Jump to content

Tüplü ve Öfkeli

honuuu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 76
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

8

• Murat b

6

• honuuu

27

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Herkese teşekkürler; nihayet taktırdım şu LPG denen cüzdan kurtarıcıyı, bakalım ne kadar kurtaracak cüzdanımızı göreceğiz,

Öncelikle aracın performansında düşüş hiç görmedim göremedim (şimdilik), yine 160 km/h den sonra akselerasyon düşüyor 180 den sonra iyice yavaşlıyor. 160 a kadar olaylar aynı...

Simit tüp olayı bagajda lpg tankının görünmemesi açısından gerçekten güzel bi olay, ama stepneden daha yüksek olduğu için bagajın zemini bariz yükselmiş hacmen daraldığını ilk görüşte farketmemek elde değil. Ayrıca yüksek olduğu için simit tüpün etrafına köpük dolgu yapmışlar ama çok afedersiniz bitarafıma benzemiş, en kısa zamanda sanayide oraya daha güzel daha şık birşey yaptırmam lazım, arabayı teslim alırken söyledim bu ne böyle çok çirkin olmuş dedim abi hepsini böyle yapıyoruz dediler geçiştirdiler...

Montajı çok hızlı yaptılar umarım hızlı hızlı montaj yapalım derken bişeyleri gözden kaçırmamışlardır, zira sabah 09:00 da verdim aracı öğlen 12:30-13:00 gibi aradılar aracınız hazır buyrun alabilirsiniz diye...

Depo göstergesini koltuk ısıtmasının yanındaki çakmaklığın içine koymalarını istedim abi oraya yetişirmi bilmiyoruz, onun arkası doludur olamayabilir abi felan gak guk dediler, ayak dayama yerini yanında ki kolana koymuşlar onuda en kısa zamanda çakmaklığın içine çekebilecek bir usta bulurum inşallah.

Çoğu lpg sahibinin depo göstergesinin tam olarak doğru çalışmamasından şikayetçi olduğunu biliyordum bende fazla kasmam bu konuda diyordum ama az önce eve gelirken lpg yi fulledim, önce tek lamba yanıyordu depo dolu olmasına rağmen, sonra 3 lamba oldu, acaba araç zıpladıkça hareket ettikçe müşir kendine mi geliyor diye düşünüp 4 ncü lambanında yanmasını beklerken eve varmıştım. Gösterge hakkaten çok dandikmiş, yarın arayıp söyleyeceğim böyle diye, mutemelen gelin bakalım diyecekler, bende uzak olduğu için 1000km bakımında halledersiniz diyeceğim...

Montaj yapılırken dolgu için kullanılan köpüklerin parçaları, depo göstergesi için delik açılırken çıkan plastik talaşları arabanın içinde duruyordu temizlemeye tenezzül etmemişler...

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, inşallah yakıt tasarrufuyla bunları unutturur brc bana  :dua:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

ne yaptın sen?

Bitti o araba, at çöpe at at.. :D

Hayırlı olsun, problemsiz bir lpg gibisi yoktur, dadından yinmez :D

Subap erime, tekleme, çekmeme, fazla yakıp ayar tutmama gibi problemleri neden yazmıyorsun :)

Hayırlı olsun, benim en büyük sıkıntım sitenin ve alışveriş merkezlerinin otoparkına girememekti onun haricinde güzel bir hadise .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Onları yavaş yavaş söyleyip ardından perte çıkartma ile korkutup, benim Accentle takasa ikna edeceğim :D Taş koyma işime :D

Yok artık ali sami alkış :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Hayırlı olsun.

Özentisiz bir iş izlenimi yarattı yazdıkların ama inşallah sadece yazdıklarınla sınırlı kalır beceriksizlikleri.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler.

Özentisiz bir iş izlenimi yarattı yazdıkların ama inşallah sadece yazdıklarınla sınırlı kalır beceriksizlikleri.

Umarım öyledir, ya adamların yeri içeri girdiğimde araç doluydu, artık fabrika gibi seriye bağlamışlar, tak tuk tak halledip gönderiyorlar. İnşallah bu hızlı işçilik tecrübeyle kazanılmıştır ve temizlikte ki özensizliklerini montajda ki ustalıklarıyla kapatmışlardır...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada benzinden dert yanan 1.6 Golf fsi sahibi bi tanıdığımda benden özendi taktırsam mı felan dedi, fiyat sorduk 2500 tl dediler, öehhh dedim :) Montaj, malzeme, işçilik bu kadar fark ediyor mu acaba ya ??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Bu arada benzinden dert yanan 1.6 Golf fsi sahibi bi tanıdığımda benden özendi taktırsam mı felan dedi, fiyat sorduk 2500 tl dediler, öehhh dedim :) Montaj, malzeme, işçilik bu kadar fark ediyor mu acaba ya ??

FSI motorlara daha önceleri lpg takılamıyordu. Onların çalışma prensibi biraz daha farklı bir sistem. Dolayısıyla da şuan taktıran FSI sahiplerine haşırt the black board yapıyorlar. Birkaç sene sonra fiyatlar aşağı düşer. Eskiden sıralı sistemleri de 2000-2500 liraya takıyorlarlardı. Şimdi 900 liraya kadar düştü fiyatlar ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

FSI motorlara daha önceleri lpg takılamıyordu. Onların çalışma prensibi biraz daha farklı bir sistem. Dolayısıyla da şuan taktıran FSI sahiplerine haşırt the black board yapıyorlar. Birkaç sene sonra fiyatlar aşağı düşer. Eskiden sıralı sistemleri de 2000-2500 liraya takıyorlarlardı. Şimdi 900 liraya kadar düştü fiyatlar ;)

Evet aynı mantık :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araca montaj esnasında deneme maksatlı konulan 20 TL'lik lpg bittikten sonra depoyu litresi 2,27 TL'den 24,02 Lt ile fulledim (OPET).

Bugün ilk deponun sesli ikazı geldikten sonra da lpg de kullanmaya devam ederek ( yaklaşık 15 km ) bir depo lpg ile toplam 314 km yol yaptım. Depoyu tekrar doldurmak istediğimde litresi 2,18 TL'den 27,38 Lt lpg aldı.

İlk aldığım lpg miktarına göre km'de ortalama 173 kuruş yakmışım, ama sesli ikaz geldikten sonra da lpgde devam ederek depoyu sonuna kadar kullandığımı düşünürsek de ortalamayı ikinci dolduruşuma göre hesaplarsak km de 190 kuruş yakmışım.

Netice sürüş şekli, trafik durumu, sıcaklık vs.den de etkilendiğini varsayarsak de işin kabası Lpg de ortalama 180 kuruş yakıyorum diye düşünüyorum. 1000km sonrasında tekrar bi uğrayacağım bayiye bakalım bi ayar vs yapılınca durum değişecek mi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...