safa

Klima Kanalına Plastik Parça Kaçtı

Selamlar.

Bir sıkıntım var sizlere danışmak istedim.Geçen gün klima kanalına(cd çaların üzerindeki kanallardan sağdakine) ufak(3-4mm çapında) bir parça kaçtı.Önce çok önemsemedim.Ertesi gün aracı ilk çalıştırdığımda biraz uğultu oldu gibi motorda.Arabanın soğuk olmasına yordum.Çünkü 1-2 dk içinde geçti.Sonra araç soğukken tekrar aynı ses olunca huyladım.Daha sonraki çalıştırmalarımda bir sıkıntı çıkmadı ama huylandım bir kere.

Bugün elektrikçi bir ustama gittim.Aynı zamanda mazda servisi.Kanalın ağzını kontrol etti bir sıkıntı yok.Klimayı çalıştırdık bir sıkıntı yok.Polen filtresini söktü ışıkla oraları da kontrol etti bir sıkıntı yok.Motorun sesini dinledi yine bir sıkıntı yok.Abi bunun bir problemi yok.Kafandaki arıza lambasını sil rahat ol dedi ama ben rahat etmedim.Bir de sizlere sorayım dedim.Ne yapmak gerekir.Bir probleme sebep olur mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aslında ben de aynı sizin gibi düşünüyordum.Mazda yol yardımı aradım.orda bir ustaya bağladılar.adam dedi ki muhtemelen kanalda kalmıştır.polen filtresinin sökülüp kontrol edilmesi lazım.orda takıldıysa alırız.kanaldaysa havaa basar çıkartmaya çalışırız.ama motora giderse sıkıntı olabilir dediler.klimayı çalıştırmayın en kısa zamanda bir yetkili servise gidin dediler.ben de motorla ilişkisini kuramadım ama insan huylanıyor işte.ses falan yapmıyor.şimdilik idare ediyoruz :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ama motora giderse sıkıntı olabilir dediler.klimayı çalıştırmayın

Burada sözü edilen motor acaba arabanın motoru mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.