ahmetcem

Familia Alt Takım Yapımı

selam arkadaşlar ,

aracımın alt takımında bulunan rot başı ve rotil lerin değiştirmesini yaptım ama  tecnorot parçaları kullandım. kesinlikle memnun kalmadım. şu an ets diye firmanın mallarıyla değiştridiler ve çok memnunum. sizler hangi parçalar hangi parçaları kullanıyor yada tavsiye ediyorsunuz?

birde arkadan kasislerde tak tuk gibi sesler geliyor ama bir türlü tespit edemedik.sizce nerelerden gelebilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

birde arkadan kasislerde tak tuk gibi sesler geliyor ama bir türlü tespit edemedik.sizce nerelerden gelebilir

z-rotlar veya viraj demir lastikleri geliyor aklıma ama herhalde onlara bakmışsınızdır. bir de helezon yayların uçlarından yapabilir bu tür sesleri.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

z rotları sağlam

ama helezonlara bakmadım

en kısa zamanda kontrol edicem

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

z rotları sağlam

ama helezonlara bakmadım

en kısa zamanda kontrol edicem

yayların kafalarına hortum gibi birşey geçiriyorlar. eğer yaylarsa sebep, çözümü çok basit ve ucuz ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Viraj çubuğu lastiklerini değişmek için şase iniyor ,büyük ihtimalle değişmemiş olabilir , bozuk zeminde kafa ütüleyen cinsten bir ses çıkarır, tanesi 5 tl , işçiliği biraz zahmetlidir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.