli gibi silmeye başlıyor. sonra durup bi dinleniyor nefes alıyor, ondan sonra bir daha başlıyor delirmeye, bazende Adam Sendeci gibi aheste aheste siliyor.

Aceba hız ile alakalı olabilir mi, çalışma prensibini bi çözemedim.

Hepimizin ömrü uzun olsun  :)

Bendeki durum hemen hemen sizinkiyle aynı. Bazen diyorum tamam adam oldu galiba sonra çıldırıyor camı kazıyor silmekten bir damla yağmur yokken. Ama şunu fark ettim sanki sürat 80km/h üzerine çıktığında deliriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen gün arabanın ön camını iyice yıkayıp silmiştim. Çimento fabrikasından dolayı ince bir toz olmuş çok zor çıktı.  Dünkü yağmurda auto ayarında silecekler sorunsuz çalıştı. Bir sıkıntı olmadı.

Zannedersem çok ince çimento tozu bile hisleriyle oynamış arabanın... :)

Bu sorunu yaşayan arkadaşlar, bir bu çözümü denesin, olmaz ise başka bir nedeni olabilir. Bende ileriki günlerde kontrol edecem sıkıntının devam edip etmediğini.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hassasiyet ayar durumu ve hızınıza bağlı olarak çalışır. bu durumu göz önüne alarak hassasiyetini kendinize göre ayarlayın. problem çıkacağını sanmıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hassasiyet ayar durumu ve hızınıza bağlı olarak çalışır. bu durumu göz önüne alarak hassasiyetini kendinize göre ayarlayın. problem çıkacağını sanmıyorum...

hız limitini biliyor musun Okan ?

Kaç km den sonra farklı çalışmaya başlıyor acaba ? Herhalde daha hızlı çalışıyordur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hız limitini biliyor musun Okan ?

Kaç km den sonra farklı çalışmaya başlıyor acaba ? Herhalde daha hızlı çalışıyordur.

hızlandıkça silecek de hızlanıyor ama baremlerini bilmiyorum açıkcası...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...